Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Gratisowe fibry uzywam do wnek w drzwiach i kol.

Jak sa nowe i nie zajechane to uzywalem do wycierania ipa po maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ściereczek eurow brak!!!

gratisowe szmatki - hmmm no właśnie tak się domyślałem....

walić propozycje z innymi szmatkami z SCS, bo za jednymi zakupami chce to załatwić... :)

Gracjan, rozwiń moje wątpliwości nt tego QD.... bo miałem parę pytanek w poście powyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO scierania wosku i QD super sa WWL,czyli wet wet look.

Troche drogie,ale daja rade:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się spisze na "zaszczurzonych" bo zapowiada się dobrze :cool1: Choć wydaje mi się że może mieć ciężko przebić Irona :wink:

Na CA jest test IronX vs Tenzi Prix , za 40 zeta warto ale do IronX-a mu trochę brakuje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to kupic 4L Irona za 330zl i rozlac na kilka osob.

Ja tak bede robil.Wychodzi duzo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZIK :

Gratisowe Fibry od nas: do lakieru nie za bardzo, szczególnie ze względu na nieduży rozmiar i gramaturę poniżej 380g, ale bardzo dobrze nadają się do wnętrza, zakamarków, wnęk, kokpitu, tapicerki, skóry, przy polerowaniu wydechów itp. i innych prac gdzie szkoda jest używać fibr za 30zł/szt

Last Touch jako QD używa się nie rozcieńczony, rozcieńcza się tylko do pracy z glinką

Dobre i nie drogie fibry do QD poniżej 30zł/szt. polecam:

COBRA Gold Plush Jr. Microfiber Towel - żółta / 40cm x 40cm - ShowCarShine - Detailing Shop

CHEMICAL GUYS ULTRA PLUSH DETAILING TOWEL 60X43 - ShowCarShine - Detailing Shop

i słynne Eurow Shag z tym że one są bardzo puszyste i nie lubią pracy na mokro

przy pracy z QD najlepiej jest mieć dwie fibry: jedną rozprowadzamy produkt a drugą polerujemy do sucha i tu jako ta druga fajnie spisuje się Eurow Shag:

EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL - REWELACYJNA I POPULARNA MIKROFIBRA - ShowCarShine - Detailing Shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCS, można usunąć ten drobny błąd w pisowni w opisie Cobry

Krawędzie Cobra Gold Plush Jr. Microfiber Towel obszyte są dodatkowo najbardziej miękką mikrofibrą dostępną na runku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale jestem wrażliwy na takie małe błędy, rozumiem, że opis na szybko robiony :)

---------- Post dopisany 28-09-2012 at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany 27-09-2012 at 23:24 ----------

COBRA Gold Plush Jr. Microfiber Towel - żółta / 40cm x 40cm

ten sam błąd, pewnie 100% sklepów internetowych skopiowało opis bez sprawdzenia poprawności

EOT

---------- Post dopisany at 00:37 ---------- Poprzedni post napisany at 00:31 ----------

COBRA Gold Plush Jr. Microfiber Towel - żółta / 40cm x 40cm - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

to samo :whistling:

ciekawe, czy jak by umieścić w opisie, że dobra do podcierania tyłka, czy by ktoś to wyłapał ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i używam Cobry - swojego czasu kosztowała około 25 zł, moim zdaniem dobra do polerowania wosku i lepsza od Eurowa - nie gubi włosia, za to po paru praniach żółty kolor troche blaknie. Cenowo jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadałem, byłem dziś w MrCleaner. Za polerkę 3 albo 4ro etapową mojego avanta krzykneli ok 1600zł. Czy aby nie za drogo ??

Natomiast "odświerzenie" tj. polerka 1dno etapowa 400zł, przy czym oznajmił że lakiery na audi są twarde, jeden etap to mało i z efektu mogę być niezadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle powinna tak na prawdę kosztować taka korekta, nakład pracy fizycznej, wiedza itp. itd. + ok 20-24 godziny czystej pracy, o specyfikach, prądzie, wodzie nawet nie piszę

za 400 do odświeżenia nawet nie podchodź bo sensu nie ma

podjedź do mnie to zrobię to na cacy, ale 3 dni będzie to trwało, z woskiem oczywiście

jak się cofniesz to znajdziesz linki do moich prac

tu jedna z dzisiaj :)

b10cf16c54717550.jpg

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

wracając do polerki, jest 1 stage albo 2 stage, ja robię 2 stage + LSP, samo przygotowanie auta do korekty to ok 6-8 godzin, ok 4-6 już po korekcie i przed woskiem

auto z fotki to prawie nowe A7, robiłem je od 9.30 do ok 15.30, niby tylko woskowanie i zabezpieczenie felg :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć dobrze zrobione, tak się płaci za takie usługi - później wystarczy odpowiednia pielęgnacja, właściwy sposób mycia samochodu (na dwa wiadra, rękawica z mikrofibry, ręcznik do osuszania, zakaz mycia na szczotkach itp.)

Samemu też można spróbować, ale samemu, bez doświadczenia można napsuć lakieru i jeśli robimy to nieumiejętnie - nie będziemy zadowoleni z efektów. Ja osobiście na kosmetyki samochodowe włączając w to maszynę polerską wydałem ponad 3 tys. zł - przy niskich zarobkach, za to ciąglę się uczę, czytając i podpatrując innych i inne projekty. Co z tego mam? Pasję, która zarazem dla mnie jest spędzaniem wolnego czasu, czysty samochód, a słysząc 'łał, ale się świeci' podbudowywuje moje ego :)

Zanim kupiłem swój 'pierwszy zestaw' siedziałem na forum ka.pl i czytałem to i tamto, dopiero po dwóch - trzech miesiącach postanowiłem się zarejestrować i tak zaczęła się moja przygoda z autodetailingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem na czym stoję, 1600 to jednak trochę kasy i muszę się z tą decyzją "przespać" ...

jak chcesz to mogę Tobie pomóc poszukać kogoś w Twoich okolicach co zrobi to równie Profi a za lepszą cenę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mogę Tobie pomóc poszukać kogoś w Twoich okolicach co zrobi to równie Profi a za lepszą cenę:wink:

No jasne, kontaktów nigdy za wiele, byle nie byli to partacze. Będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mogę Tobie pomóc poszukać kogoś w Twoich okolicach co zrobi to równie Profi a za lepszą cenę:wink:

No jasne, kontaktów nigdy za wiele, byle nie byli to partacze. Będę wdzięczny ;)

:polew:

jak znajdę chwilę to Tobie poszukam i wyślę pw:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...