Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki monitor LCD polecacie ?


Gość MorgothV8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothV8

Jako że ostatnio padł mi totalnie laptop, więc kupuje PC-ta....

Mam problem z monitorem LCD, chciałbym jakiś w miare duży i o sensownych parametrach, problem jets taki że mało się na tym znam....

Na jakie parametry patrzec?

Jakie firmy?

Jaka wielkość, wydaje mi się że 19" jest teraz optymalne wielkość/cena - może się mylę ?

Wogóle ile powinien kosztować sensowny monitor 19" - tak mniej-więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

A jakie parametry są istotne aby dobrze sie oglądało filmy (z daleka) ?

Kontrast ? Jasność ? Na co patrzeć aby mi bubla nie wcisnęli

Rozmiar jak widze po cenach to będzie 19"(totalne minimum) - 22"(juz troche drogie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Jakiego miales laptopa? Wlasnie zamierzam kupic i chcialbym wiedziec jakiego producenta pominac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorow Samsung i Belinea. Najsensowniejsze marki w stosunku jakosc/cena. Rozmiar dopasujesz sobie sam, bo wiesz jakie masz potrzeby... 22" to przegladania forum to za duzo. 19" wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zastanawiam się nad jakimś LCD-kiem ale 21'' dostanie coś ciekawego za 1200-1300 zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem niedawno laptopa i kupiłem zwykłego kompa.Składałem 2 zestawy , dla siebie i dla siostry i wziąłem 2 LCD Samsunga.Sobie wziąłem http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor20andhigher/226bw.asp i dałem za niego 1500zł , a siostrze http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor19/931bw.asp i za tego zapłaciłem 819zł :dance: I jeden i drugi rewelka.Polecam , naprawde Samsung robi super monitory :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min kontrast 700 i w góre (2000 najlepiej)

Min jasność 300 i w gore (500 ale zeby nie był jak latarka)

Czas reakcji min 7ms (2ms)

Ale wszytko zalezy do czego ci monitor bedzie słuzył. Jak do grafiki to 19stk o duzej rozdzielczości jak do gier to raczej 1280x1024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam monitory marki Belinea. Ja mam wlasnie taka 19' od pol roku i nie moge na nia narzekac. Kolory daje swietne tak samo kat widzenia jest duzy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schiller lipne pod jakim wzgledem? Ja nie moge narzekac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o monitory z nizszej polki moge polecic Samsungi. Bardzo dobry stosunek jakosci do ceny, niezly serwis. Ja od dawna uzywam jednak monitorow iiyama- patrzac na suche dane techniczne nie wypadaja jakos super swietnie,a ale odwzorowanie kolorow jest wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory ale samsung to raczej nie monitor do ogolnego uzytku, smuzenie jest dobrze widoczne i kontrast w samsungach pozostawia wiele do zyczenia.

Kontrast najlepiej powyzej 1000 , jasnosc powyzej 500, czas reakcji (tylko patrz na realny , a nie jakies bzdury co pisza producenci) ok 10ms powinno byc dobrze.

Tak jak powiedzialem ja bym bral LG z serii L1900 najlepiej R lub jak przemowcy Belinea ale one sa zdecydowanie za drogie , za porzadna Belinee 19" musisz zaplacic powyzej 1300 zl , za LG w/w ok. 1100 zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...