Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o analizę logów


keempes_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od pewnego czasu autko zachowuje się nie tak jak powinno. Przy około 2000 obr. gdzie powinno włączyć się turbo auto ma spadek mocy i zaczyna kopcić na czarno. Jak przycisnę dalej gaz to kopcenie ustaje ale czuć że nie jest to normalna moc. Po przeglądnięciu forów wymieniłem część wężyków podciśnienia, wymontowałem egr, który nie był zabrudzony, wyciągnąłem też przepływomierz i ten tez nie był brudny. Nie pomogło to jednak. Chciałbym aby ktoś pomógł mi w analizie logów statycznych i dynamicznych:

Log (0 - 004,008,011)

Log (1 - 001,001,003)

Log (2 - 001,003,011)

Log (3 - 004)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- szukaj nieszczelnosci w dolocie - jest pewnie pekniecie na laczniku miedzy rurą plastikową a kolektorem ssącym...

Pamietaj by na przyszlosc robic komplet logów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemik wielkie dzięki i wielki szacun dla ciebie. Po odkręceniu łącznika gumowego było pęknięcie na 3cm. Wie ktoś może jaki jest numer katalogowy tego łącznika, muszę wysłać jutro żonę do sklepu.

jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru nie pamietam - ew. moge sprawdzic wieczorem... ale w ASO nie jest to tania rzecz - za kawałek tej gumy licza ok. 100 PLN.

Ja kupowałem w ASO i w sumie nie załuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawiła temp podczas przyspieszania, w 10s z 86 do 95C skoczyła, wymieniałeś ostatnio coś w układzie chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 10sec to nie.Ale cos jest nie tak,na jednym z logow bylo ciagle 82 potem zas skoczylo mocno.Obstawiam ze termostat sie zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz na klimatroniku kanał 49 i po obserwuj podczas jazdy temp., jak będzie spadać poniżej 87C termostat do wymiany, skoki w trakcie przyspieszania np. od 90C do 99C są normalne. W moim przypadku z nowym termostatem nie spada poniżej 90C, przy spokojnej jeździe mam 94, jak pałuje dojdzie max do 99 i drugi wiatrak zbija do 90. Na starym termostacie miałem 86C a jak przyspieszałem spadało do 82C, a u ciebie przy przyspieszaniu rośnie temp. wiec wyglądało by ze termostat ok tylko czemu na logach na postoju masz 82C...

Poniżej 90C temp może spadać jak włączysz nawiew ciepłego powietrza no ale chyba podczas logów nie włączyłeś HI ciepłego co :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie termostat czasami przycina bo raz zauważyłem że podczas jazdy temperatura spadła do ok 80st. Może mi ktoś opisać jak się włącza kanał 49 na klimie? Nie bawiłem się jeszcze opcjami klimy. Jeżeli temperatura nie powinna w ogóle podczas jazdy spaść poniżej 90 to mam termostat do wymiany :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wciśnięciu górnego prawego przycisku wciskasz prawy dolny(albo na odwrót, porostu musisz wcisnąć oba naraz), potem plusem wybierasz 49 i klikasz prawy dolny, nie pamiętam ale dolny to chyba zamknięcie obiegu a góry to nawiew góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...