Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Policyjny motocykl z wideorejestratorem


arkolek

Rekomendowane odpowiedzi

150 tyś. za motorek dla policji to chyba spory wydatek. wiadomo my płacimy no i na mandatach sobie odbiją, także chłopaki z gorzowa i w-wy patrzeć dobrze w lusterka. licho nie śpi i jest mniej widoczne :polew:

http://www.moto.wp.pl/kat,55194,wid,9118097,wiadomosc.html?rfbawp=1187284943.222#czytajdalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj, panowie, jedna poprawka, policja nie ma zarobku na mandatach, zobaczcie przy wpłacaniu kasy na czyje konto jest przelewana.. Więc jak coś się komuś zwróci, to urzędowi marszałkowskiemu, samorządowi i w sumie skarbowi państwa.. Różne bzdurne polecenia przychodzą z góry, ze światka istniejącego na styku polityki (samorządu) i tych wysoko siedzących miśków.. Wierzcie mi, że nikogo na dole nie cieszy to, że każą mu nałożyć tyle a tyle mandatów, bo trzeba trzymać statystykę albo to, że ma dodatkową robotę z obróbką materiału, a w przypadku fotoradarów - z drukowaniem fotek, ich opisywaniem, rozwożeniem/rozsyłaniem i wysłuchiwaniem tysięczny raz kitu, ze to "nie ja kierowałem a kolega/żona/teść/nie wiem kto, a poza tym to moja fura i tak tyle nie pojedzie"... :D

Żeby nie było, że coś lub kogoś bronię - głupotę i debilne wydawanie naszych pieniędzy trzeba tępić, to fakt. Z drugiej strony - jeśli dzięki takiemu "strachowi na wróble" będzie mniej o choćby kilka wypadków spowodowanych nadmierną prędkością, to już warto było wydać tą kasę. Wiem co piszę, bo kilka dni temu widziałem to co zostało z 4 młodych osób, które dopiero zaczynały zycie, a pan któremu się spieszyło i który myślał, że jest mistrzem kierownicy przedwcześnie im je odebrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj, panowie, jedna poprawka, policja nie ma zarobku na mandatach, zobaczcie przy wpłacaniu kasy na czyje konto jest przelewana..

zgadza sie i wiadomo na jakie konto się wpłaca ale to była mała metafora

Z drugiej strony - jeśli dzięki takiemu "strachowi na wróble" będzie mniej o choćby kilka wypadków spowodowanych nadmierną prędkością, to już warto było wydać tą kasę.

watro warto, ale chyba mniej nie będzię, będzie tylko chwilowe zmniejszenie prędkości a po zniknięciu policji dalej ogień. zresztą na to nie ma reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miedzy Wawa, a Plonskiem (E7) kreca sie patrole na motorach, dostali skurkowancy w Plonsku nowki sztuki i oprocz tego, ze trzeba uwazac na vectry, mondeo, nubiry to jeszcze jednoslady doszly... Stoja tez czesciej w coraz to nowych miejscach...

To taka uwaga dla tych co leca na zlot letni przez wawe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że obstaję przy swoim lub kogoś tam bronię... Morgoth, trochę się z Tobą zgadzam, ale tylko trochę, bo znam kilku zawodników, którzy lubią jeździć tak jak piszesz 110-140 poza terenem i 60-80 w terenie, a jeżdżą jak ostatnie pozbawione wyobraźni głąby i stwarzają większe zagrożenie niż inni, którzy by jechali i ze 200, ale rozsądnie i z wyobraźnią. Wszystko zależy od umiejętności kierowcy, a tego nie da się zweryfikować... Dobra, już nie robię OT. :P

Flyer, dzięki za podpowiedź, bo właśnie się tamtędy wybieram dziś wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja uważam że najważniejsze jest dostosowanie prędkości do warunków i najlepiej byłoby gdyby nato właśnie zwracała uwagę policja

jak sam powiedziałeś czasem 110 poza terenem stwarza zagrożenie, a czasmi 250 pociskasz i jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy mówią "jeżdze szykbo ale bezpiecznie" a niektórzy jeżdzą wolno i stważają większe zagrożenie od tych co przekraczają prędkosc :no:. tak czy inaczej trzeba przestrzegać przepisówi i dostosowywać się do panujących warunków ;) wtedy nie trzeba się bać wideorejestratorów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgoth, zdradź mi sekret jak w ułamkach sekund (bo tyle raczej czasu ma na ocenę sytuacji "misiek" jeśli zobaczy kogoś kto jedzie choćby 110-140, nie mówiąc o 250) ocenić umiejętności kierowcy i to czy dostosował on prędkość do warunków czy nie i czy przypadkiem za 3 lub 13 lub 30 km jadąc nadal z tą prędkością nie p....nie kogoś idącego poboczem bo mu np zwierzak wyskoczy na drogę?? Dlatego też ktoś kiedyś wprowadził jakieś ograniczenia prędkości i tylko od kierującego zależy czy będzie jechał zgodnie z nimi i wtedy nie ma się co bać videorejestratora lub fotoradaru, czy też nieco naciśnie na pedał - ale godząc się z ryzykiem utraty kilku "stówek". Ja sam wybieram często tą drugą opcję, co prawda z różnym powodzeniem jeśli chodzi o mandaty ;), ale nie mam wtedy żalu do nikogo - przecież wiedziałem co robię.

Zdrowy rozsądek - i wśród kierujących i wśród policjantów - jest chyba najlepszym rozwiązaniem, no bo w sumie każda sytuacja jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to niemozliwe.... ale.....

Sam chyba jeżdżac czasami widzisz gołym okiem "wariatów" co wyprzedzają na skrzyżowaniach na trzeciego itp.

To się rzuca w oczy..... nie mówię że policja tak ma robić bo to niemożliwe

Ale wkurza mnie czasem jak dumnie złapią kogoś kto jechał 55 km/h w terenie zabudowanym, a złapią go ze złości że ten drugi co jechał 155 uciekł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, tu się z Tobą zgadzam w pełni i staram się to tępić/hamować przynajmniej wśród swoich. I dlatego pisałem o tym zdrowym rozsądku - że powinien być po obu stronach.

Doobra, ale piszemy wcale nie w temacie, więc chyba koniec OT.

Czas zacząć weekend ;):drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wkurza mnie czasem jak dumnie złapią kogoś kto jechał 55 km/h w terenie zabudowanym, a złapią go ze złości że ten drugi co jechał 155 uciekł...

dokładnie ... ja staram sie przepisow przestrzegac ale jak ocenie sytuacje ze moge sobie pozwolić na pare km\h to delikatnie przycisne . Zreszta nie brakuje idiotów poruszajacych sie po drogach i powinni ich karać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby na autostradzie montować fotoradar.....!@#$%^& - Witamy w Polsce. Ja prawko mam od niedawna, ale dbam o bezpieczeństwo swoje i przede wszystkim pasażerów - ja się da, jest dużo miejsca, itp, to wyprzedzam, podłącze się do kogoś i cisne tak do 160, ale rozglądam się bacznie, czy nie ma dzieciaków, pijaków, rowerów, itp. Jeszcze mandatu nie dostałem, bo prócz rozglądania się na drogę, zerknę też w lusterka. Ogólnie rzecz biorąc, w mieście jeźdżę ok 60km/h, tam gdzie jest do 70 ograniczenie, to czasem nawet do 100. Ogólnie rzecz biorąc, jak jestem pewien, ze mogę wyprzedzić, że jest gdzie przycisnąć, to w miarę możliwości to wykorzystuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni kurva jeszcze postawić na każdej autostradzie co 5 km fotoradar i każdemu co 130 km/h przekroczy zdjęcia wysyłać - mieliby duzo kasy (a o to skur...nom chodzi a nie o bezpieczeństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...