Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

No szczerze to lakier jak na swoj wiek prezentuje sie okazale:P Wlasnie chodzilo mi o nalożenie Meguiarsa...Czyli bedzie dobrze? A co do polerki to mialaby ona sluzyc tylko i wylacznie do sciagniecia produktow po ich nalozeniu a nie do polerowania bo wiem ze to kiszka moze wyjsc jak sie tym bedzie polerowac ostro...Czyli nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlasnie chodzilo mi o nalożenie Meguiarsa...Czyli bedzie dobrze?

Oczywiście, że będzie dobrze - po polerce od razu zrób DC Step 2 i woskowanie.

A co do polerki to mialaby ona sluzyc tylko i wylacznie do sciagniecia produktow po ich nalozeniu a nie do polerowania

Wg mnie ściąganie produktów zarówno po woskowaniu czy przygotowywaniu jak i w polerowaniu to niezbyt trudna i pracochłonna czynność - najgorsze to nakładanie i praca z tymi produktami więc nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to w takim razie ok :good: A jest cos procz DC Step2 co moze dac lepsze efekty?

Przypomnij mi proszę jaki masz kolor auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor auta to LZ6L zgodnie z oznaczeniami producenta A kolor to cos w stylu zielonej perły

Jak dokupisz SwirlX lub Ultimate Compound do usunięcia tych mikrorysek to taki zestaw spokojnie wystarczy :wink4:

Oczywiście przydałoby się coś do opon, wnętrza itp, ale to już decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ostatnio malowałem swoją A4 jakie mogę zastosować środki na praktycznie świeży lakier aby ten blask pozostał kolor to LZ5J (niebieski moro efekt perłowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ostatnio malowałem swoją A4 jakie mogę zastosować środki na praktycznie świeży lakier aby ten blask pozostał kolor to LZ5J (niebieski moro efekt perłowy)

Masz jakąś fotkę ?

Skoro masz świeży lakier to nie ma co za bardzo korygować więc możesz tylko użyć sobie DC Step 2 (ale to jak zobaczę zdjęcie) oraz NXT 2.0 i na to Ultimate Quick Detailer.

Po jakimś czasie jak zobaczysz, że masz chropowate naleciałości na lakierze wyczuwalne po delikatnym przeciągnięciu palcem po lakierze to sobie kupisz zestaw do glinkowania.

Generalnie kup sobie taki zestawik na początek:

1. Mycie:

- NXT Generation Car Wash

3. Polerowanie

- Deep Crystal Step 2 Polish

4. Woskowanie

- NXT Generation Tech Wax 2.0

5. Utrzymanie stworzonego efektu po następnym umyciu lub dla odświeżenia lakieru

- Ultimate Quik Detailer

AKCESORIA:

- Microfiber Wash Mitt

- Water Magnet Microfiber Drying Towel

- Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk)

- Supreme Shine Microfiber 3 pack

Produkty dodatkowe

- NXT Generation Insane Shine Tire Spray - bardzo wydajny do nadania połysk oponom

- NXT Generation Tech Protect lub Quik Detailer Interior - czyszczenie deski rozdzielczej, plastików itp

- NXT Generation Glass Cleaner - płyn do mycia szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do lukaszr, aby polecił mi jakiś zestaw do odświeżenia mojego konkretnego lakieru w A4 ;)

Lakier to LY9B (Brilliant black) - czarna perła chyba

Rok auta 2006

Chciałbym uzyskać efekt lustra, aby lakier wyglądał jak na autach w salonie. Wiadomo, że czarny lakier jest najładniejszy naughty (rzecz gustu), ale także trudny w utrzymaniu. Zwykłe woski kupione w sklepach motoryzacyjnych dają krótkotrwały efekt (ale niekoniecznie efekt salonowy, lustrzany). Chciałbym odświeżyć sobie lakier bez użycia past polerskich (nie chcę ścierać warstwy lakieru z auta). Auto musi lśnić, błyszczeć i prezentować się :cool1: W końcu A4 to A4 (oczko w głowie :good:)

Z góry dzięki za pomoc! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do lukaszr, aby polecił mi jakiś zestaw do odświeżenia mojego konkretnego lakieru w A4 ;)

Lakier to LY9B (Brilliant black) - czarna perła chyba

Rok auta 2006

Chciałbym uzyskać efekt lustra, aby lakier wyglądał jak na autach w salonie. Wiadomo, że czarny lakier jest najładniejszy naughty (rzecz gustu), ale także trudny w utrzymaniu. Zwykłe woski kupione w sklepach motoryzacyjnych dają krótkotrwały efekt (ale niekoniecznie efekt salonowy, lustrzany). Chciałbym odświeżyć sobie lakier bez użycia past polerskich (nie chcę ścierać warstwy lakieru z auta). Auto musi lśnić, błyszczeć i prezentować się :cool1: W końcu A4 to A4 (oczko w głowie :good:)

Pytanie podstawowe - jakie pieniądze możesz na to przeznaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam, że wydam około 350zł. Powinno starczyć chyba na efekt lepszy niż salonowy ;)

Trochę za mała kwota.

Tutaj masz zestaw, który trochę przydałoby się rozbudować do czarnego koloru lakieru:

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_wwwmeguiarspl_znizka_10_dla_klubu-t1514.0.html;msg862185#msg862185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dorzucę jeszcze 100zł do zestawu i będzie 450-500zł ;) Jeśli nadal za mało, to ile należy wydać, aby auto wyglądało perfect?

Zastanawiałem się nad takim zestawem:

Generalnie kup sobie taki zestawik na początek:

1. Mycie:

- NXT Generation Car Wash

3. Polerowanie

- Deep Crystal Step 2 Polish

4. Woskowanie

- NXT Generation Tech Wax 2.0

5. Utrzymanie stworzonego efektu po następnym umyciu lub dla odświeżenia lakieru

- Ultimate Quik Detailer

AKCESORIA:

- Microfiber Wash Mitt

- Water Magnet Microfiber Drying Towel

- Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk)

- Supreme Shine Microfiber 3 pack

Coś jeszcze muszę dokupić, aby uzyskać efekt lustra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze muszę dokupić, aby uzyskać efekt lustra?

Tak, do kompletu brakuje:

1. Smooth Surface Clay Kit

2. SwirlX

3. jeszcze jeden 2-pack aplikatorów

Oczywiście cały ten zestaw zapewni Tobie dbałość tylko o lakier - brakuje rzeczy do wnętrza, felg, opon i szyb, ale to już opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto sposoby na uzyskanie „efektu lustra”:

Wariant Soft (efekt jak w salonie):

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Witam Łukaszu zastanawiam się nad tym zestawem znalazłem wszystko oprócz czerwonej pozycji, nie ma tego na meguiars.pl, mogę zastosować jakiś inny środek a jak tak to jaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja zastosowałem Scratch X i Deep Crystal Paint Cleaner,ale mikro rysek to nie usunęło dalej są widoczne pod słońce :angry: .Jest na to jakaś rada?

Oto sposoby na uzyskanie „efektu lustra”:

Wariant Soft (efekt jak w salonie):

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Witam Łukaszu zastanawiam się nad tym zestawem znalazłem wszystko oprócz czerwonej pozycji, nie ma tego na meguiars.pl, mogę zastosować jakiś inny środek a jak tak to jaki??

Teraz zamiast Deep Crystal Paint Cleaner jest chyba SwirlX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czekam jeszcze na info od łukasza, i czy ten zestaw bedzie odpowiedni do zielonego lakieru, autko jest po polerce, i chciałbym utrzymać ten efekt jak najdłużej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to już wszystko wiem. Gwoli jasności, po kolei opiszę wszystko jak rozumiem, aby upewnić się, że otrzymam to o co mi chodzi ;)

1. Myję auto NXT Generation Car Wash

2. Stosuję Smooth Surface Clay Kit (glinkuję lakierek)

W tym zestawie znajduje się:

a) Quik Detailer

B) Dwie kostki glinki

c) Cleaner Wax

d) ręcznik Supreme Shine Microfiber

Najpierw glinkuję lakierek stosując Quik detailer i kostki glinki, potem nakładam Cleaner Wax.

3. Stosuję SwirlX (czyszczę lakierek tym specyfikiem)

4. Poleruję lakier Deep Crystal Step 2 Polish

5. Woskuję NXT Generation Tech Wax 2.0

6. Stosuję Ultimate Quik Detailer do konserwacji lakieru (pytanie czy używać tego od czasu do czasu czy od razu użyć tego po zastosowaniu środków z poprzednich punktów?)

Do nakładania tych wszystkich środków używam aplikatorów Soft Foam Applicator Pad , natomiast do polerowania ściereczek z mikrofibry Supreme Shine Microfiber :)

Cena zestawu będzie dość wysoka, ale myślę, że na długo starczą te środki.

Do skóry chcę dokupić: Gold Class Rich Leather Spray

Do wszelkiego rodzaju plastików, konsoli: Quik Detailer Interior

Zastanawiam się jeszcze nad Odour eliminator. Ładnie to pachnie? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specem nie jestem,ale Cleaner Wax sobie odpuść,albo zastosuj go po SwirlX-ie,najpierw czyścisz lakier

-NXT Generation Car Wash

- Quik detailer i glinka

-SwirlX

-Deep Crystal Step 2 Polish

-NXT Generation Tech Wax 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...