Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Włączona klima parują szyby.


gadzior.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem że tam parujących szyb był wałkowany kilkakrotnie, ale u mnie jest trochę inaczej. Jak wszyscy wiemy klimatyzacja wpływa bardzo dobrze na odparowywanie szyb, ale u mnie od pewnego czasu nawet przy włączonej klimie szyby dość mocno parują. Wymieniłem ostatnio filtr przeciwpyłkowy nic to nie pomogło, nadmienię tylko że klima raczej działa normalnie, chłodzi bardzo dobrze. Czy możliwe że coś jest uszkodzone w układzie klimatyzacji/ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaciął Ci sie machanizm otwierania zamkniętego obiegu powietrza ?

Ja tak miałem w A3 8L 1998r.

Sprawdz jeszcze profilktycznie czy nie masz wilgoci z przodu pod dywanikami.

Warto sprawdzić też podszybie, bo zdarza sie też że podszybie już nie jest szczelne i wilgoć dostaje sie do obiegu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz do wymiany?

a co osuszacz ma z tym wspólnego,przeciez on wyłapuje wilgoć z układu,szczelnie zamkniętego,może masz tak tylko w nocy bo u mnie tak się dzieje poprzez różnicę temp. para osadza się na zewnętrznej stronie szyby jak puszczę nawiew zimnego pow. na szybę i wtedy wycieraczki w ruch i para buch :polew: ale mi sie zrymowało :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zewnątrz to ponoć normalna sprawa. Ale niech się jeszcze ktoś wypowie.

U mnie jak pada deszcz lub jest za duża różnica temperatury i wilgotności to paruje na zewnątrz. Pół biedy jak pada deszcz, to wycieraczki przetrą. Gorzej jak nie pada. Trzeba na spryskiwaczu jechać :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam jak jest za***iście ciepło na zew. i ustawię nawiew na szybę, wtedy paruje szyba od zewnątrz - różnica temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: jestem swiezo po servisie klimy pierwszy raz od 1,5 roku czyli od momentu zakupu a4., przez cały ten okres uzytkowania niemiałem zadnych problemów ani z zapachami ani z parowaniem szyb do momentu nieszczesnego servisu . klima działa zajefajnie szybko schładza absolutnie zadnych zapachów na włączonej jak i na wyłączonej klimie ale wczoraj podczas ulewy zaczeła parowac przednia szyba na właczonej klimie i nawiewie na szybe nigdy sie to niedziało. :wallbash: byłem dzisiaj rano u typa od klimy i typowe dla naszych mechaników podejscie ze ten typ tak ma itp. jak przestanie kropic mam zamiar rozebrac podszybie i poskrecac od nowa. podejżewam ze woda sie dostaje przez filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odtłuszczenie szyb pomoże, proponuje dobrze umyć szyby :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy sprawdź kolego to jeden z ważniejszych powodów dla którego szyby mogą parować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaciął Ci sie machanizm otwierania zamkniętego obiegu powietrza ?

Ja tak miałem w A3 8L 1998r.

Sprawdz jeszcze profilktycznie czy nie masz wilgoci z przodu pod dywanikami.

Warto sprawdzić też podszybie, bo zdarza sie też że podszybie już nie jest szczelne i wilgoć dostaje sie do obiegu powietrza.

Podpisuje się pod tym. Może to być powodem parujących szyb. Podłącz VAGa i sprawdź błędy w klimatroniku.

Druga sprawa to filtr kabinowy jednak nawet jak jest stary i brudny klima powinna szybko zrobić robotę. Ja przez dłuższy czas miałem uszkodzone silniki klap powietrza i nawiew miałem tylko na twarz a mimo to kiedy szyby zaparowały klima dawała rade bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...