Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciągle pracujący wentylator klimatyzacji 2 bieg.


Yokusti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno rozwiązałem problem nie działającej klimatyzacji (wyczepiła się wtyczka z zaworu wysokiego ciśnienia), a od wczoraj wentylator klimatyzacji włącza się po przekręceniu zapłonu i chodzi podczas jazdy bez przerwy.

Ktoś spotkał się z taką dolegliwością. Czy może to mieć związek z czasem źle działającym imobilaizerem (migający kluczyk)?

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem błędy na klimatroniku i pod żadnym kanałem nic nie pokazało. Rozłączyłem kość wentylatora pod osłoną przy zbiorniczku płynu wspomagania wentylator się wyłączył podłączyłem znowu zaczął wyć. Gdzie może być przyczyna? Może jakiś przekaźnik? Gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za przełączanie biegów wentylatora?

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz uszkodzony włacznik wysokiego cisnienia i dlatego była wypieta wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moze byc. ciagla rpaca moze wskazywac na cos w rodzaju "trybu awaryjnego" mialem tak w innym aucie keidy brakowalo tego czujnika calkowicie.

po prostu wentylator chodzi "na wszelki wypadek" bo auto ma jakies niejasne odczyty ...

jak odepniesz ta wtyczke co ja wczesniej podlaczyles to nie wraca do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wtyczka wypięła się podczas delikatnego kontaktu z innym autem miałem przed wiosna mała kolizję, jak wtyczkę podłączyłem klima zaczęła działać bez problemu i tak było przez 3 tyg. A od 4 dni mam tak że wentylator chodzi na 2 biegu non stop. Dopiero dzisiaj miałem 2 razy sytuację, że po zgaszeniu auta i odpaleniu wentylator przestał chodzić i było ok. kolejne odpalenie po jakimś czasie i znowu wentylator chodzi na maksa. Co to może być? Czy ktoś spotkał się z takim objawem? A może przekaźnik się zawiesza?

Pozdrawiam

Bartek[br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 22:35_________________________________________________[br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 22:36_________________________________________________

tak moze byc. ciagla rpaca moze wskazywac na cos w rodzaju "trybu awaryjnego" mialem tak w innym aucie keidy brakowalo tego czujnika calkowicie.

po prostu wentylator chodzi "na wszelki wypadek" bo auto ma jakies niejasne odczyty ...

jak odepniesz ta wtyczke co ja wczesniej podlaczyles to nie wraca do normy?

Witam,

Nie próbowałem z odpinaniem tej wtyczki. Jak wentylator chodzi na 2 biegu nie ma błędów na klimatroniku.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz uszkodzony włacznik wysokiego cisnienia i dlatego była wypieta wtyczka.

Jak odłączysz wtyczkę tego czujnika a wentylator się nie zatrzyma to proponuje jeszcze odłączyć wtyczkę włącznika termicznego wentylatora ( wkręcony jest w chłodnicępo lewej stronie - str. kierowcy :wink4: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli odpiecie wtyczki od czujnika wys. cisnienia i czujnika temp w chłodnicy nie pomoze to winny bedzie przekaźnik wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wina chyba po stronie czujnika wysokiego ciśnienia. Jak wentylator chodzi rozłączę kość z czujnika wysokiego ciśnienia wentylator zatrzymuje się po ponownym podłączeniu kości nadal stoi. Na następny dzień załączam zapłon i wentylator ponownie śmiga na 2 biegu, delikatnie śrubokrętem uderzyłem ten czujnik i wentylator się wyłączył. Nie znam konstrukcji samego czujnika - może się przywiesza?

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wina chyba po stronie czujnika wysokiego ciśnienia. Jak wentylator chodzi rozłączę kość z czujnika wysokiego ciśnienia wentylator zatrzymuje się po ponownym podłączeniu kości nadal stoi. Na następny dzień załączam zapłon i wentylator ponownie śmiga na 2 biegu, delikatnie śrubokrętem uderzyłem ten czujnik i wentylator się wyłączył. Nie znam konstrukcji samego czujnika - może się przywiesza?

Pozdrawiam

Bartek

A czy wentylator na 2 biegu chodzi ci też jak zimniej na polu np. około 20 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo!!

Pisałem o tym wiosna i mam ciągle tak samo tzn wentylator klimy pracuje non stop na drugim biegu, prócz sytuacji gdy na klimatroniku nacisnę ECO.Wówczas ustaje.Też podejrzewałem czujnik ciśnienia jednak nie ruszałem go do tej pory. Jeździłem w lato żadnych komplikacji nie było. Wiem jednak ze tenże wentylator ma dwa biegi wiec coś jest nie halo ze wyje non stop na drugim biegu gdy używam klimy.Jeśli wymienisz czujnik ciśnienia daj znać o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robilem koldze B6 TDI. Gdy Przekrecal kluczyk w stacyjce to wentylator ciagle chodzil i nie dalo sie go wylaczyc. Winny byl czujnik temperatury (4PINOWY Z TEGO CO PAMIETAM) - znajduje sie on w 1,9 TDI z tylu silnika (przy samej grodzi). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...