Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.,

Sobota u mnie była pierwszym dniem w całosci poświeconym detailingowi. Zbierałem sie i zbierałem, aż w końcu nadszedł czas. Mój Avant chyba jeszcze nigdy nie był tak dopieszczony. Spędziłem 9h nad wszystkim, ale na końcu efekt-bezcenne. Lakier w dotyku jest tak gładki jak jeszcze nie był, a jednocześnie ma sie wrażenie, że jest miekki i tak jakby nawilżony, czy natłuszczony, pierwszy raz mam do czynienie z czymś takim. Najpierw mycie w NXT Wash, potem glinka( efekt był piorunujacy, szczególnie na dolnych partich drzwi, zderzaków i błotników. ). Następnie najgorsza część i pewnie też efektów trudno się spodziewać wiekszych. Był UC ręcznie, Zauwałyłem, że małe ryski, czy takie właściwie delikatne przetarcia sie spolerowały ok, ale glębsze rysy to zostały, chociaż są zauważalnie płytsze. Na takie większe albo maszyna, albo dużoooo więcej czasu, na jedną to chyba by trzeba z 1h poswięcić.

Nastepnie poszedł DCStep2( Lakier to Ebony Pearl- Czarny perłowy ) i tu juz widziałem światełko w tunelu tj. szansę że zakończe wszystko w jedn dzień. A na konieć woskowanie i tu jest moje pytanie do łukaszr . Nie wziąłem ostatnio przy zakupach żadnego wosku z liportu, bo mój sąsiad zaproponował, że on ma wosk, z ktorego mógłbym skorzystać, bo on go nie zużyje przez najbliższy rok, albo dwa. Skorzystałem z propozycji i efekt wizualnie i w dotyku jest ok, natomiast chętnie posłucham opini. Wosk to Sonax Xtreme Wosk- wg opisu, z dużą zawartością carnauby( ale nie napisane jaką ) tu jest link http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_xtreme_wosk_twardy__pelna_ochrona,119,39.html. łukaszr, możesz się wypowiedzieć o tym wosku? I teraz pytanie następujące. Jeśli ten wosk nie stanowi sobą zbyt wysokiej jakości, to jak go zastapić innym. Czy w najblizszym czasie wystarczy po umyciu NXT Wash Megsa po prostu nałożyć nowy wosk, czy raczej trzeba bedzie sie pozbyć tego Sonaxa jakimś środkiem? Aktywną pianą? I teraz jeśli taki dodatkowy środek będzie użyty, to czy przed woskowaniem należy/warto jeszcze raz użyć DCStep2, żeby nawilżyć i odżywić lakier?

I ostatnie pytanie, czy lepiej użyć wosku, który powoduje, że na lakierze na poziomych powierzchniach woda zbija się w wyraźne krople, czy raczej takiego, który powoduje spływanie wody, tak jak Makki pokazał na pasku w filmiku efekt po Autoglymie HD?Jaki wosk wybrać do mojego Ebony Pearl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam jeszcze pytanie dla kolegów którzy używali wosku Mirror Glaze #16, a mianowicie jaki kolor ma ten wosk?? bo ja mam niebieski. Zakupiłem go jakiś czas temu bo miał dobre opinie a ja nie jestem z niego zadowolony :no: Czyżbym kupił jakąś podróbkę?? Kupiłem go na allegro bo jest wycofywany ze sprzedaży i ciężko go dostać w sklepach które zajmują się rozprowadzaniem megsa czy innych kosmetyków.

Dlaczego jestem niezadowolony?:

- zapach nędza, pachnie jak świeczka (ale to jest najmniejszy problem)

- poleruje się go ciężko

- po wypolerowaniu lakier nie jest zbyt gładki

Porównuje ten wosk z NXT 2.0 który jak na razie jest dla mnie woskiem nr.1

#16 nie ma pachnieć, tylko ma wyglądać. To wosk, który nie zawiera w sobie olejków zapachowych. Pachnie brzydko (mi się tam podoba), poleruje się łatwo, ale trzeba znać sposób, a lakier nie jest gładki jak się go ŹLE wypoleruje albo za dużo nałoży (tak jak każdy wosk).

Już gdzieś pisałem o sposobie aplikacji tego wosku - aplikuje się go element po elemencie czyli bardzo cieniutko aplikujesz na maskę, potem dach. Wracasz i polerujesz maskę i w sumie najlepiej od razu dach (bo to duża powierzchnia). Potem nakładasz na błotnik i przednie drzwi, wracasz i polerujesz błotnik. Nakładasz na tylne drzwi, polerujesz przednie drzwi i tak całe auto. Czyli nakładasz na 1,2 element polerujesz 1, nakładasz na 3, polerujesz 2 itd.

Wosk to Sonax Xtreme Wosk- wg opisu, z dużą zawartością carnauby( ale nie napisane jaką ) tu jest link http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_xtreme_wosk_twardy__pelna_ochrona,119,39.html. łukaszr, możesz się wypowiedzieć o tym wosku?

Nie używałem i nie mam zamiaru - kiedyś wiele lat temu coś użyłem z wosków Sonaxa i serdecznie podziękowałem.

Jeśli ten wosk nie stanowi sobą zbyt wysokiej jakości, to jak go zastapić innym. Czy w najblizszym czasie wystarczy po umyciu NXT Wash Megsa po prostu nałożyć nowy wosk, czy raczej trzeba bedzie sie pozbyć tego Sonaxa jakimś środkiem? Aktywną pianą?

Przed nałożeniem nowego trzeba usunąć stary. Ściągnięcie wosku to albo glinka albo cleaner/pasta polerska. Aktywna piana naruszy warstwę, ale na pewno nie idealnie na całym aucie.

czy przed woskowaniem należy/warto jeszcze raz użyć DCStep2, żeby nawilżyć i odżywić lakier?

Warto nałożyć, bo raczej cleaner go ściągnie.

I ostatnie pytanie, czy lepiej użyć wosku, który powoduje, że na lakierze na poziomych powierzchniach woda zbija się w wyraźne krople, czy raczej takiego, który powoduje spływanie wody, tak jak Makki pokazał na pasku w filmiku efekt po Autoglymie HD?Jaki wosk wybrać do mojego Ebony Pearl?

Generalnie sheeting (spływanie wody) i beeding (kropelkowanie) będziesz miał po każdym wosku. Jedne idą w kierunku s. inne w kierunku b. - zależy co to za wosk, czy naturalny, czy sztuczny itp. NXT 2.0 jest np. woskiem, który daje lepszy sheeting. Wosk typowo naturalny da lepszy beeding.

To, co użyjesz zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem i nie mam zamiaru - kiedyś wiele lat temu coś użyłem z wosków Sonaxa i serdecznie podziękowałem.

Ok, zjebka przyjęta z pokorą. Vario mnie przestrzegał, że nie warto, ale nie miałem nic innego pod ręką, a chciałem zrobic pakiet Hardcore do końca włącznie z woskiem, bo szkoda całej reszty pracy by było.Czy możesz powiedzieć w dwóch słowach, co było nie tak? Aplikacja? Kiepski wygląd auta po woskowaniu?Nie daje ochrony?Krótkotrwałe działanie?
Przed nałożeniem nowego trzeba usunąć stary. Ściągnięcie wosku to albo glinka albo cleaner/pasta polerska. Aktywna piana naruszy warstwę, ale na pewno nie idealnie na całym aucie.
Paint cleaner np taki? http://www.google.pl/shop/product_info.php?products_id=265. Szczerze mówiąc to chyba wołałbym wyglinkować, jeśli tego cleanera się aplikuje tak samo jak UC( najbardziej pracochłonna i męcząca część procesu ).
Generalnie sheeting (spływanie wody) i beeding (kropelkowanie) będziesz miał po każdym wosku. Jedne idą w kierunku s. inne w kierunku b. - zależy co to za wosk, czy naturalny, czy sztuczny itp. NXT 2.0 jest np. woskiem, który daje lepszy sheeting. Wosk typowo naturalny da lepszy beeding.
. Na mój rozum sheeting jest lepszy bo nie zostawia wody na karoserii po deszczu np. które łapią syf i kurz z powietrza i po wyschnięciu tenże pył zostaje w postaci osadu na powierzchni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#16 nie ma pachnieć, tylko ma wyglądać. To wosk, który nie zawiera w sobie olejków zapachowych. Pachnie brzydko (mi się tam podoba), poleruje się łatwo, ale trzeba znać sposób, a lakier nie jest gładki jak się go ŹLE wypoleruje albo za dużo nałoży (tak jak każdy wosk).

Już gdzieś pisałem o sposobie aplikacji tego wosku - aplikuje się go element po elemencie czyli bardzo cieniutko aplikujesz na maskę, potem dach. Wracasz i polerujesz maskę i w sumie najlepiej od razu dach (bo to duża powierzchnia). Potem nakładasz na błotnik i przednie drzwi, wracasz i polerujesz błotnik. Nakładasz na tylne drzwi, polerujesz przednie drzwi i tak całe auto. Czyli nakładasz na 1,2 element polerujesz 1, nakładasz na 3, polerujesz 2 itd.

Tak lukasz pisałaś już o tym i to nawet mi, robiłem tak jak piszesz z tym nakładaniem. Nie żeby lakier nie był gładki ale jak zrobiłem jedne drzwi NXT a drugie #16 to wydaje mi się, że po NXT lakier jest głądszy a poza tym robi lepszą robotę a powinno być odwrotnie bo mam srebrny lakier a jak wiemy #16 jest przeznaczona do jasnych lakierów. Może za duzo go nakładam? :mysli:

Ale ok! za 3 tygodnie zrobie kolejne podejście do #16 i będę nakładał jeszcze mniej tego wosku.

A jaki kolor powinien mieć ten wosk?? bo mój jest niebieski tzn. taki jasno błękitny. I gdzie znajde na opakowaniu datę produkcji?

Dzięki za odpowiedz Łukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paint cleaner np taki? http://www.google.pl/shop/product_info.php?products_id=265. Szczerze mówiąc to chyba wołałbym wyglinkować, jeśli tego cleanera się aplikuje tak samo jak UC( najbardziej pracochłonna i męcząca część procesu ).

Link nie działa, ale pewnie chodziło o to:

http://sklep.osconcepts.pl/meguiars-deep-crystal-paint-cleaner-dc1-p-13.html

DC1 przecierasz tylko lakier dosłownie lekko wcierając.

Na mój rozum sheeting jest lepszy bo nie zostawia wody na karoserii po deszczu np. które łapią syf i kurz z powietrza i po wyschnięciu tenże pył zostaje w postaci osadu na powierzchni..

Nie do końca - po deszczu i tak całe auto jest mokre więc i tak brud jest zmywany :)

Może za duzo go nakładam? :mysli:

Jest to możliwe, bo jego naprawdę trzeba nałożyć mgiełkę.

A jaki kolor powinien mieć ten wosk?? bo mój jest niebieski tzn. taki jasno błękitny. I gdzie znajde na opakowaniu datę produkcji?

Nie wiem czy jest data produkcji, ale ten wosk ma barwę taką niebieską, blado niebieską lub właśnie jasno niebieską. Może też być porozwalany.

A przy okazji tak wyglądały kropelki po NXT 2.0:

http://www.lrphoto.pl/?p=223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące aplikowania kosmetyków Meguiars na plastikowe części lakierowane.

Chodzi mi konkretnie o zadbanie o powłokę lakierową motocykla. "Karoseria" w tym przypadku to metalowy bak i plastikowy zadupek. Czy kosmetyki które zakupiłem do pielęgnacji samochodu mogę bez obawy używać przy motocyklu?

Oczywiście płyn do mycia czy UCD raczej nie przysporzą mi problemów.

Ale co z kosmetykami do czyszczenia, polerowania czy też zabezpieczania lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, ale pewnie chodziło o to:

http://sklep.osconcepts.pl/meguiars-deep-crystal-paint-cleaner-dc1-p-13.html

DC1 przecierasz tylko lakier dosłownie lekko wcierając.

Tak o to. Ale jak bys tylko potwierdził, czy to i glinka sa równowazne, to byłbym wdzięczny. Bo glinki to Ci u mnie dostatek a DCStep 1 bym dopiero musial nabyc :>
Nie do końca - po deszczu i tak całe auto jest mokre więc i tak brud jest zmywany :)
Chodziło mi o to, że jak masz wosk ktory daje sheeting, to woda spłynie, a jak masz wosk z efektem beading to pozostaja krople, które będąc na lakierze do momentu odparowania, złapią coś z powietrza i to zostanie na lakierze po odparowaniu...
piękne zdjęcia. Sam swego czasu trochę sie bawiłem( jeszcze jak szczytem była lustrzanka konwencjonalna a foto cyfrowe bylo w powijakach, i nikt nie myślał o cyfrowych lustrzankach). Ale z biegiem czasu nieco zabrakło mi na to właśnie czasu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dziś wreście wytestowałem owe kosmetyki jak glinke, UC, SwirlX, i wosk (mało znany, można powiedzieć ze syf ICE WAX z Turtle ale narazie musi być muszę go wykończyć) i ....

Powiem tak glinka super produkt, nawet nie wiedziałem że mam tyle syfu na aucie, po tej operacji lakier gładziutki jak żony pupcia,

później poszło UC wraz z moją polerką ( jednak dobrze mówił lukaszr ) ciężko się nią pracuje i zwalniają obroty jak sie dociśnie lepiej to robić chyba ręcznie niż tą maszynką a polerka to Power UP 1400W za ok 160zł z allegro. Poza tym nie wiem czy to wina pada (z Fracela czarny-miekki, tylko taki był) czy mojej nieumiejętności w polerowaniu ale podczas polerowania bardzo szybko zasychał UC na aucie i ciężko później było to z czyścić mikrofibrą dopiero po dwukrotnym zmyciu tego dziadostwa było ok, chodź i tak zostało plam po tym. Uważam że ręcznie lepiej się to aplikuje.

Dalej dałem SwirlX recznie tak na szybko bo już miałem dosyć. A na to dałem wosk który wszelkie plamy po wodzie zniwelował.

Może częściowo wina stoi po mojej słabej wprawie ale i po wodzie gdzie mam dużo kamienia ( moja zmora)

i słońcu, co prawda próbowałem robić to w cieniu ale czasem się nie dało.

I teraz tak autko błyszczy się jak psu jajka, gładziutki jak nigdy dotąd, jednym słowem jestem zadowolony z efektu ale...

Właśnie jest jedno ale, po prawie 3 myciach i tryskanie wodą na autko mam pełno plam po wodzie (na szybach) jak wspomniałem wcześniej dużo kamienia, nie mogę tego w żaden sposób doczyścić (mam tylko Clin do szyb).

Może macie jakiś sposób na to ?

Ps. O raczku na karku, klacie i rączkach już nie wspomnę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio kupiłem water magneta i dzisiaj po raz pierwszy go użyłem i powiem wam, że spodziewałem się lepszego zbierania wody. Ogólnie to jak zrobiłem całe auto to do sucha nie da się wysuszyć, musiałem pomóc sobie mikrofibrą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio kupiłem water magneta i dzisiaj po raz pierwszy go użyłem i powiem wam, że spodziewałem się lepszego zbierania wody. Ogólnie to jak zrobiłem całe auto to do sucha nie da się wysuszyć, musiałem pomóc sobie mikrofibrą :mysli:

auto po wosku? Ja kupiłem Janka Niezbednego, i po samej politurze, zbiera tak jak pisałeś o Water Magnecie, żeby na sucho wytrzeć,muszę dosuszyć Fibrą :embarrassed:, dzisiaj położyłem wosk,w sobotę Mycie zobaczymy jak po wosku bedzie zbierał :mysli:[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 22:41_________________________________________________Panowie co myślicie o tej maszynce? zna ktos? warto dać 250zł za używkę?

ShineMate EP800

EP800%20FAB%20final%20only%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: może woda za mokra :mysli: a na serio ja tylko microfibry do osuszania używam i nie narzekam

może tak jak mówisz, za mokra woda :( No i gdzie ja tu teraz znajdę bardziej suchą wodę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( No i gdzie ja tu teraz znajdę bardziej suchą wodę :wallbash:

Pewnie na Saharze :polew:

No ale tak na serio,jakiś komplecik kosmetyków dla mojego paździocha wosk,glinka,ręcznik do osuszania,co polecacie.Jakieś namiary na sprzedawcę na PW mile widziane :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( No i gdzie ja tu teraz znajdę bardziej suchą wodę :wallbash:

Pewnie na Saharze :polew:

No ale tak na serio,jakiś komplecik kosmetyków dla mojego paździocha wosk,glinka,ręcznik do osuszania,co polecacie.Jakieś namiary na sprzedawcę na PW mile widziane :cool1:

sklepów na necie masz od zaebania :wink4:, możesz uderzyc do naszego forumowicza...

http://sklep.osconcepts.pl/

ja osobiście brałem komplecik tutaj www.showcarshine.pl , przyzwoite ceny, dużo gratisów, i ekspresowa obsługa :wink4:, w sobote złożyłem zamówienie i przelew, a we wtorek miałem paczkę w domu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, www.all4auto.pl ja się tam zaopatruję i mam bardzo pozytywną opinię

może Lukasz coś Tobie dobierze (ale zapomnij o Sonaxie i podobnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście brałem komplecik tutaj www.showcarshine.pl , przyzwoite ceny, dużo gratisów, i ekspresowa obsługa :wink4:, w sobote złożyłem zamówienie i przelew, a we wtorek miałem paczkę w domu :good:

Również mogę polecić Showcarshine. Robię tam zakupy i zawsze jakiś gratis wpadnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, www.all4auto.pl ja się tam zaopatruję i mam bardzo pozytywną opinię

może Lukasz coś Tobie dobierze (ale zapomnij o Sonaxie i podobnych)

Jak będe miał jutro czas to zadzwonię do nich :> dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, www.all4auto.pl ja się tam zaopatruję i mam bardzo pozytywną opinię

może Lukasz coś Tobie dobierze (ale zapomnij o Sonaxie i podobnych)

Jak będe miał jutro czas to zadzwonię do nich :> dzięki :good:

polecam to forum, idzie sie dużo dowiedzieć,i w końcu sam coś sobie dobierzesz :good:

www.kosmetykaaut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...