Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Drgania smaochodu przy hamowaniu z prędkości 120 i wiecej


Slawek84

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu samochód niesamowicie mi drga podczas hamowania w wyższych prędkości >120km/h. Mechanior podejrzewa skrzywione tarcze (zwichrowane) mówi, o przetoczeniu (130zł to by kosztowało <przód>) Bo tarcze powinny być jeszcze mocno grube. Jakieś 15 tyś. zrobione chyba na tych tarczach Samochód nie ściąga przy hamowaniu tylko drga :rant:

Jak Wy myślicie czy podejrzenia mechanika mogą być dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam problem,przetoczylem tarcze i znowu tak bylo! :wallbash:

Mechanicytez obstawiali ze to tarcze ale nie,byly to opony!Przy malej predkosci tego nie bylo a przy duzej byla.Wiec jak masz jakies inne oponki to zmien i sprawdz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khm... sprobuje zamienić opony tył/przód jak nic się nie zmieni, pojadę podtoczyć tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz wahacze już padniete i są drgania bo jest luz na gałkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% tarcze natomiast tak jak pisze

a może masz wahacze już padniete i są drgania bo jest luz na gałkach

to raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tarcza bije, bo była przegrzana to toczenie na niewiele się zda. Łatwo to sprawdzić wyhamowując samochód na zimnych hamulcach, rozhartowana tarcza będzie biła dopiero po nagrzaniu. Warto też dokładnie wyczyścić przylgnię piasty, na której spoczywa tarcza. Swoje wymieniłem chociaż nowe (ATE) były cieńsze niż te, które zdjołem. Co ciekawe stare miały też inne odsadzenie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też drgało przy wychmowywaniu z wyzszych predkosci, wymieniłem tarcze na nowe TRW i jak reka odjoł, szkoda było tych starych bo były jeszcze bardzo grube ale co z tego jak się zwinklowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze tylko ori. lub dobry markowy zamiennik. Kiedys kupiłem do porzedniego auta zamiennik wentylowane z klockami za 150,00zł. Przy chamowaniu dymiło się z nich (gośc mówił ze to tak ma być na początku) a po wjechaniu w pierwszą kałużę tarcze sie zwichrowały i kierownica drżała okropnie. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khm.... tył?

To jeśli w większej prędkości przyhamuję tylko ręcznym i zacznie drgać to wtedy na pewno tył (tylne tarcze nie były wymieniane).

Czy markowe części były no JA MYŚLę ! Za klocki przód, tył i tarcze przód zapłaciłem 800zł

Dobrze myślę, z tym przyhamowaniem ręcznym?

wahacze to by drgało podczas jazdy nie podczas hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego ale w Punto. Pojawiło się gdy wymieniłem klocki na nowe a tarcze zostawiłem stare. I właśnie przy hamowanu od 130-100 były drgania samochodu (przy mniejszych prękdościach tego nie było).wymieniłem tarcze i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupywałem komplet tarcz klocków na wsxzystkie koła i dałem 700 zł firma Jurid pewnie inaczej się to pisze :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się przetaczać tarcz - bo co z nich zostanie. Jak były zmieniane już jakiś czas temu to może jednak to wina opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tarcz bym nie przetlaczal. kupil bym nowe najlepiej ori albo dobry zamiennik! Jesli byly wymieniane byc moze byly slabej jakosci. Wystarczy ze raz ostro hamowales rozgrzaly sie i wjechales pozniej w jakas kaluze (roznica temp) i masz przyczyne pogiecia tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetaczanie tarcz nic nie daje, jak się raz przegrzały to po przetoczeniu 1 mocne hamowanie i jest to samo co przedtem, z tym drżeniem najprawdopodobniej tylne tarcze, można też sprawdzić jak wyglądają opony, ale bardzie wygląda to na tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmieniales oponki na inne???

Mowie ci ze to,to bedzie to!!! :P

Mi to samo sie dzialo!!

A tarcze to tez bys czul przy chamowaniu!Najbardziej!! :bicz2:

On właśnie pisze, że dzieje mu sie to przy hamowaniu powyżej 120,

więc opony nie mają tu nic do hamowania - wygląda na tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...