Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie radia sony po stacyjce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: do którego kabla w kostce ISO trzeba podłączyć przewód, który powoduje, że radio włącza sie i wyłącza razem z zapłonem. Taki kabel w instalacji samochodu już znalazłem, ale nie wiem gdzie go podłączyć lub może spiąć z innym. Nie chciałbym czegoś puścić z dymem. Zamontowałem radio SONY CDX-2000c kostkę kupiłem na allegro taką: http://allegro.pl/item1155953078_iso_adapter_sony_cdx_3000_iso_inne_modele_szybko.html W części zasilającej są kolory: czerwony, żółty, niebieski, pomarańczowy, czarny.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabelków to Ci nie pomoge, ale zdaje mi sie że montując tą kostke unieruchomisz tylne głosniki o ile masz fabryczną instalacje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zmieniłem radio bo na tym tylne głośniki działają. W zakupionym aucie miałem radio Audi Delta i tylne głośniki nie działały (Delta ma wyjścia tylko 2x20W). Radio Sony działa bez zarzutu tylko chodzi mi o to aby włączało sie razem z przekręceniem kluczyka i tak samo siie wyłączało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krycha ale który żóółty z czerwonym? Na kostce? Ja się pytałem do czego podłączyć kabel który został z instalacji samochodu (jest to kabel który ma napięcie po przekręceniu kluczyka) do którego kabla na kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie go nie podłączaj. Weź stały 12V z instalacji samochodu i złącz czerwony i żółty z radia i podłącz je do tego stałego plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryśka jeśli kolega podłączy radio tak jak radzisz to będzie mógł sobie radia słuchać nawet bez kluczyka w stacyjce a jemu chodzi chyba tylko o to żeby radio działało wyłącznie po zapłonie,nie pamiętam jak to było z tymi kabelkami,wiem że jeden to podtrzymanie pamięci i musi być przez cały czas podłączony pod aku a drugi wystarczy pod zapłon i masz po zapłonie,tylko kwestia tego który to który,mam nadzieje że jasno napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oczywiście o to żeby działało po zapłonie ale też chciałbym żeby działało kiedy silnik będzie wyłączony, wtedy bym je włączał ręcznie. W tej chwili działa cały czas bez względu czy jest włączony zapłon czy nie. Chciałbym to tego stanu rzeczy dołączyć tylko opcje z zapłonem i bede zadowolony. nie chciałbym znowu miec tak że radio działa tylko wtedy jak kluczyk jest przekręcony, bo jak gdzieś będe dłużej stał np. czekał na kogoś w aucie to też bym wtedy chciał posłuchac radia :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kabelkach musisz mieć napisane co gdzie idzie np: jeśli pisze AC to podpinasz + po zapłonie i wtedy będzie ci się włączało po kluczyku jak na kabelku masz napisane np Batery to podpinasz to pod stały + tak aby było podtrzymanie pamięci w radiu daj rozpiske kabli to ci powiem co gdzie masz podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem swoje radio i żółty dałem na stacyjkę a czerwony do akumulatora na prąd stały żeby pamięć była ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...