Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA !!!

Na VIII Ogólnopolskim Zlocie Audi A4 Klub Polska w Jarosławcu 4.09 (sobota), na lotnisku będzie otwarte stoisko

OSC Meguiar's.

Na zlocie pojawi sie na pewno kilka osób, które będą miały przygotowane samochody z pomocą kosmetyków Meguiar's, więc będzie okazja przekonać się na żywo jakie są efekty ich działania.

Można już składać zamówienia do odbioru osobistego na zlocie. Ilość produktów na zlocie będzie ograniczona. Oczywiście będzie możliwość ich dosłania.

ZAPRASZAM DO ZAKUPÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chcę zrobić lekką korektę przy pomocy UC i maszyny G220. Czy jest sens przed korektą glinkować auto?

Czy po UC należy dodatkowo wyczyścić powierzchnię przed nałożeniem wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, wydawało mi się, że DC1 został zastąpiony Swirl-X.

DC 1 jest środkiem ściernym podobnie jak Swirl-X i UC.

Po korekcie UC chciałbym jakimś nieściernym środkiem przetrzeć powierzchnię żeby usunąć ewentualny nadmiar mleczka polerskiego.

Chyba, że nie ma takiej potrzeby .. :)

Dodam, że pacjent ma kolor srebrny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, wydawało mi się, że DC1 został zastąpiony Swirl-X.

DC 1 jest środkiem ściernym podobnie jak Swirl-X i UC.

Po korekcie UC chciałbym jakimś nieściernym środkiem przetrzeć powierzchnię żeby usunąć ewentualny nadmiar mleczka polerskiego.

Chyba, że nie ma takiej potrzeby .. :)

Dodam, że pacjent ma kolor srebrny :)

Po UC i tak będziesz musiał umyć auto dokładnie, bo będziesz miał pył i brud w zakamarkach.

SwirlX nie zastąpił de facto DC1 - to jest typowy cleaner z bardzo delikatnymi właściwościami ściernymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po UC i tak będziesz musiał umyć auto dokładnie, bo będziesz miał pył i brud w zakamarkach.

SwirlX nie zastąpił de facto DC1 - to jest typowy cleaner z bardzo delikatnymi właściwościami ściernymi.

Czy wystarczy opłukać auto karcherem, czy pełne mycie rękawicą i szamponem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne mycie - chodzi o zmycie z lakieru pozostałości po paście polerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem zrobić tak:

- pełne mycie

- glinka

- Swirl-X lub Ultimate Compound

- pełne mycie

- DC1

- wosk

?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem zrobić tak:

- pełne mycie

- glinka

- Swirl-X lub Ultimate Compound

- pełne mycie

- DC1

- wosk

Tak, tylko raczej użyj Ultimate Compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po Ultimate Compound trzeba umyć auto bo wosk nie będzie trzymał? Wystarczy wodą przepłukać czy dokładnie z płynem i rękawicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po Ultimate Compound trzeba umyć auto bo wosk nie będzie trzymał? Wystarczy wodą przepłukać czy dokładnie z płynem i rękawicą?

wg tego co napisał lukaszr kilka postów wyżej, to należy auto umyć dokładnie szamponem i rękawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po Ultimate Compound trzeba umyć auto bo wosk nie będzie trzymał? Wystarczy wodą przepłukać czy dokładnie z płynem i rękawicą?

wg tego co napisał lukaszr kilka postów wyżej, to należy auto umyć dokładnie szamponem i rękawicą.

Po użyciu UC wcale nie trzeba myć auta. Po wytarciu pozostałości (o ile takie są) mikrofibrą można śmiało przechodzić do woskowania lub nakładania politury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu UC wcale nie trzeba myć auta. Po wytarciu pozostałości (o ile takie są) mikrofibrą można śmiało przechodzić do woskowania lub nakładania politury :)

Nieprawda - nie wiem jak wyobrażasz sobie nie umyć auta po polerce mechanicznej UC tym bardziej jak jest dużo pyłu i brudu nie wspominając o tym, że na lakierze jest niewidoczna warstwa pozostałości po paście polerskiej. Oczywiście cleaner może to ściągnąć, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu UC wcale nie trzeba myć auta. Po wytarciu pozostałości (o ile takie są) mikrofibrą można śmiało przechodzić do woskowania lub nakładania politury :)

Nieprawda - nie wiem jak wyobrażasz sobie nie umyć auta po polerce mechanicznej UC tym bardziej jak jest dużo pyłu i brudu nie wspominając o tym, że na lakierze jest niewidoczna warstwa pozostałości po paście polerskiej. Oczywiście cleaner może to ściągnąć, ale bez przesady.

Ok, masz rację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co wszystko ręcznie robie... zanim dojrzeje do wydania większej kasy na polerkę to trochę wody w Wiśle przepłynie jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co wszystko ręcznie robie... zanim dojrzeje do wydania większej kasy na polerkę to trochę wody w Wiśle przepłynie jeszcze :)

Już Ty nie kracz z tą wodą w Wiśle, bo coś w tym roku jest jej pod dostatkiem i będziesz musiał tą polerkę za chwilę kupić :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie co do skór:

Kupiłem meguiarsa aloe cleaner i conditioner i moim zdaniem to dziadostwo... W ogóle nie schodzą plamy ze skór, czym najlepiej to wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem meguiarsa aloe cleaner i conditioner i moim zdaniem to dziadostwo... W ogóle nie schodzą plamy ze skór, czym najlepiej to wyczyścić?

Mam prośbę - nie wygłaszaj tego rodzaju wypowiedzi jeżeli nie jesteś pewien tego, co piszesz.

Jeżeli kupiłeś zestaw ALOE po to, aby usunąć trudne plamy dziwnego i niewiadomego pochodzenia to przykro mi, ale czasami nawet najbardziej profesjonalne środki do czyszczenia ich nie usuną. Aloe Cleaner świetnie radzi sobie z plamami, które powstają podczas normalnego użytkowania oraz takimi, które mogą się po prostu przytrafić natomiast ciężko będzie nim usunąć plamy, o których wspomniałem wcześniej.

Jak możesz opisz rodzaj plamy oraz zrób dobre zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem meguiarsa aloe cleaner i conditioner i moim zdaniem to dziadostwo... W ogóle nie schodzą plamy ze skór, czym najlepiej to wyczyścić?

Mam prośbę - nie wygłaszaj tego rodzaju wypowiedzi jeżeli nie jesteś pewien tego, co piszesz.

Jeżeli kupiłeś zestaw ALOE po to, aby usunąć trudne plamy dziwnego i niewiadomego pochodzenia to przykro mi, ale czasami nawet najbardziej profesjonalne środki do czyszczenia ich nie usuną. Aloe Cleaner świetnie radzi sobie z plamami, które powstają podczas normalnego użytkowania oraz takimi, które mogą się po prostu przytrafić natomiast ciężko będzie nim usunąć plamy, o których wspomniałem wcześniej.

Jak możesz opisz rodzaj plamy oraz zrób dobre zdjęcie.

DSCF0702%20[800x600].jpg

DSCF0703%20[800x600].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...