Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki monitor LCD polecacie ?


Gość MorgothV8

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Samsunga 940Fn (broń Boże 940N). Ewentualnie coś innego na matrycy PVA. Nie patrz na suche parametry, bo każdy producent mierzy je inaczej i naciąga jak może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schiller: Dziwne masz zdanie... phillips? Nie wiem jak mozna to polecac, moze poprostu nie widziales w akcji porzadnej Belinei? Samsung i Belinea w zastosowaniu domowym to no1. Kompletny laik zadowoli sie tez noname'em. Profesjonalne zastosowania to EIZO i Dell za kilka ladnych kafli. Nie widzialem jeszcze zeby ktos obeznany w temacie polecal phillipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w temacie od dłuższego czasu, więc co nieco orientuję się w problemie.

Osobiście ja wybrałbym Samsunga.

Ma najlepszą, najnowocześniejszą matrycę.

Telewizory LCD Samsunga też są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w temacie od dłuższego czasu, więc co nieco orientuję się w problemie.

Osobiście ja wybrałbym Samsunga.

Ma najlepszą, najnowocześniejszą matrycę.

Telewizory LCD Samsunga też są najlepsze.

Strasznie dziwne , skoro siedzisz w temacie dlugo to wedlug mnie wybor powinien byc oczywisty LG lub Belinea , nie mowie to o zastosowaniach pro bo to inna bajka :)

Co do TV to tez lekko sie pomyliles :) Samsung moze i tak ale dla kowalskiego jest dobry , kazdy jednak wie ze najlepiej wypadaja Pioneery :)

Jednoczesnie nie przecze ze Samsung jest zlym wyborem , robi calkiem przyzwoite monitorki , zreszta kazdy ma swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio padł mi totalnie laptop, więc kupuje PC-ta....

Mam problem z monitorem LCD, chciałbym jakiś w miare duży i o sensownych parametrach, problem jets taki że mało się na tym znam....

Na jakie parametry patrzec?

Jakie firmy?

Jaka wielkość, wydaje mi się że 19" jest teraz optymalne wielkość/cena - może się mylę ?

Wogóle ile powinien kosztować sensowny monitor 19" - tak mniej-więcej ?

dobre pytanko, a dobrą odpowiedź znajdziesz na www.dvhk.pl :notworthy: [br]Dopisany: 06 Sierpień 2007, 00:32 _________________________________________________od siebie mogę polecić monitory z DELL-a albo z ASUS-a. :th:[br]Dopisany: 06 Sierpień 2007, 00:44 _________________________________________________

naprawde Samsung robi super monitory

SAMSUNG robił dobre, ale "twardziele" o monitorach tego nie powiem. bo? bym skłamał. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HŁE HŁE HŁE.

No, Morgoth. Szacun wodzu. Puszkę Pandory otworzyłeś :oklaski: :oklaski: :oklaski: .

Ten wątek jest lepszy niż PB vs ON i Sedan vs Avant :D

Każdy praktycznie promuje to co już kupił, albo to co chciałby kupić. Co prawda pewne marki sie powtarzają, ale z nie mniejszą częstotliwością są krytykowane. No chance, żeby coś na podstawie Waszych rekomendacji wybrać :slina:

Bogu dzięki, że nie potrzebuję kupić monitora

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszkę Pandory otworzyłeś

Tym bardziej ze temat byl juz przerabiany :tongue4:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3465.0.html

Ja jestem niestety tylko za jedna marka EIZO no ewentualnie iiyama bo tylko ona daje rade dogonic Eizo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to każda marka jest dobra aż się nie zepsuje. Nie ma jednej,któa byłaby the best,bo wtedy wszyscy mieliby to samo w domu. Jeden powie,że Philips jest najlepszy,bo miał 15 lat TV i gra do tej pory,a drugi stwierdzi,że nie chce tej firmy na oczy widzieć, bo więcej reklamował niż używał. Proponowałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na gwarancję. Np. LG ma jej na monitory 3 lata,dodatkowo jeśli w ciau 30 dni od zakupu przepali się jakiś pixel to od razu wymieniają na nowy. Poza tym czas reakcji jest także istotny-im niższy tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. LG ma jej na monitory 3 lata

A EIZO na 5 LAT kto da wiecej :notworthy:

Proponowałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na gwarancję

I to jest najlepsze podejscie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem jeszcze zeby ktos obeznany w temacie polecal phillipsa.

ciekawe, że odkąd matryce Philipsa produkowane są w tej samej fabryce co LG mówi się o spadku jakości tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Zasady zabawy się trochę zmieniły:

Jednak kupie 22" - to juz wiem - dobre i tyle

Teraz cel:

Komputer do ogłądania filmów i grania sporadycznie w gry (tj mniej-więcej raz na 3 miesiące)

Programowanie w OpenGL (tekstury, vertexy, shadery i inne takie bajery)

Wizja: mam klawiaturę i mysz bezprzewodową, monitor bedzie uzywany jak TV (tj. z odległości 2-4 metrów - dlatego duży)

Ma generalnie służyć jak kino-domowe..... głownie FILMY

Więc jak to mozliwe to polećcie mi coś pod taki setup:

-nie zależy mi na najdroższych rozwiązaniach - z tego co widzę SAMSUNG będzie chyba OK (nie mam zamiaru wydać np 2000 zł na sam monitor - ale pasowałoby aby był w miarę przyzwoity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobrze widzisz. Samsung do takich zastosowan to bedzie dobry wybor, tylko nie patrz wylacznie na cene i nie kup czegos z kiepskim czasem reakcji oraz slabym katem widzenia - bo polozy sie kolo Ciebie ukochana i pod katem bedzie ogladala inny film niz Ty. Przejedz sie do wiekszego centrum, popatrz na jakosc, porownaj i kup online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Wasze wypowiedzi to wnioskuję,że kazdy chwali to ,co sam ma.

Co do Samsunga. Jedna z najlepszych firm na rynku jeśli chodzi o LCD.Najwięcej nagród EISA za innowację to właśnie Samsung,najbardziej zaawansowane technologie to samsung. Grom firm właśnie korzysta z części tej firmy. Tak naprawdę liczy się elektronika sterująca,która jest w środku.

Poza tym jeśli nastawiasz się na oglądanie filmów to po co Ci monitor? Kup 26" LCD'ka ale TV z wejściem na PC. Dużo lepsze rozwiązanie wg mnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

OOO faktycznie byłoby to lepsze wyjście.....

Ale czy taki TV bezproblemowo współpracuje z Kompem, tj. czy mogę po prostu uzywać go jako monitora np. do instalowania systemu operacyjnego (np. DOS-a czy UNIX-a), czy wystarczy taki TV __ZAMIAST__ monitora - czytaj mam tylko TV i NIE MAM żadnego monitora ? Czy komp musi mieć do tego kartę TV ? Nie bardzo orientuję się w tuych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV LCD podlaczasz w ten sam sposob jak monitor do karty graficznej, ale nie wiem, czy bedzie Ci wygodnie programowac na TV, mimo wszystko rozdzielczosc jest mala w TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

A no włąśnie - rozdzielczość...... FAK nigdy nie ma za dobrze.... a już myślałem że mam optymalne rozwiązanie (czyli wymieniłbym juz mój lekko podstarzały TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...