Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pytanie o pompowtryski BQ vs AL


David

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje sie do zmiany pompek no i jak mam zmieniac to wole na jakies mocniejsze,no i tutaj mam pytanie do was ktore lepiej wlozyc?

BQ czy AL ? czytalem ze BQ sa bardzo wydajne.Na ktorych pompkach osiagnie sie lepszy moment i Ps?

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al to najbardziej wydajne seryjne pompki..Bq są wydajniesze niż popularne BA i inne w 130..

Szykuje sie do zmiany pompek no i jak mam zmieniac to wole na jakies mocniejsze,no i tutaj mam pytanie do was ktore lepiej wlozyc?

BQ czy AL ? czytalem ze BQ sa bardzo wydajne.Na ktorych pompkach osiagnie sie lepszy moment i Ps? i drugie pytanie przy okazji :) czy w seacie Ibiza 1.9 tdi 130 ps byly montowane pompki takie same jak w Awx/Avf czyli BA? ma ktos moze etke Seata zeby to sprawdzic?

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pompkach AWXowych wychodza bardzo fajne hybrydy, tzn na korpusy z AWX zakłada się koncówkę 1043 (taka jak AL)

A jaki koszt takowego zabiegu i czas oczekiwania - szczegóły włącznie ze sprawami gwarancyjnymi poproszę na PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt takowego zabiegu i czas oczekiwania

to zależy od typu i producenta koncówki, czas około tygodnia od momentu przysłania pompek

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=332478&start=0

to na pewno lepsze rozwiązanie niz zakup używek z przebiegien +200 tys km, a wiem ze wielu userow z tego forum bezpośrednio sobie załatwia to u Bogdana, a i koncówki sa dostepne na allegro :)

u mnie gwarancja jest 3 miesięczna na rozpylacz i poprawny montaż

tak naprawde producenci koncówek nie udzielają gwarancji na zainstalowany rozpylacz, jezeli juz zostanie uzyty, jesli na etapie instalacji okaże się ze leje to mozna reklamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz mialem kupowac uzywki z allegro no ale na szczescie udalo sie kupic nowe BQ w super cenie :> podobno tez sa wydajne i do 200ps mozna wyciagnac,jak wloze pompki BQ,FIMCA i BRD to i tak nie sadze ze przekrocze 200ps mysle ze wyjdzie ok 190ps a kata wywalic nie moge bo w Danii nie przejde przegladu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat - chodzi mi o pompowtryski BA onr 038 130 073AG ktore mam na sprzedaz ale zastanawiam sie czy moge ich uzyc do mojego (te w aucie maja juz troszke przejechane) , jesli mozna by bylo z nimi cos zrobic fajnego to zachowam dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal z tego co mi wiadomo to AG byly montowane w 1.9 105 ps wiec nie sadze ze beda bardziej wydajne niz Twoje BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepnę , jeśli można ...

na pompkach AWXowych wychodza bardzo fajne hybrydy, tzn na korpusy z AWX zakłada się koncówkę 1043 (taka jak AL)

Czy w/w końcówki 1043 (AL) można założyć do korpusów z AVF-a , czy jakieś inne polecasz do około 200 kucy ( może głupie pytanie ale nie znam się na tym ...a słyszałem że dostać dobre wtryski od AL graniczy z cudem - no chyba że nowe , ale cena powala :wallbash: ). Wiem że do tych mocy to nie tylko wtryski (FMIC, BRD ... ) . Doradził byś coś Kolego :naughty:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie czytalem - pochodza z silnika 1.9 BXE, szkoda bo maja maly przebieg :( ale bede szukal dalej i moze cos znajde

Dzieki za rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIXI na kazdy PD zalozysz te koncowki

Dzięki wielkie :notworthy: ............ :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za bardzo wiekszego znaczenia jaka bedzie baza pod wydajniejsze koncówki 1043, na każdym rodzaju pompek z 1.9 TDI da się zainstalowac poprawnie wydajniejsze koncówki

ale sa 2 rodzaje pompek o roznej indukcyjnosci cewek, trzeba pamietac ze po zalozeniu pompek z innego silnika BIPy moga sie rozjechac i w zasadzie konieczna jest ingerencja tunera w sofcie

Podepne sie pod temat - chodzi mi o pompowtryski BA onr 038 130 073AG ktore mam na sprzedaz ale zastanawiam sie czy moge ich uzyc do mojego (te w aucie maja juz troszke przejechane) , jesli mozna by bylo z nimi cos zrobic fajnego to zachowam dla siebie

na takich juz zakładałem koncówki 1043 FIRADa i działają :)

Czy w/w końcówki 1043 (AL) można założyć do korpusów z AVF-a , czy jakieś inne polecasz do około 200 kucy ( może głupie pytanie ale nie znam się na tym ...a słyszałem że dostać dobre wtryski od AL graniczy z cudem - no chyba że nowe , ale cena powala :wallbash: ). Wiem że do tych mocy to nie tylko wtryski (FMIC, BRD ... ) . Doradził byś coś Kolego

jest tu na forum wykres kolegi co do AVFa robił pompki na firadzie 1043 i z turbo BRD wyszło u Rogala 207KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowboy , dzięki za odpowiedź i sugestie :good: .

BTW: Pamiętasz nick tego Kolegi .... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takich juz zakładałem koncówki 1043 FIRADa i działają :)

Czyli mozna zrobic cos fajnego z moich pompek BA :) - w lipcu jade na chipa wiec sie pewnie skusze :) skoro mowisz ze zrobisz to sie zastanowie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cowboy tez bym chcial zobaczyc wykres tego kolegi co mu wyszlo 207ps bo nie widzialem jeszcze na forum kogos z 1.9 i BRD kto ma ponad 200ps :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cowboy tez bym chcial zobaczyc wykres tego kolegi co mu wyszlo 207ps bo nie widzialem jeszcze na forum kogos z 1.9 i BRD kto ma ponad 200ps :gwizdanie:

kurcze szukałem i nie mogę znaleźć...

w każdym razie pompki były przerabiane na koncówkach FIRADa 1043, kolega gdzieś z Lublina jest, na wariata troche to robilismy :)

ufff juz wygrzebałem ;)

wykres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: no pięknie wyszło :good: wielki :notworthy: i to przy takiej temperaturze :kox:

Cowboy a nick tego Kolegi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: no pięknie wyszło :good: wielki :notworthy: i to przy takiej temperaturze :kox:

Cowboy a nick tego Kolegi :mysli:

no własnie nie pamietam, bo on załatwiał przez kolege z forum golfa, na pewno tu na forum był ten wykres ale nie moge znaleźć teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cowboy :good: .... a gdybyś znalazł Kto jest szczęśliwcem w/w moda to rzuć do tematu lub PW , może by coś poczytał na ten temat co i jak zrobił , że tak pięknie wyszło :kox: na pewno nie tylko ja chętnie się dowiem - mogę się domyślać że większość właścicieli AVF-ów .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...