Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź Autoglym Car Glass Polish - jest w formie mleczka, rozprowadzasz na szybę (coś jak nakładanie wosku) i po chwili przecierasz szybę czystą mikrofibrą. Najlepsze efekty uzyskuje się jeśli szyba jest zimna, nienagrzana. Duragloss Nu-Glass #755 jest mocniejszy od AG CGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Autoglym Car Glass Polish - jest w formie mleczka, rozprowadzasz na szybę (coś jak nakładanie wosku) i po chwili przecierasz szybę czystą mikrofibrą. Najlepsze efekty uzyskuje się jeśli szyba jest zimna, nienagrzana. Duragloss Nu-Glass #755 jest mocniejszy od AG CGP.

a ja myślałem że to jest do polerowania szkła z odpowiednim padem:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGP można używać z miękkim padem ręcznie ew. maszynowo z padem do szkła, nie polecam do robienia od wewnątrz

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGP można używać z miękkim padem ręcznie ew. maszynowo z padem do szkła, nie polecam do robienia od wewnątrz

Sent from my Variophone

zgadzam się, ale pierwsze słyszę by tym czyścić szyby jak są brudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nim czyscilem szyby i calkiem spoko, vario czemu nie polecasz od wewnatrz? chodzi o to ze na plastikach zostaje? ja pare razy czyscilem przednia od sierodka, i tylko musialem uwazec zeby podsufitki, slupkow i dechy nie upackac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to środek ścierny i trzeba uważać na mikrorysy powodujące refleksy, na opakowaniu jest też napisane, żeby nie używać do luster. Jak by nie było, kolega musi powalczyć z płynem stricte czyszczącym a nie ściernym

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czego wy używacie do mycia szyb od wewnątrz ?

Ja mam jakiś płyn z AutoLand, Clin i Megs Glass Cleaner:wink:

Numerem jeden jest Megs :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś z czymś takim że po użyciu jakiegoś płynu do szyb wewnątrz auta szyby zaczęły bardziej parować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po tym srodku co niby maja nie parowac szyby :D mialem akcje :P

zima jak wszedłem do auta było spoko ale jak włączyłem nawiew cała szyba od środka:polew: zamarzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po AutoLand anti fog.... cos takiego.... kurna ja nie moglem szyby doczyscic tak sie mazala..... a co parowalo to parowalo.... ogolnie u mnie dosc mocno paruje przednia szyba na bokach.... moze ma ktos jakis dobry sprawdzony sierodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czego wy używacie do mycia szyb od wewnątrz ?

Ja mam jakiś płyn z AutoLand, Clin i Megs Glass Cleaner:wink:

Numerem jeden jest Megs :wink:

Ja do mycia szyb z zewnatrz jak i wewnatrz uzywam VP Citrus Bling w stezeniu 1:4 lub 1:3. Nie zostaja zadne smugi, ale warunkiem jest przetarcie sucha i czysta mikrofibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czego wy używacie do mycia szyb od wewnątrz ?

Ja mam jakiś płyn z AutoLand, Clin i Megs Glass Cleaner:wink:

Numerem jeden jest Megs :wink:

Ja do mycia szyb z zewnatrz jak i wewnatrz uzywam VP Citrus Bling w stezeniu 1:4 lub 1:3. Nie zostaja zadne smugi, ale warunkiem jest przetarcie sucha i czysta mikrofibra

I tu się zgadzam z kolegą, to jest podstawa :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to środek ścierny i trzeba uważać na mikrorysy powodujące refleksy

Oj z tym 'ściernym' to bym nie przesadzał:wink: Szkło to na tyle twardy materiał że nie ruszy się go byle CGP. Używam zarówno wewnątrz ręcznie, jak i mechanicznie na zewnątrz i jak dla mnie daje radę, usuwa różnego rodzaju naloty, ślady po twardej wodzie itd wszystko to z czym zwykły płyn do szyb sobie nie radzi, a do tego zostawia szyby ultra gładkie. Może nie jest to środek do częstego użytku, ale świetnie nadaje się np do przygotowania powierzchni pod niewidzialną wycieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to środek ścierny i trzeba uważać na mikrorysy powodujące refleksy

Oj z tym 'ściernym' to bym nie przesadzał:wink: Szkło to na tyle twardy materiał że nie ruszy się go byle CGP. Używam zarówno wewnątrz ręcznie, jak i mechanicznie na zewnątrz i jak dla mnie daje radę, usuwa różnego rodzaju naloty, ślady po twardej wodzie itd wszystko to z czym zwykły płyn do szyb sobie nie radzi, a do tego zostawia szyby ultra gładkie. Może nie jest to środek do częstego użytku, ale świetnie nadaje się np do przygotowania powierzchni pod niewidzialną wycieraczkę.

muszę to wypróbować, a że mam ten środek w domu to :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Rain-x'a albo podobnych jest git.

Ja trochę za mocno pojechałem po lusterku i zauważyłem ryski więc uważam za ścierny.

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...