Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znalazłem... ale tak jak mówiłem z dziurką :naughty:

potrzebuję szybkie rozwiązanie na pół godziny pracy bo nie mam czasu a tak to się jeździć wieczorem nie da bo zenon w kosmos wysyła sygnał :decayed:

jakim kołem :cool1: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

mów mi po polsku / ewentualnie angielsku :polew:

myślałem żeby wkręcić blaszkę jakąś łamaną pod kątem prostym i z niej wypuścić śrubę która będzie wychodzić w tą dziurę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ale bolec musi wejsc na wcisk, nie moze latac. jak uda ci sie dobrac taka srube to gut. a blaszke jak przyczepisz do lampy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że wejdzie tak by nie miał luzów...zakleszczać się nie musi bo górne zaczepy w tej płaszczyźnie będą trzymać wystarczajacy... a blaszkę? hmm.. najwyżej potnę rynnę sąsiadowi :decayed: wieczorem pokombinuję z tym :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukales na oslonie pod silnikiem czy nie ma tam gdzies tego odlamanego bolca :gwizdanie:

Najlepiej bylo by znalezc starego i na poxilinie albo na jakiejs innej mendzie przykleic i bylo by po klopocie.....

Troche kijowo, ze po rezaniu z 4 uchwytow zostaly 3 a Ty jeszcze jednego wiecej sie pozbawiles :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bylo by znalezc starego i na poxilinie albo na jakiejs innej mendzie przykleic i bylo by po klopocie.....

Z klejeniem bywa różnie. Ułamałem ten bolec, kleiłem na różne sposoby (i ja i później lakiernik/mechanik). Mimo, że bolec jest doklejony, lampa dalej delikatnie się trzęsie :confused4:

A i pewnie przez to przepala mi się ciągle jedna żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wkręta zapuścic w lampe przez osłone wentylatorów :) Tak zrobilem w swojej wcześniejszej A4 benzynce :) I smiga do dzisiaj to bo auto kupili znajomi . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze nie cala lampa tylko odblysnik w srodku sie trzesie?

Sam nie wiem :confused4:

Przyzwyczaiłem się w sumie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem :naughty:

Wymyśliłem prosty w wykonaniu a zarazem znacznie trwalszy od oryginalnego patent :wink4:

a4cc81e731b50de7med.jpg

8bb4dfd1582688dfmed.jpg

No więc po kolei...

W dziurkę gdzie wchodził ten bolec (przy chłodnicach) wkręciłem najgrubszą śrubę jaką miałem pod ręką i skręciłem to z drugiej strony odpowiednią nakrętką - ta co ciekawe idealnie pasuje do kształu tego plastiku tak że ani drgnie...

Do lampy natomiast wyciąłem kawałek blachy, zagiąłem tak by uzyskać kąt prosty i proporcje +/- 1/3... w większej części wydłubałem dziurę z średnicą mniej więcej 2mm większą niż gwint na śrubie tak by swobodnie to wchodziło i wychodziło ale nie ruszało się na boki... następnie przykręciłem tą blaszkę na 2 wkręty do lampy (ważne by były 2 bo przy jednym będzie się to obracać w okół własnej osi) wszystko zostało w okół uszczelnione sylikonem i na koniec psiknięte czarnym sprayem by wyglądało to w miarę estetycznie :gwizdanie:

Z drugą lampą zrobiłem od razu to samo :notworthy:

Myślę że już odpowiednio wyjaśniłem :decayed:

Czas pracy - około 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...