Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Auto zamula, zupełnie straciło jad.


abc123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem w tym, że auto jest strasznie zamulone, zarówno na benzynie jak i gazie :wallbash: Po podłączeniu VAGA jedyny błąd to "otwarty obwód elektrozaworu skracającego układ dolotowy n156". Dobrałem się do tego i okazało się, że jest pęknięty jest tłoczek w tej "gruszce która po wytworzeniu podciśnienia skraca dolot". Znalazłem już w necie fototutorial jak naprawić to samemu. Tylko pytanie czy ta część ma duże znaczenie jeśli chodzi o przyspieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj normalnie to jeżeli masz taki bład to z pewnością ma znaczenie co prawda lepij samemu tego nie naprawiać a jestem zwolennikiem orginałów może na próbe od kogoś dorwij taki i sprawdz bedziesz miał pewność ..

ja kiedyś też wszystko sam naprawiałem az w koncu zatarłem 150 konny silnik po genaralce i to dopiero bolało od tamtej pory zostawiam to fachowcom.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ... jeśli chodzi o mułowatość...

nie mam błędów na Vag-u

a jednak auto jest trochę mułowate..

podpowiedzcie mi czy jest możliwe żeby przepływomierz powietrza

był za to odpowiedzialny? usłyszałem że może podawać błędne dane dotyczące przepływu powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz czas 60-100 na trojce?

to nie jest wątek,na temat szybkości aut,tylko do rozwiązania problemów,dotyczących silnika

nie mam błędów na Vag-u

czy jest możliwe żeby przepływomierz powietrza

był za to odpowiedzialny? usłyszałem że może podawać błędne dane dotyczące przepływu powietrza...

żeby to sprawdzić -trzeba logów z przepływki-wartość średnia dla silnika 1,8 to 100g/s(80% z nominalnej mocy auta)-o ile trzyma serię,co w silnikach z duzym przebiegiem,moze stanowić problem-generalnie,jeśli przepływomierz pokazuje mniej niż 70%-to już przyszedł czas na jego wymianę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wątek,na temat szybkości aut,tylko do rozwiązania problemów,dotyczących silnika

Wyobraz sobie, ze to czy auto jest zamulone mozna zmierzyc na kilka prostych sposobow. Jednym z nich jest pojechanie na autostrade/ekspresowke i sprawdzenie vmaxa. Jezeli na gps vmax pokrywa sie mniej wiecej z danymi katalogowymi - silnik trzyma moc i nie ma innej opcji. Tylko, ze to nam nic nie powie o przebiegu krzywej mocy w funkcji obrotow, a tylko o wartosci maksymalnej. Teraz wyobraz sobie, ze kierowniczki powietrza nie zmieniaja maksymalnych wartosci (niuton, kun mechaniczny), a poprawiaja tylko charakterystyke. Test 60-100 na trojce sprawdza sredni zakres obrotow, jezeli zdrowe auto ma okolice 6s, to niesprawne bedzie mialo wyraznie gorszy czas (1s, 1.5s?) w zaleznosci co sie popsulo. Mozna tez pojechac na hamownie, tylko ze ja nie mam zaufania do pomiaru gdzie przelozenie samo sie wylicza, a nawiew jest mikroskopijny. Z drugiej strony hamownia pozowlila wykrys usterke popychaczy hydraulicznych (ubytek 14% mocy). Oczywiscie mozna bawic sie w logi, tylko pytanie po co. Tez mialem w planach zlogowac swojego ADR`a, ale skoro lata 208 gpsowe i 0-100 robi w niskie 10s to pytanie po co... Odwrotnie bylo z AFN`em, nie chcial pojsc wiecej niz 180, wiec zaczelismy vagowac i wyszedl zabity kat. Jednak jakby poszedl te swoje dwie paczki to po co bawic sie w logowanie miliona kanalow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wątek,na temat szybkości aut,tylko do rozwiązania problemów,dotyczących silnika

Wyobraz sobie, ze to czy auto jest zamulone mozna zmierzyc na kilka prostych sposobow. Jednym z nich jest pojechanie na autostrade/ekspresowke i sprawdzenie vmaxa.

logi są dokładniejsze i bezpieczniejsze,żeby komuś pomóc sprawdza się podzespoły,a nie namawia kogoś do jazdy 200km/h

logami można sprawdzic zachowanie auta w zakresie poszczególnych obrotów,logując poszczególne grupy,można wykluczyć rzeczy,których nie ocenisz na autostradzie i na koniec-jak laik ma ci wytłumaczyć,co się dzieje z autem podczas jazdy,jakich słów i zwrotów ma użyć,żeby na Forum znawcy go zrozumieli-logi są na tyle wymowne,że każdy,kto ma trochę pojęcia-udzieli odpowiedzi,a nie będzie zgadywał,bo te same objawy mogą byc przedstawione przez kilku laików w inny sposób...rozpędzając auto do Vmaxa-można więcej zaszkodzić niz pomóc

to,co opisałeś czemu ma służyć? dowiedzeniu,że auto pojedzie tyle,ile producent założył,lub nie? a co z przyczynami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie podejscie zeby nie szukac dziury w calym. Jezeli samochod ma swoje fabryczne osiagi i spalanie to nie ma sensu logowac kilkudziesieciu kanalow (no dobra benzyna ma ich mniej) i zastanawiac sie czy delikatny OB w postaci 100mbar wiecej niz na mapie jest ok czy juz kierowniczki w turbo sie tna (taki przyklad z AFN`a). Bo sa tez tacy ludzie na Audi Klub PL co lubia klocic sie 10 stron o tym, ze cos tam w logach jest 3% za duze czy za male. Ja w zasadzie ograniczam sie do sprawdzania co jakis czas czy sa bledy w moim ADR`e, bo calosc jezdzi jak Inglostadt przykazalo i jest to zmierzone :) Takie zboczenie inzyniera, ze jak cos kupi to musi sprawdzic czy trzyma fabryczne parametry jesli chodzi o osiagi :D

Jezeli mialbym wrazenie, ze cos jest nie halo czyli auto zamulone i nie chcialbym lamac przepisow (a wez zrob logi w PL zgodnie z przepisami na 3 biegu czy poprawniej na 4-tym) to wszedlbym na allegro, audi, a4, b5, 1.8, w promieniu 10km, zadzwonil i pojechal sie przejechac. :)

p.s

w czym szkodzi vmax? dla diesli przebutowanie jest jak zbawienie jak ktos jezdzi po miescie non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zrobić logi i wrzucić na forum. Rozebrałem gruszę sterującą długością dolotu i oprócz pękniętego tłoczka, przerwana jest także guma ;( Do tego dochodzi brak napięcia na wtyczce od zaworu n156, kicha. Zostaje kupić używany kolektor (nie wiadomo czy ta część będzie sprawna) albo cały moduł sterowania dolotem (pewnie za***iście drogi). Na koniec może dziwne pytanie, wie ktoś jak będzie zachowywał się silnik gdy ręcznie przesunę wajchę w pozycję skracającą dolot i zostawię ją w takiej pozycji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zrobić logi i wrzucić na forum. Rozebrałem gruszę sterującą długością dolotu i oprócz pękniętego tłoczka, przerwana jest także guma ;( Do tego dochodzi brak napięcia na wtyczce od zaworu n156, kicha. Zostaje kupić używany kolektor (nie wiadomo czy ta część będzie sprawna) albo cały moduł sterowania dolotem (pewnie za***iście drogi). Na koniec może dziwne pytanie, wie ktoś jak będzie zachowywał się silnik gdy ręcznie przesunę wajchę w pozycję skracającą dolot i zostawię ją w takiej pozycji??

O jakiej gruszce mowisz ? Mozesz wstawic fotke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, ale ja mam 96 rocznik i u mnie tego nie widzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...