Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie głośniki i przewody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zamontować jakieś głośniki w tylnej półce bo kiedyś były tam głosniki Magnata ale zostały kiedyś wymontowane i zostały mi sie tylko maskownice. Radyjko mam Pioneer'a. Bodajże nawet kabli nie ma bo szukałem.

Moje pytanie do Was to jakiej marki głośniki byście polecali za niedużą kasę? Chce zamontować 16cm głośniki. Co do przewodów to jakiej średnicy najlepiej kupić? Wystarczy 1,5mm kabel? Czy lepiej jakieś grubsze? Zależy mi na fajnym graniu a zwłaszcza basie :naughty: Myślałem nad głosnikami Sony z serii Xplod albio jakieś Pioneer'a ewentualnie jakieś inne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zamontować jakieś głośniki w tylnej półce bo kiedyś były tam głosniki Magnata ale zostały kiedyś wymontowane i zostały mi sie tylko maskownice. Radyjko mam Pioneer'a. Bodajże nawet kabli nie ma bo szukałem.

Moje pytanie do Was to jakiej marki głośniki byście polecali za niedużą kasę? Chce zamontować 16cm głośniki. Co do przewodów to jakiej średnicy najlepiej kupić? Wystarczy 1,5mm kabel? Czy lepiej jakieś grubsze? Zależy mi na fajnym graniu a zwłaszcza basie :naughty: Myślałem nad głosnikami Sony z serii Xplod albio jakieś Pioneer'a ewentualnie jakieś inne.

Pozdro

zacznijmy od tego jaka to dla Ciebie nie duża kasa :)... od - do :D ..będzie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB S-652

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,192&kid=192&pid=1099

+ kabelki 1,5mm (grubszych drutów nie ma sensu pakować jeśli mają grać po radiu)

+ wysyłka

i jeszcze zostanie na ... tymbarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaruj sobie lepiej takie coś, bo zagra Ci to z pewnością gorzej, niż ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem je pod radiem w peugeocie, i muszę stwierdzić, że ori w audi dla mnie grały lepiej, być może tam zagrają innaczej, trzeba by było sprawdzić, dla mnie rewelacji to zanych nie robiło a poruwnujac ori, w miarę to jeszcze grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki do tyłu chce bo jak kupiłem auto to zostały mi sie ino maskownice po głośnikach Magnat w tylnej półce ;p więc chce coś tam wrzucić bo głucho mi tam z tyłu :tongue4: Przód jak dla mnie gra fajnie chociaż mi wygląda na ori.[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 17:09_________________________________________________Radio mam Pioneer KEH-P6900R 4x45W Mosfet na panelu jest znaczek Dolby a obok napis DOLBY B NR + zmieniarka na 12 CD też Pioneer

Nie wiem czy tu moge jakoś poszaleć :tongue4:http://www.audiophile.pl/p/908_pioneer_keh-p6900r więcej danych :decayed:[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 17:19_________________________________________________zaczynam sie zastanawiać nad głośnikami Magnata ale może lepszy Blaupunkt albo Hertz a może Boschmann :tongue4: ? JBL trochę za drogi na moją kieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ciekawe głośniki :decayed: warto było by kupić je?

warto

podaruj sobie lepiej takie coś, bo zagra Ci to z pewnością gorzej, niż ori

unikaj takich rad "fachowców" którzy nie mają pojęcia o tym, że ori dysponują mocą 20 Watt, i ok piętnastoletnim sparciałym zawieszeniem

głośniki do tyłu chce bo jak kupiłem auto to zostały mi sie ino maskownice po głośnikach Magnat w tylnej półce ;p więc chce coś tam wrzucić bo głucho mi tam z tyłu :tongue4: Przód jak dla mnie gra fajnie chociaż mi wygląda na ori.[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 17:09_________________________________________________Radio mam Pioneer KEH-P6900R 4x45W Mosfet na panelu jest znaczek Dolby a obok napis DOLBY B NR + zmieniarka na 12 CD też Pioneer

Nie wiem czy tu moge jakoś poszaleć :tongue4:http://www.audiophile.pl/p/908_pioneer_keh-p6900r więcej danych :decayed:[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 17:19_________________________________________________zaczynam sie zastanawiać nad głośnikami Magnata ale może lepszy Blaupunkt albo Hertz a może Boschmann :tongue4: ? JBL trochę za drogi na moją kieszeń

widzę, że kroci nie chcesz przeznaczać na ca, więc kup odseparowany zestaw pb lub hertza, zadowoli Cię na pewno, twitery gdzieś tam upchasz

a może kupić jakieś używki ori bose ? :naughty:

nie popełniaj tego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli lepiej kupić zestaw odseparowany niż głośniki np. trójdrożne? Bo ja myślałem nad głośnikami Blaupunkt GTX663

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli lepiej kupić zestaw odseparowany niż głośniki np. trójdrożne?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi wyjaśni w skrócie różnice w dźwięku między zestawami odseparowanymi a kilku drożnymi? Bo z leksza zielony w tym jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Gliwic, wiec może w Twojej miejscowości jest ktoś, kto na żywo i na bieżąco, w miarę pojawiania się nowych zagadnień i pytań z nimi związanych będzie w stanie rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Poszukaj (mam nadzieję ze nie masz bana na google) jakiegoś sklepu/warsztatu car audio i pytaj. Podejrzewam że wytłumaczenie tego zagadnienia będzie tym trudniejsze im większą wiedzę posiada odpowiadający, bo przecież nie chodzi tylko o umiejscowienie tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...