Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wojciu0308 - http://sklep.osconcepts.pl/index.php

W takim razie biorę Wash & Wax :) 1420ml za 14,95 funta czyli 67zł to nie jest jakaś piękna cena bo za tą samą kwotę mogę kupić Gold Class shampoo albo NXT car wash o pojemności 1892ml ale skoro chwalisz Wash & wax to go zabiorę

lukaszR A co powiesz o Meguiar's Gold Class Clear Coat Liquid Wax?? bo mogę go kupić za 15 funtów tj. 67zł a do tego gratis jest Gold Class Shampoo 473ml

Jeszcze jedno pytanie :) na ile czasu wystarcza glinka?? Tzn. ile razy jedna glinka mogę oblecieć auto?? Traci ona jakieś właściwości po jakimś czasie od dnia otwarcia opakowania foliowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

lukaszR A co powiesz o Meguiar's Gold Class Clear Coat Liquid Wax?? bo mogę go kupić za 15 funtów tj. 67zł a do tego gratis jest Gold Class Shampoo 473ml

Generalnie słaby wosk Megsa. Zdecydowanie lepszym wyborem jest #16 albo oczywiście NXT 2.0.

Jeszcze jedno pytanie :) na ile czasu wystarcza glinka?? Tzn. ile razy jedna glinka mogę oblecieć auto?? Traci ona jakieś właściwości po jakimś czasie od dnia otwarcia opakowania foliowego??

Było już o tym w tym wątku - wszystko zależy od tego ile brudu zbierze i jak często będzie eksploatowana. Wytrzymuje długo, a nie zauważyłem utraty właściwości podczas przechowywania (przechowuję w tym czarnym pudełeczku i jeszcze dodatkowo w woreczku foliowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad zakupem Morror Glaze 16 tez się zastanawiałem i pewnie kupie przy następnych zakupach za miesiąc. Podobno zalecany jest do jasnych lakierów a moje auto jest ciemno grafitowe ale pewnie i tak zrobi robote.

Glinke po zakończeniu glinkowania spryskam Quik Detailerem i zawinę w folie śniadaniowa wiec powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem że ostatnio poleciałem hardcorem... LukaszR i Malik niech sobie odpuszczą ten post :wink4:

Jedyne co miałem do polerki to pasta do polerowania ręcznego Megsa (nie pamiętam nazwy) i raz już do niej podchodziłem ręcznie... efekt mizerny...

a że była piękna pogoda to postanowiłem to teraz władować na polerkę (taką allegrową - ogólnie niepolecaną ale innej nie miałem) i zacząłem jechać te 3000 obr/m...

90Watowy szajs więc jak się mocniej przycisnęło to prawie stawało... może i lepiej dla amatora bo nic nie spłonęło, a efekt wyszedł dla mnie kosmiczny...

tak obrazowo tylko wrzucę fotkę... (choć wiadomo że w realu wygląda to zdecydowanie lepiej)

cb59e3f2a3082e9fm.jpg

oczywiście wszystko nie zlazło (te zakola "pod słońce" są - ale zdecydowanie mniejsze) ale i tak jestem mega zadowolony...

na to poszedł NXT 2.0 i od tamtej pory do mycia zacząłem używać tylko wody pod ciśnieniem:decayed: , później UQD... i jest spoko :cool1:

PS: ta pasta "ręczna" megsa idealna do polerki lakieru na alusach... polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zdjęciu szału nie robi :wink4: a tak poważnie to lustro jest bo widać twoja mega wypasioną szklarnie a w niej jakies rosnące zioło :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zdjęciu szału nie robi :wink4: a tak poważnie to lustro jest bo widać twoja mega wypasioną szklarnie a w niej jakies rosnące zioło :naughty:

szklarnia nie moja... a ten stołek polerski firmy MEGUIARS specjalnie postawiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin machania reką :blink: pewnie jutro nie wstanę z łóżka :wink4:

Po glinkowaniu jest duża róznica, lakier zrobił się głaciutki, przed glinkowanie lakier był szorstki i cięzko było po nim przesunąć szmatkę teraz się to zmieniło :)

Miałem kilka rys które musiałem potraktować papierem 3000 a potem na to UC, SX i po rysach nie ma sladu :good:

Po nałożeniu wosku gały mi wyszły a kopara opadła :kox: lakier ma teraz taki poślizg, że az strach :rolleyes:

Jestem MEGA zadowolony!!!!!!!!!

Pod słońcem widać jeszcze małe pajączki ale jest 100 razy lepiej niz wcześniej a po za tym nie dziwi mnie to bo robiłem wszystko ręcznie, gdybym robił to polerką pewnie nie byłoby śladu po żadnych "pajączkach"

POLECAM MEGUIARS-A !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w dzień porobię foty bo po całej zabawie żona mnie wyciągnęła na zakupy i nie miałem czasu a teraz juz się robi ciemnawo.

Tak więc jak jutro pogoda dopisze to porobie fotosy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon czas zacząć ... niedawno przyszla paczka kolejna :) :

82fc02a2c564f02am.jpgf034625f95ddc26em.jpgc268db0bebfc2744m.jpge1b0f26f3b675d84m.jpg

fb2f3f69abcacfc3m.jpgbe8ae728d91067a2m.jpgcc5b84837b2e369am.jpg[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 12:06_________________________________________________acebdcc467867242m.jpg

ostatnio mi przyszedł ciekawy zestaw do czyszczenia i konserwacji skóry...

wpadłem na pomysl aby na fotelu od kompa to obczaić...tylko taśmy nie moglem znalezc papierowej, aby idelanie pół na pół zoabczyc efekty... (aczkolwiek fotel jest z jakiegos tworzywa czy tam ekoskóry, wiec miarodajnych wyników nie ma )

prawa strona po czyszczeniu i konserwacji..lewa nie...zalegam codziennie na fotelu zoabczymy ile wytrzyma

1ddaa224947cf6e0m.jpg <- zdjęcie z lampą

2ca6918392a7b7a2m.jpg <- bez lampy

Troszke ogarnalem auto w środku po 4 miesiącach niesprzątania...

test:

po lewej nic... po prawej PB NL

dscn4773.th.jpg dscn4774.th.jpg dscn4775.th.jpg dscn4776i.th.jpg[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 12:09_________________________________________________Cabrio było...

góra przed czymkolwiek ... dół po PB PP i FK 1000p

54881dee838db70em.jpg0f13dd70afb67516m.jpg

całość (nie ma takiego efektu na zdjęciach jak na żywo):

ab8f87c50b5e00dam.jpg5bda166ff21c5b9bm.jpgd2e29f972a94dcb4m.jpgb34e0a30e5f385eem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu użycia Megsa stwierdzam, że dobrze zainwestowałeś pieniądze m1chal :wink4:

Mam pytanie jeszcze, czy jest sens nałożenia po 15 godzinach od ostatniego razu po raz kolejny Tech Wax 2.0, czy to coś poprawi czy nic kompletnie nie zmieni i lepiej sobie odpuścić i nałożyć wosk za np 2-3 tygodnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo Tech Wax 2.0, użyłem go świeżo po polerce samochodu, efekt był oszałamiający :shocked:

Idze sezon letni, także za niedługo fure czeka glinkowanie i woskowanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu użycia Megsa stwierdzam, że dobrze zainwestowałeś pieniądze m1chal :wink4:

lecz nie jestem nastawiony tylko na firme Megs, jest sporo innych fajnych produktów innych firm :)

np. nie kupie juz na pewno szamponu Megsa NXT ... teraz kupuje albo Dodo Juice Born To Be Mild (mega wydajny, 10ml na 10 litrów wody chyba).... lub Duragloss 901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie na kilku forach z dorbymi opiniami o tym produkcie:

http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_wosk_mleczko_auto_politura,140,39.html

Ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania kropek ze smoły też używa się glinki czy czegoś innego? Przepraszam jeśli było ale jestem laikiem i dopiero chce zacząć przygode z dobrymi kosmetykami.

Nadkola i dolne części drzwi mam w kropkach a na masce troche naleciałości z matki natury. Dlatego chciałbym zacząc od usunięcia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania kropek ze smoły też używa się glinki czy czegoś innego? Przepraszam jeśli było ale jestem laikiem i dopiero chce zacząć przygode z dobrymi kosmetykami.

Nadkola i dolne części drzwi mam w kropkach a na masce troche naleciałości z matki natury. Dlatego chciałbym zacząc od usunięcia tego.

większość usuniesz glinką, a jak nie da rady to benzynką ekstrakcyjną delikatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze, czy jest sens nałożenia po 15 godzinach od ostatniego razu po raz kolejny Tech Wax 2.0, czy to coś poprawi czy nic kompletnie nie zmieni i lepiej sobie odpuścić i nałożyć wosk za np 2-3 tygodnie??

Wg mnie nie ma sensu - oczywiście możesz to zrobić, ale góra 1 warstwę więcej. Generalnie nie będzie oszałamiającej poprawy.

Spotkałem sie na kilku forach z dorbymi opiniami o tym produkcie:

http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_wosk_mleczko_auto_politura,140,39.html

Ktoś może to potwierdzić?

Nie potwierdzam. Typowy produkt All In One czyli poleruje, usuwa rysy, zabezpiecza - i co jeszcze ? Dobrze, że wcześniej jeszcze nie służy do mycia auta.

Do usuwania kropek ze smoły też używa się glinki czy czegoś innego? Przepraszam jeśli było ale jestem laikiem i dopiero chce zacząć przygode z dobrymi kosmetykami.

Nadkola i dolne części drzwi mam w kropkach a na masce troche naleciałości z matki natury. Dlatego chciałbym zacząc od usunięcia tego.

Do kropek smoły albo benzyny, tak jak Michu napisał, albo można użyć decabit'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy produkt All In One

niektóre produkty AIO są dobre i polecane... jak np Autoglym SRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...