Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana rozrządu a ... zębatka wałka rozrządu


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

darcie paska - albo cos z napinaczem albo luz wzdłuzny na pompie wtryskowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zeby zdjac kolo pasowe odkrecamy jedynie 5 srubek?

4 śruby. Koło pasowe z tłumikiem drgań, które napędza pasek alternatora można zdejmować. Nie wolno ruszać koła zębatego paska rozrządu, które to jest zza kołem z tłumikiem drgań. Koło zębate jest zamocowane centralnie na jedną śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zeby zdjac kolo pasowe odkrecamy jedynie 5 srubek?

4 śruby. Koło pasowe z tłumikiem drgań, które napędza pasek alternatora można zdejmować. Nie wolno ruszać koła zębatego paska rozrządu, które to jest zza kołem z tłumikiem drgań. Koło zębate jest zamocowane centralnie na jedną śrubę.

To wiem i raczej takowego zamiaru niemialem.

Pytam nadal o samo kolo pasowe z tlumikiem czy i kiedy warto wymienic owe kolo i jakie sa objawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek, przy wymianie rozrzadu zmieniłem tez koło zębate na wale ( podciety klin) ale nie frezowałem czopa. Po 8 miesiącach jazdy pekła sruba centralna na wale i wiecie co sie stało........ ( głowica do kosza na szczęście). teraz załozyłem nowe koło Febbiego + frezowanie czopa i koło pasowe ani drgnie ( wczesniej na tamtym kole lekko sie kołysało). Sprawdzajcie czy nie kołysze sie koło pasowe podczas pracy silnika, jeżeli sie kołysze odrazu zwalajcie wszystko i frezujecie czop żebyście nie mieli przygody jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wkoncu sie wymienia te kolo pasowe walu czy nie?

To z tłumikiem tylko wtedy gdy bije lub piszczy. Niestety koszt wysoki bo przynajmniej Corteco trzeba kupić:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojecia czy buje ale jakos tak dla spokoju swietego bym wymienil bo czesc od poczatku w aucie:slina: ale wlasnei kasa i wydawac na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...