Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz!!!


Gość rybaxx

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym sie dowiedziec jaka (tania ) instalacje zalozyc do audi a4 1.6 lub 1.8 (jeszcze nie wiem co kupie ) rocznik 95-97 !!! ile kosztuje taka instalcja!! zgory dziekuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybaxx, 1st zapraszamy do newbie...

pytanko co to znaczy tania?? tania w zalozeniu?? Mozesz zalozyc 1 generacji za ok 1850 (w KR mam dobrego goscia) ale czy to Ci wytrzyma na dlugo to nie wiem...mozesz wyrezac kolektor na aluminiowy (koszt 700pln) wiec lepiej zalozyc juz cos nowoczesniejszego.

jak nie wiesz co kupisz to zastanow sie czy nie lepiej dolozyc te 3k-4k i kupic TDI :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wszystkie instalacje gazowe, poza sekwencjami, w A4 to jedna wielka pomyłka. Nie zkładaj takiego czegoś, szkoda samochodu. Osobiście zainwestowałem w instal. sekwencyjną i jestem zadowolony.

Opcje dwie:

- sekwencja

- lub jak kolega Murzyn już napisał, TDI :mrgreen:

Pozdrawiam, przemyśl dokładnie tą decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
zgadzam sie z Kaziem,

jedyne rozwiazanie to sekwencja. A koszt? ja do 2.4 V6 dalem 5.500zl, ale warto!

a do mniejszych silnikow mysle, ze ok.3000

2700 zł to dałem za przerobienie zwykłego gazu na sekwencję. Czyli tak licząc jeszcze butlę i przewody pod samochodem itd to trzeba z 2k doliczyć więc "3000" zł to kosztować raczej nie będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,5k pln za gaz :shock: to jaki jest sens kupowania benzynki+zakladanie gazu?? Moze ktos mi wyjasni bo ja nie widze?? Kiedy ten gaz sie zwroci?? kolejny + dla TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego (juz sie dowiadywalem) :mrgreen: sekwencja z butlą w kole 3200 ( do negocjacji, bo robilem u nich juz 2 auta ) :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Kaziem,

jedyne rozwiazanie to sekwencja. A koszt? ja do 2.4 V6 dalem 5.500zl, ale warto!

a do mniejszych silnikow mysle, ze ok.3000

troche sporo zapłaciłeś, tyle to sobie życzą za instalki ale do silników benz. z turbo

ostatnio troche się dowiadywałem ile kosztują instalki, pytałem w "polecanych" warsztatach na forach klubowych, i np. do 2.8 174 KM życzą sobię ok. 3600 zł za wtrysk sekwencyjny, więc tak źle nie jest

jeżeli gaz jest dobrze zestrojony na wtrysku, zwróci się b. szybko, tym bardziej że przecież nikt nie zakłada gazu do auta jak robi 10-15 t km rocznie ?

tylko minimum 30-40 tyś

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz zakladalem we wrzesniu 2005 roku i moze stad ta cena, a ostanimi czasy ceny spadly. Instalacja jest LEVATO.

A czy sie oplacalo? miesiecznie robie ok. 3-3,5 tys km, wiec gaz szybko sie zwrocil.

A co do TDI - jakos nie jestem przekonany do diesli, no chyba ze chodzi o 3.0TDI...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to, że przeciętne i sensowne TDI jest droższe od benzyny o 3-5tys. zł, to spokojnie można przyjąć, że kupno benzyniaka z porządną instalką LPG równa się cenowo z kupnem Audi w TDI. A pytanie czym kto woli jeździć należy pozostawić indywidualnej ocenie, są plusy i minusy każdego rozwiązania.

Apropo tematu, jak masz zakładać to tylko sekwencję, szkoda auta i nerwów na cuda z mikserami...

@Murzyn

Prawo zabrania instalowania I generacji, a cenowo to też podałeś już wartość instalki II gen. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...