Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z układem hamulcowym


Jani

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem kiedys trase 400 km i po kilku mocnych hamowaniach przy hamowaniu pojawił sie taki dziwny dzwiek (tarcie, chrobotanie), wiec pomyslalem ze pewnie klocki na wykończeniu. Zjechałem do domu no i odkręciłem przednie koła ale tam klocki i tarcze ok.Z tyłu kół nie odkręcałem ale widać było że klocków jeszcze blisko połowa. Na następny dzień musiałem pojechac ok 100km i w drodze powrotnej po hamowaniu cos zaczelo trzeć w tylnym prawym kole. Zatrzymalem sie, no i zobaczylem ze klocek cały zjarany no i tarcza też. Powoli zjechałem do domu i tak auto stało tydzień w domu bo pojechalem do roboty. W warszawie w intarcarsie kupilem tarcze brembo i klocki ferodo (na tył) .Wczoraj przełożyłem. ALE to metaliczne tarcie/chrobotanie nadal występuje. A pozatym hamulec bierze dopiero przy samym dole.. tłoczków nie wyciągałem więc nie układ nie powinien sie zapowietrzyć..

Niewiem w czym szukać przyczyny tego chrobotania przy hamowaniu. Z przodu połowa klocków, tarcze też ok, z tyłu wszystko nowe. :mysli:

Czytając inne wątki przyszedł mi na myśl czujnik od abs który mógł by sie odpiac lub cos gdzy zmienialem wachacze z przodu z lewej strony ale to by wtedy chyba przerywało albo coś.. juz sam niewiem.

Aha powiedzcie mi jeszcze jak cofacie tłoczki w zacisku?? Trzeba je wkręcać ?? bo jedynie tak mi sie udało cofnąć, a gdy próbowałem je wcisnąć nie ruszyły nawet mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozbiórki i czyszczenia wszystkie zaciski ale po kolei, nie wszystkie naraz

tak aby nie zapowietrzyc układu hamulcowego bo bedzie kaplica

no i oczywiscie konieczna jest wymiana płynu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tył sie wkreca i wciska, przód wciska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...