Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kto sam wymieniał filtr przeciwpyłkowy - co odkręcić ?


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie (B5 1,8T AEB 1997 r. Avant) Kto sam wymieniał filtr przeciwpyłkowy - co odkręcić ? Na co uważać ?

Myślałem że w wyszukiwarce znajdę mnóstwo wyników ale po haśle "wymiana filtra przeciwpyłkowego" wyniki obejmują tylko opisy co należy wymieniać przy przeglądach itp.

Podejrzewam, że trzeba odkręcić podszybie a później jest jakiś plastik który trzeba podważyć śróbokrętem ale jak i z której strony podważyć :embarrassed: aby nie złamać czegoś :embarrassed:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to trudne, po otwarciu klapy z lewej strony na podszybiu okręcasz plastik, trzy śuby plastikowe to trzymaja i jeden od środka wket. Po ściągnięciu tego plastiku, ściągasz pokrywe która jest zamknieta na dwa zatrzaski jeden z lewej drugi z prawej. Nastepnie wyciągasz filtr. Ot co bardzo łatwa operacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=11 masz pokazaną wymianę w passacie w audi podobnie, gdzieś były zdjęcia ale nie mogę ich znaleźć. mam na kompie jakieś swoje ale robione fonem i sa bardzo małe. ale jakby co to mogę Ci wysłać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie : jaki orientacyjny koszt filtra ? :)

W ASo Katowice ul. Roździeńskiego - 42 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja musze tych moich ze sklepu zrypac bo zawsze mieli dobre ceny a teraz jak w aso za podróbke :rant:

A co do wymiany to nic ciezkiego... Tak jak pisze nuti... Na pierwszy raz z oglądaniem 15 min ? Potem kwestia 5 min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić Filtr kabinowy BOSCH 1987431317 - z węglem aktywnym cena ok 70 pln. Jest super by nie powiedzieć genialny - wcześniej miałem filtrona również aktywny - padaka a zapach papierowego wkładu często unosił sie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić Filtr kabinowy BOSCH 1987431317 - z węglem aktywnym cena ok 70 pln. Jest super by nie powiedzieć genialny - wcześniej miałem filtrona również aktywny - padaka a zapach papierowego wkładu często unosił sie w aucie.

a ja mam dokladnie ten za 55 pln :P

nie ma jak to znajomosci w sklepie motoryzacyjnym :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...