Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nawigacja inaczej - w nawiewach:)


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz

sorry, że zawracam gitarę, ale... jestem gotowy do rzeźbienia no i pojawiły się kolejne pytania...

1. Czy obcinałeś klapkę zamykającą dopływ powietrza, bynajmniej w środkowym tunelu? Myślę, czy nie lepiej jakoś zamknąć dopływu zwłaszcza ciepłego powietrza.

2. Jak poprowadziłeś przewody?

3. Do czego się podpinałeś, bo zapalniczka mija się z celem, prąd płynie po wyciągnięciu kluczyka? Myślałem o radiu lub światłach przeciwmgielnych.

4. Czy tylną obudowę od navki wywaliłeś całkowicie, czy może zostawiłeś? Jak nie, to jak ją umocowałeś na stałe? Ja chciałbym tak umocować, żeby można byłoby wyciągnąć obudowę nawiewu i się dostać do karty SD, jakbym chciał wrzucić aktualizację mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę podpowiedzieć

ad1.nie obcinaj klapki, powietrze pójdzie dwiema bocznymi w środkowym nawiewie (o ciepłe i zimne powietrze nie ma się co martwić, każda navi jakaś tam temperaturę wytrzymuję)

ad.2 moja propozycja, to otwór w dolnej części tunelu powietrza ,przewód przeciągniesz wprost do radia (da się to zrobić bez problemu)

ad.3 w Twoim przypadku najlepiej pod radio po przekręceniu kluczyka (pin znajdziesz w kostce zasilania przy użyciu miernika, próbnika...)

ad.4 tylną obudowę proponuję zostawić , różnie dziać się może w różnych warunkach, szron zimą na płycie navi trąci nie ciekawie ;)

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Obicinalem bo obciac musisz, inaczej sie nie pomiescisz.

2. Przwody prowadzisz w taki sam sposob jak poprowadzono podswietlanie kratek.

3. mozesz pod radio.

4. Obydowe wywalasz. Inaczej sie nie pomiescisz. Pisalem wczesniej o sposobie zamontowania. Obudowe wyswietlacza - zywica, pozniej wykonczenie szpachla natryskowa, podklad, malowanie. Elektornike i przewody na kleju na goraco. Navi ma szeroki zakres temperatur w ktorych dziala. Skad kolega wyzej wzial szron? Tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się, nawigacja pocięta, w nawiewie siedzi dobrze.

Nie mam podświetlanych nawiewów. Mam zrobić otwory dla przewodów, czy jest jakieś fabryczne miejsce?

Do znajomego elektronika oddałem, żeby kable wyprowadził, dla mnie coś to za małe do lutowania. No ale powstał problem. Chciałem podłączyć nawkę pod światła przeciwmgielne, ale w instalacji samochodowej mam 12 V, a ładowarka podaje 5 V. I co teraz??? Boję się, że przy tym napięciu pójdzie "dymek" z kratek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą rozebrałem ładowarkę i też doszedłem do wniosku, że ją wykorzystam. Ale dziękuję za sugestię.

Ale jeszcze jedno. Elektronik mówił mi, że włożenie do gniazda ładowarki dezaktywuje baterię, aktywuje ładowanie i podaje prąd do urządzenia, aby działało bez baterii.

Jak dla mnie, to zbyt duża filozofia. Nie będzie chyba z tym problemu, że wlutowany jestem za gniazdem. Bo tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę ucichłem, bo czasu było mało, ale.... navka osadzona, zasilanie wzięte z radia, włączanie zrobiłem mechaniczne i jest ok. Trochę "latałem" z głośnikiem i włącznikiem. Było kilka podejść :) Głośniczek wylądował w końcu między siedzeniami w jednym uchwycie na napoje i tak był zepsuty, więc teraz spełnia inne zadanie :) Włącznik wylądował obok radia, w maskownicy, a po drugiej stronie, żeby było symetrycznie :) skitrany jest rysk od navki. Pomysł żonki :)

I mała galeria, tylko proszę o wyrozumiałość :) Głośnik słabo wykończony, bo za wąski plastik z obudowy navki... poprzednie miejsce było węższe no i klops... Tylko się nie śmiejcie, wykończyłem czarnym silikonem...

BTW może ma ktoś taką zbędną obudowę, będę wdzięczny :)

Kopia_201307051281.jpg

Kopia_201307051289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za pracę.. ale mi się to tak średnio podoba.. :/ a właściwie to chyba wolałbym standardowe rozwiązanie bo jest bardziej hmm "mobilne" a tu ani tego obrócić w prawo, ani w lewo.. w dodatku jak już sam stwierdziłeś nieestetyczne (czyt. silikon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, estetyki to troche temu brakuje, obudowe navi mogles ladnie "objechac" zywica, szpachla, pomalowac w mat.... bez napisu producenta.....

Obudowe powinienem miec gdzies. Odezwij sie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...