Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

a czy warto najpierw oczyścic lakier glinka??

glinka to podstawa w detailingu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

glinka + Iron-X a czasami też przed glinką Tar Remover np. z Auto Glym (tar remover to środek usuwający smołę/asfalt z lakieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo już zgłupiałem trochę, albo nie doczytałem. Najpierw IronX (ja mam Wolfs Chemicals brake duster) A potem glinka, a nie na odwrót? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy lepiej kupic deep cristal 2 i 3 cz nxt 2.0, bo jedni mowią ze 2.0 wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek tak jak pisał Vario, najlepiej jakiegoś Tar Removera, wtedy glinka bedzie miała łatwiejszą robotę, i nie zużyjesz jej tyle co przy samym glinkowaniu :wink4:

a czy lepiej kupic deep cristal 2 i 3 cz nxt 2.0, bo jedni mowią ze 2.0 wystarczy

ja bym po dc2 , zapodal NXT odrazu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja slyszałem ze step 2 nie trzeba no nxt jest 2 w 1

nxt to wosk, i nie wydaje mi sie zeby działał tak jak dc2 :gwizdanie:, ja bym jednak wolał zrobić tak jak pisałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo już zgłupiałem trochę, albo nie doczytałem. Najpierw IronX (ja mam Wolfs Chemicals brake duster) A potem glinka, a nie na odwrót? :mysli:

dokładnie :good:

BTW nie mam bezpośredniego porównania ale wydaje mi się że Brake Duster Wolfs'a nie działa tak dobrze jak IronX :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac sugeruje sie nagłowiek tematu, i w sumie do czarnego lakieru pisze aby uzyc step 2i chyba tak zrobie, a jak jest z trwałoscia nxt?? ile myc wytrzyma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac sugeruje sie nagłowiek tematu, i w sumie do czarnego lakieru pisze aby uzyc step 2i chyba tak zrobie, a jak jest z trwałoscia nxt?? ile myc wytrzyma??

Zależy jakich szamponów używasz, i jak myjesz auto (ręcznie/myjnia) Ale jak chcesz trwały wosk to polecam (z lektury narazie, doświadczenie przyjdzie potem) Colli 476 albo 915. Ten podobno trwały jest jak goopi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam myjke szampon NXT Generation Car Wash , nie uzywam zadncyh pian aktywnych bo to szajs, lubie dopieszczec autko własnymi recami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tar remover ja osobiście bym użył przed glinką, osobiście używalem tylko glinki ale mam auto wysoko zawieszone i nie łapię tyle syfu z asfaltu jak w osobówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tar remover ja osobiście bym użył przed glinką, osobiście używalem tylko glinki ale mam auto wysoko zawieszone i nie łapię tyle syfu z asfaltu jak w osobówce

No właśnie miałem taki zamiar.. Tylko gdzieś widziałem zdanie "najpierw glinkujesz a potem używasz IronX" i zgłupiałem :wink4:

Dzięki za info :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka + Iron-X a czasami też przed glinką Tar Remover np. z Auto Glym (tar remover to środek usuwający smołę/asfalt z lakieru)

kolejność wg. mnie to Tar remover potem glinka a potem Iron-X ale może inni mają inną kolejność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka + Iron-X a czasami też przed glinką Tar Remover np. z Auto Glym (tar remover to środek usuwający smołę/asfalt z lakieru)

kolejność wg. mnie to Tar remover potem glinka a potem Iron-X ale może inni mają inną kolejność

ja też bym sie ku temu skłaniał, IronX pokaże CI co zostało pominięte po glinkowaniu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie uzywam zadncyh pian aktywnych bo to szajs :decayed:

Nie wszystkie , aby nie usunąć warstwy wosku należy użyć piany z neutralnym PH , czasami jest wskazane użycie takiej aktywnej piany do "mycia wstępnego" silnie zabrudzonego auta w celu pozbycia się "bezdotykowo" jak największej ilości brudu z lakieru ... później dopiero "mycie właściwe" rękawicą/gąbką na dwa wiadra :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na dniach chcę kupić maszynę, miał być Das 6 ale zdecydowałem się bardziej na Sim 180, a że pojawił się taki zestaw w dobrej kasie, pytam czy to ma sens?

Kestrel Sim-180 x1

Tarcza mocująca Monster Shine Flexi 125mm x1

Gąbka polerska Monster Shine White Cutting Pad 150mm x1

Gąbka polerska Monster Shine Yellow wafle lite polishing Pad 150mm x1

Gąbka polerska Monster Shine Black finishing pad 150mm x2

Taśma Blue Dolphin 25mm x1

Ręcznik z mikrofibry Monster Shine Apt x2

Scholl Pasta s17+ 250ml (zapakowana w wygodny i praktyczny dyspenser do past polerskich)

Scholl Pasta s40 250ml (zapakowana w wygodny i praktyczny dyspenser do past polerskich)

koszt 589zł gdzie cena bez promocji to 699 zł (sprawdzałem :decayed:)

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...