Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mocno huczy prawa strona od 40km/h


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Od dłuższego czasu moocno mi huczy coś. Ostatnio przekładałem koła przód/tył i nic. Dziś podniosłem całe auto, założyłem klucz na koło i kręce- słychać na prawej stronie ale odgłos tak jak by ze skrzyni :shocked: Zapaliłem, 3 bieg i kręcenie kołami - lewa strona cisza a prawa mocno huczy. Czy to mogło coś w skrzyni paść bo jak się jedzie w środku to już od 40/h już mocno słychać ale odgłos tak jak by ze środka a nie z prawej strony. Jak się jedzie na miejscu pasażera to nawet mniej to słychać. Na nowych łożyskach zrobiłem ok. 30tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno łożysko. Szczególnie, że to prawa strona - więcej nierówności jest po prawej stronie więc elementy zawieszenia prawej strony auta zużywają się szybciej.

Sprawdź jeszcze na łukach, jeśli na łuku w lewą stronę będzie huczeć jeszcze głośniej niż normalnie to masz dodatkowe potwierdzenie, że to łożysko.

A na jakiej firmy łożyska zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno łożysko. Szczególnie, że to prawa strona - więcej nierówności jest po prawej stronie więc elementy zawieszenia prawej strony auta zużywają się szybciej.

Sprawdź jeszcze na łukach, jeśli na łuku w lewą stronę będzie huczeć jeszcze głośniej niż normalnie to masz dodatkowe potwierdzenie, że to łożysko.

A na jakiej firmy łożyska zmieniałeś?

Na łukach lewych jak i prawych jest tak samo - taka sama masakra :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem obydwa objawy miałem te same , nawet przy delikatnym skręcie huczenie nasilało się, po wymianie jak ręką odjął. Poza tym proponuję sprawdzić luz łożyska ruszając kołem góra - dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa nie lozysko!dwa razy zmienialem bo myslalem ze zle zalozylem wiec kupilem skf i dalej cos szumi rozbieralem cylinderek zmienialem wezyk i klocki i tarcze sa wpozadku!a najgorsze jest to ze zaczelo szumiec dopiero po pierwszej wymianie bo padlo mi lozysko!i wszyscy na forum mowia ze lozysko!to jakie trzeba zalozyc ze zlota!jak tylko cos szumi to zaraz lozysko!majstry!

[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 18:55_________________________________________________nie pupa tylko d*pa!

[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 18:55_________________________________________________nie pupa tylko d.u.p.a[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 18:56_________________________________________________i tez mam taki szum jak by ze skrzyni!jakis ktos tu pisal ze wymienil lozysko przeguba wewnetrznego i nic i sie zastanawiam czy tez robic probe!

[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 19:00_________________________________________________jak jest lozysko kola padocha to huczy na zakretach i caly czas a nie przy 40km i powyzej znika![br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 19:02_________________________________________________jak bys kolego namiezyl te szumy to daj znac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...