Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Regeneracja odbłyśnika xenon VALEO po II lifcie


k0za

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że oryginalne xenony świeciły niezadowalająco postanowiłem się do nich dobrać i zobaczyć co jest nie tak.

1. Na początku wyciągamy lampę z auta ( 3 śruby )

2. Wyciągamy żarnik aby nie przeszkadzał.

3. Odkręcamy przetwornicę ( bodaj 8 śrubek ) potrzebny klucz to mała gwiazdka z dziurką w środku, dokładnego symbolu nie znam.

4. Teraz niestety trzeba trochę zaingerować w budowę lampy ponieważ trzeba wyciąć kawałek plastiku. Tniemy tak jak zaznaczone na poniższym zdjęciu, co ważne trzeba ciąć możliwe najbliżej brzegu, żeby potem był mniejszy problem z wyciągnięciem odbłyśnika.

wycinka.jpg

5. Odkręcamy soczewkę od obudowy ( 3 śrubki ) a następnie zdejmujemy zaczepy ( łącznie 4 ) po ściągnięciu dwóch trzeba obrócić soczewkę i zdjąć kolejne dwa. Jak na foto:

zaczepy.jpg

6. Najpierw delikatnie wyciągamy soczewkę i przesłonę:

soczewka.jpg

7. Teraz będzie trochę zabawy bo trzeba się nagimnastykować aby przez tą dziurę gdzie wcześniej wycinaliśmy kawałek plastiku wyszedł nam odbłyśnik, możemy zrobić sobie trochę więcej miejsca wkręcając maksymalnie śruby do regulacji:

odblysnik.jpg

8. Gdy już sobie poradzimy z wyciągnięciem odbłyśnika dowiemy się czemu xenon świecił dość słabo. Otóż u mnie wyglądało to tak:

spalony.jpg

Zdjęcie nie oddaje całkowicie w jakim stanie był odbłyśnik. Następnie szukamy jakiegoś zakładu, który nałoży nową warstwę aluminium. Jak skorzystałem z http://www.regeneracja-hc.com/

Podjechałem do nich osobiście i oddałem swoje odbłyśniki i wziąłem już zregenerowane. Koszt to 80zł za sztukę.

9. Do domu przywiozłem już coś takiego:

odnowiony.jpg

Różnice oceńcie sami :)

10. Ostatecznie składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Już na etapie demontażu zapisujmy w jakiej pozycji były względem siebie soczewka, przesłona i odbłyśnik. Jeżeli coś odwrócimy światła będą oświetlać niebo :tongue4:

Patrząc przez otwór gdzie montujemy żarnik powinno to wyglądać tak:

finalcf.jpg

11. Potem już tylko regulacja świateł i cieszymy się dużo lepszym oświetleniem drogi.

Kolejny etap to sprawdzenie efektu w nocy i oczywiście piwko :naughty:

Zadowolenie gwarantowane :>

luzik.jpg

Oczywiście pamiętajcie żeby robić to w miarę czystych warunkach i nie dotykać palcami nowego odbłyśnika. Warto również przetrzeć szkło soczewki czystą szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego czy rzeczywiście jest duzo lepsza widoczność w oświetleniu drogi ponieważ rownież mam ori xenon i jestem srednio zadowolony z jakości światła :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej. Miałem porównanie do innych aut z ori xenonem i dlatego postanowiłem dojść co u mnie jest nie tak. Po regeneracji to zupełnie inna bajka. Na 99% masz ten sam problem. Moje obydwa odbłyśniki były w podobnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierdz kolego czy jest problem ze zmiana soczewki na ksenon jesli w mojej A4 nie bylo ori ksenonu

widze ze u ciebie lampa z ksenonem ma spory otwor na dole, czy w zwyklych Valeo bez ksenona tez jest taki otwor z przetwornicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierdz kolego czy jest problem ze zmiana soczewki na ksenon jesli w mojej A4 nie bylo ori ksenonu

widze ze u ciebie lampa z ksenonem ma spory otwor na dole, czy w zwyklych Valeo bez ksenona tez jest taki otwor z przetwornicy??

Nie orientuje się jak jest różnica pomiędzy tymi lampami. Najlepiej zdemontuj swoje i porównaj z moimi. Wydaje mi się że możesz nie mieć tego miejsca gdzie przychodzi przetwornica + zapewne jest inny odbłyśnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0za - powiedz mi, przy wyjmowaniu odbłyśnika ściągasz ten metal z odbłyśnika co trzyma żarnik? Jeżeli nie to wyjmując odbłyśnik "górą" wpierw wyjmujesz odbłyśnik czy to mocowanie żarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0za - powiedz mi, przy wyjmowaniu odbłyśnika ściągasz ten metal z odbłyśnika co trzyma żarnik? Jeżeli nie to wyjmując odbłyśnik "górą" wpierw wyjmujesz odbłyśnik czy to mocowanie żarnika?

Nie ściągałem tego metalu, który trzyma żarnik. Trzeba się trochę nagimnastykować żeby wyciągnąć. Jeżeli dobrze pamiętam to najpierw wychodzi odbłyśnik a potem ten metal. Jak już wyciągniesz to zapamiętaj jak, żeby nie było problemu z wkładaniem :) Podstawa to idealnie przy ściance wyciąć ten plastik żeby było jak najwięcej miejsca. Możesz jeszcze zrobić sobie więcej miejsca wkręcając śruby do regulacji - tylko nie na siłę żebyś nie przekręcił :) to chyba tyle :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego fota z pkt nr 10, to lampa lewa czy prawa?? jak w obu przypadkach ma być ustawiona przesona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłony w obu lampach mają być ustawione tak: ______/------- _______/--------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłony w obu lampach mają być ustawione tak: ______/------- _______/--------

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie wyciągnąć soczewke z odbłyśnikiem bez wycinania otworu od dołu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie wyciągnąć soczewke z odbłyśnikiem bez wycinania otworu od dołu :mysli:

idzie ale gimnastyka za***ista

musisz odkrecic soczewke w lampie i zdjac 4 spinki

2 u gory i 2 na dole

wyjmujesz wtedy najpierw odblysnik i przeslone a potem soczewke

malo miejsca i czasami troche sily trzeba ale da sie na 101%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał firmy co regeneruje odbłyśniki we Wrocławiu to polecam http://vacmet.4b.pl/ . Moje właśnie wróciły i są rewelacyjne, a koszt to 40 zł za sztukę tak więc moim zdaniem śmieszne pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko. a co powiecie o wymianie soczewek na nowe na allegro znalazłem depo po 60 zł. mam hidy ale kiepsko świecą, a nowe lampy to spory koszt. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej zalozyc soczewke z akywna przeslona

nie słyszałem o tym. możesz jakiś link przesłać żebym luknął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszales napewno tylko pod nzwa bihalogen lub bixenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...