Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hej,

zastanawiam się czy jest sens polerowania samochodu na zimę czekam na wasze opinie czy zrobić to po zimie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Szczotka przy zrzucaniu śniegu z auta będzie rysować. Rób korektę na wiosnę, jeśli Ci przeszkadzają swirle, użyj jakiegoś AIO + wosk na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobre AIO to jeden z najlepszych jakie spotkałem to Chemical Guys BlackLight (np. tu detailing-kosmetyki.pl). Jeżeli jednak zdecydujesz się na korektę lakieru przed zimą, to najlepiej będzie jeżeli od razu zabezpieczysz lakier powłoką chroniącą przed rysowaniem. Jakieś 4 Nano itp to sobie odpuść od razu. Co do popularnego cQuartza to opinie są różne, bo nie chroni w tak wysokim stopniu jaby się chciało. Najlepiej zatem porządną ceramikę położyć, która wcale nie jest dużo droższa niż cQuartz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to po korekcie Colli albo 1000p i trochę ostrożności i lakier będzie ok na wiosnę, nikt śniegu do samego lakieru nie zbiera ...

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa+MAGIFOAM

Zdjecie z tel... dlatego taka jakośc.

http://krisaudio.1-st.pl/Zdjecia/AudiA4S-Line/28.jpg

Jakoś fakt paść, ten biały lakier jakiś taki chropowaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy nowości na rynku, może kogoś coś zainteresuje

Szampon - Angelwax Superior Automotive Shampoo

Dzięki uprzejmości MrCleanera, mogłem przetestować nowość na rynku jeśli chodzi o szampony a mianowicie – Angelwax Superior Automotive Shampoo.

Kilka słów o samym szamponie…

„Angelwax Superior Automotive Shampoo został opracowany specjalnie aby zaoferować wyjątkowy, najwyższej jakości szampon samochodowy wszystkim tym, którzy szukają dla swoich pojazdów tylko najlepszych produktów, wyprodukowanych z wysokiej jakości surowców. W przeciwieństwie do oferowanych przez wiele marek, tak zwanych "szamponów" oferuje on wszystkie cechy szamponów, a nie detergentów.

Angelwax Superior Automotive Shampoo jest gęstym i wysoko skoncentrowanym szamponem samochodowym o wspaniałym zapachu, zaprojektowanym tak aby pozostawiać umyty pojazd czystym i bez żadnych smug. Wystarczy niewielka ilość Angelwax Superior Automotive Shampoo do stworzenia bogatej piany czyniąc go super produktem idealnym dla każdego detailera.

Neutralne pH (7) sprawia, że Superior Automotive Shampoo jest całkowicie bezpieczny dla wosków i innych zabezpieczeń lakieru, a także dla bardzo delikatnej skóry dłoni .

Wystarczy dodać dwie lub trzy małe nakrętki z szamponem do wiadra i wypełnić wodą tworząc gotową do mycia mieszankę ze wspaniałą, obfitą pianą. Angelwax Superior Automotive Shampoo może być także stosowany w pianownicy ręcznej oraz ciśnieniowej.”

Jako obiekt testowy posłużył mój „dopowóz” … Ostatnio ręcznie myty 31.10.2012r., od tego czasu jakiś bezdotyk no i test piany Angelwax FastFoam….

Tak auto wygląda przed przystąpieniem do mycia… Tym razem żadnego prewasha nie będzie, opłukałem tylko wodą….

AWLUO.jpg

RsRF4.jpg

kG0r8.jpg

EDFnv.jpg

HZto4.jpg

mmF3W.jpg

zx9up.jpg

Według etykiety rozcieńczenie może wynosić 1:1000 ( 10ml/10l wody)… Ja jednak postanowiłem wlać 25ml/12l wody… efekt ?

MMpJd.jpg

7Zo3v.jpg

pCnGC.jpg

No to przystępujemy do mycia…

xysG8.jpg

bbVAt.jpg

Po opłukaniu…

TtUAZ.jpg

cQP3g.jpg

kLHhE.jpg

TSlPs.jpg

24Cp4.jpg

nAxEa.jpg

dxZ97.jpg

FYYzE.jpg

Po wytarciu do sucha…

ii03A.jpg

ZJdSN.jpg

uNIt2.jpg

IVNp2.jpg

rJoHz.jpg

Efekt ? Moim zdaniem bardzo fajny , bez problemu domyło cały brud a i samo mycie tym szamponem bardzo przyjemne i łatwe… Nie zasycha szybko a przyjemny owocowy? ( nie jestem dobry w określaniu zapachu ) zapach - umila mycie

Polecam i na pewno przy okazji najbliższych zakupów, ten szampon wyląduje w moim arsenale.

Na koniec to co tygryski lubią najbardziej czyli wosk - Angelwax Body Wax

Dzięki uprzejmości MrCleanera, mogłem przetestować nowość na rynku jeśli chodzi o woski a mianowicie – Angelwax Body Wax.

Kilka słów o samym wosku…

„Angelwax Body Wax to główny wosk szkockiego producenta wysokiej klasy kosmetyków samochodowych - Angelwax. Body Wax, podobnie jak wszystkie ich woski, produkowany jest ręcznie. Do jego produkcji wykorzystywane są jedynie najwyższej klasy naturalnie występujące woski i olejki, co sprawia że nadaje on lakierom niesamowity wet look, głębię oraz wysoki połysk połączony z wyjątkową trwałością, nawet do ponad 6 miesięcy.

Body Wax jest twardym woskiem, dzięki czemu wymaga on jedynie nałożenia bardzo cienkiej warstwy dla zapewnienia niesamowitej trwałości zabezpieczenia. Dla jeszcze lepszego efektu zalecane jest nałożenie dwóch warstw.

Każdy wosk jest ręcznie rozlewany w małych partiach, aby zapewnić odbiorcy najwyższej klasy produkt, zawsze tej samej - najwyższej jakości.

Wosk ten stał się ulubionym produktem zarówno amatorów jak i profesjonalnych detailerów na całym świecie, ponieważ oferuje on w niewygórowanej cenie najwyższą jakość, dostępną do tej pory jedynie w najdroższych produktach.”

Pojemność: 100ml

Winny całego zamieszania…

wcn0J.jpg

Pacjentem było moje auto … Umyte wcześniej szamponem Angelwax Superior Automotive Shampoo…

ii03A.jpg

IVNp2.jpg

Lakier pod wosk przygotowałem cleanerem Dodo Juice Lime Prime na miękkim padzie Urbana przy użyciu maszyny DA…

j87VE.jpg

Angelwax-a postanowiłem porównać z innymi woskami, wybór padł na PoorBoys Nattys Blue, Collinite 476s, FInishKare 1000p.

Maska podzielona na 4 cześci, od prawej: PB Nattys Blue, Angelwax Body Wax, Collinite 476s. FinishKare 1000p…

XwQy3.jpg

s1XzB.jpg

Na reszcie auta też pokombinowałem, więc tak:

-lewy błotnik przód – Angelwax

- lewe drzwi przód – FK 1000p

- lewe drzwi tył – Nattys Blue

- lewy błotnik tył - Colli

- prawy błotnik przód – Nattys Blue

- prawe drzwi przód – Colli

- prawe drzwi tył – FK 1000p

- prawy błotnik tył – Angelwax

- dach – Angelwax

- bagażnik – Angelwax

- zderzak tył – Colli

- zderzak przód – FK 1000p

- lusterka – Angelwax

Fotki po woskowaniu:

HmR4y.jpg

Hv0eW.jpg

8djej.jpg

GXToP.jpg

R2Abg.jpg

l5E9O.jpg

74sMM.jpg

O14QK.jpg

XdXwn.jpg

HhoOf.jpg

Na koniec kropelki - woda z atomizera:

W0LXh.jpg

CaBR4.jpg

KOc1j.jpg

RnC9E.jpg

Na koniec kilka słów na temat aplikacji, nakładanie wosku to czysta przyjemność, tak samo ścieranie, jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę bardzo przyjemny bananowy zapach woskowanie może nie mieć końca ;)

Test, będę starał się uaktualniać jak tylko to będzie możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna audica:) Według Ciebie z którym woskiem najlepiej się pracowało?

Między Angelwaxem a Nattysem Blue nie czułem dużej różnicy jeśli chodzi o pracę z nimi, trochę gorzej wypadły dwa pozostałe ale tragedia to też nie była :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bo masz ciemny kolor to widac efekty pracy. Teraz mam srebny wiec efektu aż takiego nie ma.

Polece Ci wosk CHEMICAL GUYS PETE'S 53. Filmik krecony po nałożeniu

Glinka+UC+SRP+Pete's 53

11.jpg

DSC_0656.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Pomyślimy :wink:

W tym połączeniu bardzo dużo daje SRP, podbija wet look :wink:

A tego Angelwaxa na wiosnę chyba łyknę, spodobał mi się :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś znalazłem temat o tym i bylem ciekawy czy ktoś o tym wspomni :-) muszę się nad tym jeszcze zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...