Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 '98] Dziwny dźwięk na pełnym skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam mały problem od niedługiego czasu z pompą wspomagania układu kierowniczego.

Gdy rano zapalam silnik wszystko jest ok, ale gdy się płyn rozgrzeje to podczas skrętu kierownica na miejscu czy podczas jazdy pompa wydaje taki głos jak by pracowała na pełnym obciążeniu i ciężej sie skeca

Wymieniłem płyn na zielony taki jak byl wczesniej i dalej to samo!!!

Opublikowano
Mam mały problem od niedługiego czasu z pompą wspomagania układu kierowniczego.

Gdy rano zapalam silnik wszystko jest ok, ale gdy się płyn rozgrzeje to podczas skrętu kierownica na miejscu czy podczas jazdy pompa wydaje taki głos jak by pracowała na pełnym obciążeniu i ciężej sie skeca

Wymieniłem płyn na zielony taki jak byl wczesniej i dalej to samo!!!

jezeli ukklad został całkowicie przepłukany i zalany nowy płyn to pozostaje pompa wspomy

Opublikowano

prawdopodobnie pompka zdycha ......

Opublikowano

a duzo jest roboty by pompe wymienic??czy trzeba przod auta rozbroic czy podejdzie sie od dolu??

Opublikowano
a duzo jest roboty by pompe wymienic??czy trzeba przod auta rozbroic czy podejdzie sie od dolu??

w B4 TDI sie dało ... pwinno sie dac i w A4 ... ;-)

a tak powaznie to chyba bedzie ciezko ale moze sie da .... choc jak pamietam nie jest tam duzo miejsca ...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam!

Na pełnym skręcie kół samochód wydaje dziwny, piszczący dźwięk. Nie jest to uzależnione od jazdy, bo dzieje się to również na postoju. W czasie jazdy w niczym to nie przeszkadza, bo skręt jest zbyt mały. Trzeba kręcić do oporu. Co to może być? Czy to pompa wspomagania, jak udało mi się przeczytać w innym temacie? I jak to naprawić/poprawić? Tylko wymiana?

Pozdrawiam

Wojtek

Opublikowano

dokladnie pompa...najpierw mozesz zaczac od sprawdzenia i wymiany plynu

Opublikowano

wszystko w normie , nawet w nowej pompie jak skręcisz do oporu też będzie hałas :cool:

co do płynu to warto wymienić bo pewnie jeszcze nigdy nie był wymieniany :mrgreen:

Opublikowano

w kazdym aucie ze wspomaganiem, ktorym mialem okazje sie przejechac, pompa buczy/piszczy/warczy/'siorbie' przy pelnym skrecie. w mojej Audicy to normalne, w aucie mojego taty tez to wystepuje, wiec nie ma sie czym przejmowac. wystarczy odkrecic kiere o 1-2 stopnie i juz przestaje. wiele z promienia skretu nie odejmie, a widocznie odciaza pompe :)

Opublikowano

No to mnie pocieszyliście. :smile:

Ostatni raz taki objaw miałem w '98 roku w moim starym mercu z '78 roku, ale tam to mnie nie ruszało, w końcu miał już 20 lat. :mrgreen:

Pozdrawiam

Opublikowano

ehh to zalezy jaki glosny jest ten dzwiek...szkoda ze nie mozna tu wrzucic jakiejs mp3 :cool:

delikatne "piszczenie" jest w normie, ale jak wyje/zgrzyta to juz nie jest ok

Opublikowano

Nie, nie. Nie jest to żadne "wycie". Po prostu trochę "piszczy".

Opublikowano

u mnie też tak jest. Określiłbym ten dźwięk jako hmmm... brzęczenie? Od zawsze. I nie biorę do bani, bo w nowych autkach też to słyszałem. To pompa wspomagania. No, chyba, że się mylę... :lol:

Opublikowano

U mnie też taki dźwięk się pojawia ale tylko na postoju i przy wykonywaniu np manerwów parkingowych gdy trza kierownice na maksa skręcić, myślałem że to gdzieś przy kierownicy trzeba by przesmarować....

A czy można jakoś te dźwięk wyeliminować???

Opublikowano

Ten dźwięk wynika z bardzo dużego obciążenia pompy przy maksymalnym skręcie. Zawsze będzie coś słychać, nawet na nowej.

Opublikowano

no i w koncu przeczytalem ze ktos ma taki problem jak ja ;( mi tez po rozgrzaniu ciezej sie kreci ale nie buczy, czasami na 1 s cos tam slychac ale rzadko :( czyli pompa?? a ile taka wymiana moze kosztowac razem z pompa ?? pozdr

Opublikowano

pompa po regeneracji koło 250zł

Opublikowano

Zdeniu to teraz mnie pocieszyłes :) szykowałem sie na koszta 2x wieksze:) + robota a przy regeneracji pewnie sami wyciagaja :)jak dobrze sie pogada :)

Opublikowano
Zdeniu to teraz mnie pocieszyłes :) szykowałem sie na koszta 2x wieksze:) + robota a przy regeneracji pewnie sami wyciagaja :)jak dobrze sie pogada :)

wybacz ale troche mi głupio :oops:

bo cene którą Ci podałem to do mnie czyli przy silniku 1.9

a do V6 to niestety będzie droższa

jak pamiętam w swojej C4 też V6 jak szukałem to wtedy była kwota koło 350zł

tak więc sorki za zamieszanie :oops:

Opublikowano
Zdeniu to teraz mnie pocieszyłes :) szykowałem sie na koszta 2x wieksze:) + robota a przy regeneracji pewnie sami wyciagaja :)jak dobrze sie pogada :)

wybacz ale troche mi głupio :oops:

bo cene którą Ci podałem to do mnie czyli przy silniku 1.9

a do V6 to niestety będzie droższa

jak pamiętam w swojej C4 też V6 jak szukałem to wtedy była kwota koło 350zł

tak więc sorki za zamieszanie :oops:

mimo wszystko jak bedzie mniej niz 400-450 to bedzie ok:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.