Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dziwne i dość głośne stukanie przy filtrze powietrza


mateuszd90

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega audimilan pisze śpij spokojnie - to tylko zaworek od filtra z węglem - a jak jesteś bardziej ciekawy tego "zjawiska" tam na tym zaworku jest wtyczka jak ją odłączysz to przestanie cykać. Ale jeździj z wtyczką podłączoną do zaworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór elektromagnetyczny zbiornika z węglem aktywnym - odpowietrza zbiornik paliwa tzn opary z benzyny przechodzą przez filtr z węglem i następnie są "kierowane" do spalania (żeby przypadkiem nie zanieczyścić środowiska oparami benzyny-ekologia połączona z ekonomią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór elektromagnetyczny zbiornika z węglem aktywnym - odpowietrza zbiornik paliwa tzn opary z benzyny przechodzą przez filtr z węglem i następnie są "kierowane" do spalania (żeby przypadkiem nie zanieczyścić środowiska oparami benzyny-ekologia połączona z ekonomią).

Dziś zauważyłem, że zawór ten mam odłączony (od zakupu samochodu).

Wpięłem go jak być powinien, ale z wpiętym zaworem silnik co kilka minut gaśnie.

Po chwili można go spowrotem odpalić ale po kolejnych kilku minutach znów gaśnie.

Dwa razy zgasł mi dziś w ten sposób w centrum miasta, to odpięłem go z powrotem.

Czy prócz gorszego wpływu na środowisko, ma to wpływ np na spalanie?

Czy jazda z odpiętym zaworkiem wogóle jest bezpieczna dla auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem i nie wiem co robić stukanie jest takie samo jak na tym filmiku i nie moge zlokalizować tego filtra. Mam silnik 1.8. Co robić wymienić cały filtr z zaworem..?

pewnie masz go umocowanego z tylnej strony obudowy filtra, u mnie też w 1.8t słychac dosc głosne stukanie ale dopiero wtedy gdy temp wody ok 90C. i samochod chodzi chwile na wolnych... nie szukajcie dziury w całym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...