Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak kolega SIXU pisze ja tez bym wybral nowy model C650 ,ktory dodatkowo ma matryce 100Hz ,a to naprawde duzo daje w jakosci wyswietlanego obrazu.Oczywiscie widac to dopiero na filmach w blue ray i prograch HD ,ale telewizor nie kupujemy na 1rok czy 2 wiec mysle ze warto zaiwestowac troche wieksza kase...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto mi wyjaśni dlaczego mój telewizor kupiony rok temu a dokładnie LG 47'' LH3000 dalej tak dużo kosztuje?

żeby był aż taki super że nie schodzi z ceny? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dałeś ?

3199 zł

wtedy też tak stały, od 2800 zł w górę, a kupiłem go całkiem przypadkiem bez szukania w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaki polecacie telewizor 42" w cenie do ok 2500zł? Powoli zaczynam się rozglądać, bo stara 29" zaczyna być już za mała... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to zalezy jaka odbierasz telewizje czy kablowka czy satelite,jaki masz duzy pokoj i gdzie stoi telewizor.Jesli satelita i programy w hd ,podlaczasz konsole pod tv lub kompa to bierz lcd full hd np.samsung c 550,a moze jak znajdziesz promocje to 100hz c650,ewentualnie lg 42 -2 cale wiekszy od samsunga model LD 450 lub 100hz-LD 550,plazme panasona full hd tez jest niezla np.TX-P42S20,ale trzeba uwazac gdzie stoi tv,bo plazma ma szybe i jak swieci slonce to nic na niej niezobaczysz i niepomoga zadne filtry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram kablówkę, a telewizor stoi w dużym pokoju, także wydaje mi się ze 42" to max, nie potrzeba większego. Szczególnie zainteresował mnie ten C650 o którym pisaliście pare postów wyżej. To byłby chyba najlepszy kompromis pomiędzy jakością/ceną.

A jak z energochłonnością tych telewizorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi plazmami to juz sobie dajcie spokoj..... Nawet najwiekszy laik zobaczy roznice miedzy plazma a LEdem. LED zdecydowanie lepszy. Prosty przyklad rok temu kupilem plazme 42 okolo 3k dalem, a miesiac temu kobieta kupila sobie samsunga led za 3400 czy cos takiego. Led zdecydowanie lepszy wogole nie ma tematu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy nie sa takie zle :lepiej sobie radza z gorszej jakosci sygnalem typu kablowka maja lepsza czern,kolory naturalny zreszta jak mialem na sklepie taka plazme full hd panasona i obok lcd full hd i oba podlaczone pod blue raya to plazma bije na glowe tego lcd i kazdy klient to mowil.Tylko ta szyby z przodu w plazmie to porazka jak swieci slonce to nic nie widac. Dlatego polecam tego lcd samsung 40c650 ,na bez vaciu lub promocji Voucher mozesz go trafic za 2500zl czyli tyle ile chcesz przeznaczyc ,powiem tak napewno nie bedziesz zawiedziony tym modelem...a co do zuzucia pradu to wszystkie lepsze telewizory maja czujnik swiatla i funkcje oszczedzania energi wiec mozna sobie ustawic ,ale kosztem jakosci obrazu.

pozdrawiam'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już sobie zakupiłem Samsung LCD LE40C650,dzięki SIXU za dobre rady :hi: .Czytałem też opinie na necie.Jestem mega zadowolony,jeszcze tylko zmienić muszę pakiet w UPC na cyfrowy i będzie lepiej.A i tak jeszcze nie odkryłem wszystkich możliwości tego telewizorka :)Więc jak coś to również polecam ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi plazmami to juz sobie dajcie spokoj..... Nawet najwiekszy laik zobaczy roznice miedzy plazma a LEdem. LED zdecydowanie lepszy. Prosty przyklad rok temu kupilem plazme 42 okolo 3k dalem, a miesiac temu kobieta kupila sobie samsunga led za 3400 czy cos takiego. Led zdecydowanie lepszy wogole nie ma tematu....

Uwielbiam takie "merytoryczne" posty pisane właśnie przez największych laików. Poczytaj kolego odrobinę o tych technologiach zanim zaczniesz się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie sie prezentuje V20 , jeszcze lepiej VT20 (szybszy fosfor) i ja bym raczej wtym kierunku szedl . G20 juz ma swietny obraz , a V20 ma jeszcze lepsza czern i szyba lepiej sobie radzi ze swiatlem.

Wypowiedzi o wyzszosci LEDow nad plazmami sa smieszne... ale pozostawmy je doswiadczonym usera. Ogladalem ostatnio Sharpa 820 (tam jest edge led...nie powalil mnie ) . Zdecydowanie na Panasie lepszy obraz. Drogi LED moze i bedzie dawal dobry obraz...tylko tak naprawde te TV dopiero dojrzewaja i moze za 2-3 lata bedzie warto kupic jakis model -oczywiscie na full led. Plazma sie juz tak szybko nie rozwija ale ...jest juz bardziej dojrzalym produktem .

to takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio Transformers 2 na LED Sharpa, masakra jak przebarwione wszystko pomimo Blue Ray'a - stawiam cały czas na plazmę Panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że w sklepach to nie ma co porównywać bo najczęściej TV mają ustawione w menu sewisowym na TRYB Sklep i mają wtedy większy kontrast itp. Normalnie w domu sie raczej nie da tak oglądać bo można oczojebu dostać.

Można do Samsunga łatwo wejsc do trybu serwisowego pilotem:

INFO- MENU-MUTE-POWER.

Można np. sprawdzić ile godzin ma wyświetlone żeby nie kupić takiego co rok leży na wystawie i gra cały czas.

Ale czasami warto kupić takiego co ma niecałe 200 godzin, bo jeśli ma już wyskoczyć jakiś BAD PIXEL to już by wyskoczył.

Mój najstarszy LCD ma już 6164 godzin. :kox:

EDIT:

Dodam że najczęściej, ( nei we wszystkich modelach) po wejsciu do trybu serwisowego kasują sie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do pierwszych postów tego wątku gdzie parę rzeczy na temat technologii LCD/LED/Plazma wyjaśniłem (mam nadzieję) w przystępnym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...