Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po ostudzeniu emocji oraz znalezieniu wspolnego stanowiska poprzez wymiane przyjacielskich PW z Lukaszem (:drinks:) chcialbym napisac dwie rzeczy:

1. Produkty z serii Detailer skierowane sa wylacznie do osob, ktore maja doswiadczenie w uzyciu podobnych srodkow oraz zdaja sobie sprawe, ze w przypadku niewlasciwego ich zastosowania moga nieodwracalnie uszkodzic sobie kochane autko.

2. Moja propozycja caly czas jest aktualna. Jesli ktos reflektuje na wspolny zakup czegos z serii Detailer, to bardzo prosze o info w tym watku lub na PW. Mysle, ze w przypadku baniek 3780ml warto, aby bylo nas co najmniej 4 chetnych. Moze cos sie uda zdzialac razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Produkty z serii Detailer skierowane sa wylacznie do osob, ktore maja doswiadczenie w uzyciu podobnych srodkow oraz zdaja sobie sprawe, ze w przypadku niewlasciwego ich zastosowania moga nieodwracalnie uszkodzic sobie kochane autko.

2. Moja propozycja caly czas jest aktualna. Jesli ktos reflektuje na wspolny zakup czegos z serii Detailer, to bardzo prosze o info w tym watku lub na PW. Mysle, ze w przypadku baniek 3780ml warto, aby bylo nas co najmniej 4 chetnych. Moze cos sie uda zdzialac razem.

O właśnie to miałem na myśli pisząc swoje posty na temat produktów z serii Detailer :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reczniki z mikrofibry i aplikatory sa zajeb.... jednym słowem

Kolejna osoba, która się do tego przekonała - teraz wystarczy je dobrze umyć i będą służyć bardzo długo - ja swoich 3 używam prawie rok i chyba jeszcze z 1-2 lat wytrzymają :wink4:

Potwierdzam.Wlasnie uzylem recznika.Bylem w szoku :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar jednak zadbac o lakier przed zimą.

Czy do uzycia tych preparatów potrzebna bedzie mechaniczna polerka?

Czy mozna je nakladac recznie?

Mam zamiar użyć:

1. Mycie samochodu - mam płyn juz sprawdzony innej marki.

2. Meguiar's SwirlX (jeszcze troche rysek zostało po probach usunięcia innym środkiem)

3. Meguiar's Deep Crystal Car Polish

4. NXT Generation Tech Wax 2.0

Do wszytskiego kupić chce jeszcze te magiczne reczniki z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - chcialbym uzyc tych waszych magicznych specyfikow i odsiwezyc troche lakier..... ale mi sie nie chce :decayed:

( wole grzebac pod maska )

Pytalem w ASO i za "drobna" oplata zrobia mi porzadek z lakierem.

- mycie

- polerka

- woskowanie

Myslicie, ze ma to jakis sens? Ewentualnie jest ktos, kto za drobna oplata polozy mi te wszystkie magiczne plyny na lakier? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w ASO i za "drobna" oplata zrobia mi porzadek z lakierem.

- mycie

- polerka

- woskowanie

Myslicie, ze ma to jakis sens? Ewentualnie jest ktos, kto za drobna oplata polozy mi te wszystkie magiczne plyny na lakier? :P

Za drobną opłatą czyli za ile ? Poza tym jeżeli to jest za drobną opłatą to pewnie będzie średnia jakość usługi. Za drobną opłatą to możesz liczyć na położenie wosku na myjni :wink4: Poza tym nikt za tą drobną opłatą nie podejmie się polerki lakieru, a jeżeli rozmawiamy o autodetailingu auta to na pewno nie liczyłbym na cenę mniejszą niż 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w ASO i za "drobna" oplata zrobia mi porzadek z lakierem.

- mycie

- polerka

- woskowanie

Myslicie, ze ma to jakis sens? Ewentualnie jest ktos, kto za drobna oplata polozy mi te wszystkie magiczne plyny na lakier? :P

Za drobną opłatą czyli za ile ? Poza tym jeżeli to jest za drobną opłatą to pewnie będzie średnia jakość usługi. Za drobną opłatą to możesz liczyć na położenie wosku na myjni :wink4: Poza tym nikt za tą drobną opłatą nie podejmie się polerki lakieru, a jeżeli rozmawiamy o autodetailingu auta to na pewno nie liczyłbym na cenę mniejszą niż 1000 zł.

Drobna znaczy 700.... tylko mam watpliwosci czy mi to zrobia tak dokladnie i dobrze, jak Wy tutaj przedstawiacie.

Jest ktos chetny za 1k? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna znaczy 700.... tylko mam watpliwosci czy mi to zrobia tak dokladnie i dobrze, jak Wy tutaj przedstawiacie.

Trochę sobie życzą w ASO i mam wrażenie, że zrobią to co robi lakiernik za 300 zł czyli samą polerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna znaczy 700.... tylko mam watpliwosci czy mi to zrobia tak dokladnie i dobrze, jak Wy tutaj przedstawiacie.

Trochę sobie życzą w ASO i mam wrażenie, że zrobią to co robi lakiernik za 300 zł czyli samą polerkę.

...jak nie spie...oli :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz

Postanowiłem zanabyć troszkę sprzętu ale z racji ograniczonych funduszy na razie środek i szyby wraz z akcesoriami.

Plastiki i uszczelki wewnętrzne- NXT Generation Tech Protect – nakładane aplikatorem - juz bez mikrofibry.

Czyszczenie szyb - NXT Generation Glass Cleaner – czy tu wybrać terry towel czy microfibrę (zółtą)??

Ochrona szyb wraz z odpychaniem Wody - Ultimate Quik Detailer – nakładany żółtą mikrofibrą

Skóra - Meguiar's Aloe Leather 2-Pack – nakładane aplikatorem

Owady i smoła - Bug 'n Tar Remover – nakładane aplikatorem lub mikrofibrą

I pytanie ad opon:

Czym czyścić z brudu klockowego i zabrudzeń ulicznych? Czym potem do błysku nacierać?

Czy do opon mogę użyć UQD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki i uszczelki wewnętrzne- NXT Generation Tech Protect – nakładane aplikatorem - juz bez mikrofibry.

Polecam Natural Shine - łatwiej się nim pracuje i jest przyjemniejszy - psikasz na aplikator i przecierasz, czekasz kilkanaście sekund i wycierasz do sucha mikrofibrą.

Czyszczenie szyb - NXT Generation Glass Cleaner – czy tu wybrać terry towel czy microfibrę (zółtą)??

Mikrofibrę.

Ochrona szyb wraz z odpychaniem Wody - Ultimate Quik Detailer – nakładany żółtą mikrofibrą

Tzn z UQD jest tak, że ja go stosuję na szyby przy okazji użycia do lakieru - rewelacyjnie poprawia szybkość odpychania wody - przyda się do lakieru tak czy siak.

Skóra - Meguiar's Aloe Leather 2-Pack – nakładane aplikatorem

Czyścisz terry towel, wycierasz mikrofibrą. Konserwujesz aplikatorem wycierasz mikrofibrą - sprawdzone.

Owady i smoła - Bug 'n Tar Remover – nakładane aplikatorem lub mikrofibrą

Psikasz i albo czekasz albo możesz doczyścić delikatnie szmatką, a potem spłukujesz.

Czym czyścić z brudu klockowego i zabrudzeń ulicznych?

Są specjalne środki do felg np. Hot Rims All Wheel Cleaner.

Czym potem do błysku nacierać?

Jak lakierowane to najlepiej nawoskować, a jak inne to w sumie też można wosku użyć.

Czy do opon mogę użyć UQD?

Zdecydowanie lepszy będzie Endurance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki i uszczelki wewnętrzne- NXT Generation Tech Protect – nakładane aplikatorem - juz bez mikrofibry.

gdzie to wyrwales? ostatnio nigdzie nie moglem znalezc,uzywam juz od kilku lat jednej butelki i chetnie bym znowu kupil bo jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05/09/2009

robiłem swojej Niuni SPA

od tamtej pory nie była myta

padały deszcze, błoto i kałuze, auto stoi pod topolami wiec całe w białe łatki, szalencze poscigi na drodze :polew: auto zdaleka błyszczy sie, z bliska widać już lekko brudek

brud nie chce sie trzymać kosmetyków meguiars :polew: :polew:

jestem pod wrazeniem

wszystkie szyby potraktowałem Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

efekt niesamowity

zwłaszcza jak rano na szybach skrapla sie rosa :kox:, mozna stać i obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05/09/2009

robiłem swojej Niuni SPA

od tamtej pory nie była myta

padały deszcze, błoto i kałuze, auto stoi pod topolami wiec całe w białe łatki, szalencze poscigi na drodze :polew: auto zdaleka błyszczy sie, z bliska widać już lekko brudek

brud nie chce sie trzymać kosmetyków meguiars :polew: :polew:

jestem pod wrazeniem

wszystkie szyby potraktowałem Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

efekt niesamowity

zwłaszcza jak rano na szybach skrapla sie rosa :kox:, mozna stać i obserwować

mam podobnie, autka myłem zestawem Meg na początku września i po dwóch tygodniach auta było czyste :) po woskowaniu Next 2.0 wax brud się nie trzyma. Dzisiaj myłem A4 po dłuższej przerwie i o dziwo po namoczeniu przodu wszystkie muszki schodzą bez użycia jakiejkolwiek chemii :) rewelacja, poza tym blacha po glince jest superczysta. Ogólnie nie spodziewałem się takiego efektu :) Czekam teraz tylko Ultimate Compound i jak będzie działał tak jak reszta kosmetyków to będę w szoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz ostani moment chyba zeby przygotowac lakier do sezonu jesienno zimowego robie dzisiaj kuracja mojej a4-ce

jak zwykle mycie a woskowanie chyba zrobie 2 razy bedzie na dluzej, chociaz ten tech wax 2.0 zawsze dlugo sie trzyma czasem tylko poprawie quick wax .

pozdrowienia dla posiadaczy czarnych lakierow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz ostani moment chyba zeby przygotowac lakier do sezonu jesienno zimowego robie dzisiaj kuracja mojej a4-ce

jak zwykle mycie a woskowanie chyba zrobie 2 razy bedzie na dluzej, chociaz ten tech wax 2.0 zawsze dlugo sie trzyma czasem tylko poprawie quick wax .

Zrób 2 raz w odstępie min. 12h - warstwa będzie na pewno trwalsza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...