Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

bryleks, nie mowie zeby kupowac wosk za 800zł , bo sam bym nie kupil :>, chyba ze z kasa nie mialbym co robic... ale nie warto sie skupiac tylko na megsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomasz, jest to środek, który przygotowuje powierzchnię przed nałożeniem wosku. Czyści go z resztek UC, poprzedniego wosku itp. Megs chyba ma coś takiego w ofercie, ale ja korzystam z dwóch innych :) Pamiętaj, że wosk to wisienka na torcie... jego efekt, błysk i trwałość zależy od wcześniejszych etapów czyszczenia lakieru i baardzo duże znaczenie ma właśnie cleaner.

M1chal, też bym tyle nie wydał. Ale już nie raz mówiłem, że więcej środków do czyszczenia auta nie kupie i..... dalej kupuje :D Z wosków to szarpnę się chyba tylko na jakiegoś tańszego Zymol'a... może Carbon albo Titanium, ale to tylko z USA sobie ściągne bo na ceny w PL mnie po prostu nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie marki wosk uzywacie i jak przygotowac powieszchnie do jego nalorzenia

Wystarczy troszkę poczytać bo na każdej stronie ktos nowy zadaje ciagle to samo pytanie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady...

Lakier jaki posiadam :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: http://postimage.org/image/1clkye8bo/

Planuję zakupić.

1. MEGUIARS ZESTAW JAK QUIK CLAY (GLINKA + LAST TOUCH + OPRYSKIWACZ)

2. MEGUIARS DEEP CRYSTAL POLISH STEP 2

3. NXT TECH WAX 2.0

Do tego zestaw mikrofibr, aplikatorów, spryskiwacz itp.

Czy dobrze wybrałem? Może warto zaminieć DC 2 na DC1, a może Ultimate Compound?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Potrzebuję zestawu kosmetyków:

- srebrny metallic,

- szara skóra.

Podpowiedzcie, co kupić żeby efekt był ładny, ale żeby mnie z butów nie wyrwało na wieść o cenie... Pozdrawiam

Ale z czego te kosmetyki mają się składać? Planujesz polerkę czy tylko jakiś dobry wosk i politura? Chętnie pomożemy tylko musisz nam powiedzieć coś więcej :good:

Dobry wosk, konserwacja tapicerki skórzanej, kokpitu i ogólne kosmetyki do codziennego użytku .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady...

Lakier jaki posiadam :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: http://postimage.org/image/1clkye8bo/

Coś mi link nie działa.

Planuję zakupić.

1. MEGUIARS ZESTAW JAK QUIK CLAY (GLINKA + LAST TOUCH + OPRYSKIWACZ)

2. MEGUIARS DEEP CRYSTAL POLISH STEP 2

3. NXT TECH WAX 2.0

Do tego zestaw mikrofibr, aplikatorów, spryskiwacz itp.

Czy dobrze wybrałem? Może warto zaminieć DC 2 na DC1, a może Ultimate Compound?

DC1 i DC2 to 2 zupełnie inne środki - DC1 cleaner (przed woskiem lub/i politurą), DC2 to właśnie politura.

Ultimate Compound to pasta polerska do usuwania mikrorys.

Dobry wosk, konserwacja tapicerki skórzanej, kokpitu i ogólne kosmetyki do codziennego użytku .....

Sprecyzuj te kosmetyki do codziennego użytku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady...

Lakier jaki posiadam :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: http://postimage.org/image/1clkye8bo/

Coś mi link nie działa.

Planuję zakupić.

1. MEGUIARS ZESTAW JAK QUIK CLAY (GLINKA + LAST TOUCH + OPRYSKIWACZ)

2. MEGUIARS DEEP CRYSTAL POLISH STEP 2

3. NXT TECH WAX 2.0

Do tego zestaw mikrofibr, aplikatorów, spryskiwacz itp.

Czy dobrze wybrałem? Może warto zaminieć DC 2 na DC1, a może Ultimate Compound?

DC1 i DC2 to 2 zupełnie inne środki - DC1 cleaner (przed woskiem lub/i politurą), DC2 to właśnie politura.

Ultimate Compound to pasta polerska do usuwania mikrorys.

http://postimage.org/image/1clkye8bo/ - zdjęcia mam w profilu - http://tnij.com/a4LortG str. 2 czarny, niestety nie znam symbolu.

Wiem, że to całkowicie inne środki dlatego pytam co jest odpowiednia na zniszczony porysowany zmęczony i poszarzały lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to całkowicie inne środki dlatego pytam co jest odpowiednia na zniszczony porysowany zmęczony i poszarzały lakier :)

Wszystko zależy też jak bardzo porysowany i zniszczony. Dla przykładu Ultimate Compound potrafi dużo zdjąć (oczywiście polerką mechaniczną łatwiej i więcej można osiągnąć), ale pewnych rzeczy bez pomocy papieru ściernego lub ostatecznie lakierowania elementu nie osiągniesz. Ciężko mi określić czy do Twojej interpretacji "zniszczony porysowany zmęczony i poszarzały lakier" akurat to czy tamto będzie idealne. Musiałbym widzieć i dotknąć lakieru żeby coś więcej powiedzieć, bo nawet zdjęcia nie są w stanie czasami do końca pomóc, ale mimo wszystko jak możesz to zrób zdjęcia z bliska i przy użyciu jakiejś latarki (lub na CPN - te lampy nie wybaczają niczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz widzę fotki - ciężko trochę określić coś więcej tym bardziej, że zdjęcie zrobiłeś w miejscu, gdzie przeważnie tych rys jest sporo (okolice klamki drzwi kierowcy). Wg mnie większość na pewno zejdzie, ale to tylko tyle co mogę powiedzieć z tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy mamy lekki kurz na aucie to Duster zostawi na nim rysy ?

Używam dustera od 3 lat i zawsze ściągam nim tylko delikatny kurz (głównie do kilku dni po myciu i jak jest ładna pogoda). Jeżeli spadnie deszcz i auto będzie już miało przyschnięte ślady to nie używam. W pierwszym przypadku nigdy nie udało mi się porobić mikrorys albo hologramów, w drugim nie próbowałem, ale duster w tej sytuacji raczej się nie nadaje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja tylko lekki kurz ścieram, np dzień lub dwa po myciu, tylko planuje ładnie ogarnąć lakier i tak zastanawiałem się czy dalej będę mógł tej "zmiotki" używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy uzytkownicy Audi:) mam pewien problem... Otóz jestem początkującym użytkownikiem B6 avant i chciałem zastosować kosmetyki meguiars wariant medium. Może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ostatnio przetarłem tylne prawe nadkole a na drzwiach mam rysy( koleś mnie zastawił, że musiałem wsiadać od strony pasażera)- żałuję że nie zadzwoniłem na policję bo auto było by teraz nie ruszone:(. Jak uważacie czy po zastosowaniu pasty G3 papieru 2500 i wody mogłbym zwyczajenie dokonać pielęgnacji auta czy powinienem zawieżć auto do kogoś kto się tym zajmuje żeby zlikiwdować na tyle na ile to możliwe te przetarcie i rysy i ewentualnie pomalować te 2 elementy?:/. Sorki za off topa ale chciałem to jakoś połączyć. Jutro wrzucę fotki jak to wygląda. Pozdro!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, ciężko powiedzieć czy papierem ściernym to zdejmiesz. Jeżeli nie są do bazy lakieru to jest szansa ich usunięcia, ale też nie wiadomo ile "w rysie" zostało jeszcze bezbarwnego. Chodzi o to żebyś tym papierem nie dojechał praktycznie do bazy.

Generalnie sam usuwałem sporo różnych takich zarysowań, które nie były do podkładu i wychodziło ładnie także próbuj - najwyżej jak coś uszkodzisz to dasz element do lakierowania :naughty:

Acha, co do papieru - 2500 to już delikatny papier do wykończenia. Możesz pokusić się o użycie nawet 1500 jeżeli ryski są dość mocne. Oczywiście zacznij najpierw od najsłabszego zgodnie z zasadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cartec Vinyl po 3 godzinach od nałożenia: troche zdjecia ciemne :/

dscn4959.th.jpgdscn4957.th.jpgdscn4958l.th.jpg

tez mam vinyl :) jest super łatwo sie nakłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...