Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

do srosza nie jedz bo zaplacisz krocie a i tak długo nie pojezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknewa ,uszczelniałem pompę w tym zakładzie ---> DIESEL AUTO SERWIS - NAPRAWA WTRYSKIWACZY - RZESZW - Piotr Przybyowicz - SILNIKI DIESLA, POMPY WTRYSKOWE, WTRYSKIWACZE - NAPRAWA, REGENERACJA, SERWIS na Wita Stwosza.

Kolesie rozbierają całą pompę, uszczelniają, z tego co pamiętam sprawdzają wydajność na maszynie, ustawiają kąt wtrysku.

Uwinęli się w jeden dzień i dostajesz 12 miesięcy pisemnej gwarancji.

vp-tdi jak nie wnosisz nic do tematu i chcesz gadać głupoty to nie pisz nic. straszysz ludzi zupełnie bezpodstawnie, rozumiem że robiłeś w tym zakładzie i wiesz co i jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vp-tdi jak nie wnosisz nic do tematu i chcesz gadać głupoty to nie pisz nic. straszysz ludzi zupełnie bezpodstawnie, rozumiem że robiłeś w tym zakładzie i wiesz co i jak ??

w tym akurat nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po wyjęciu pompy wtryskowej z auta z afn-a mogę po ustawieniu pompy tłoko rozdzielaczem do góry, spokojnie odkręcić tłoko rozdzielacz, zawór początku tłoczenia, zawór regulacji dawki i wymienić tam uszczelnienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżam temat, bo zdaje się, że mam podobny problem. Dzisiaj zauważyłem plamę ropy pod silnikiem. Wydaje mi się, że kapie z pompy. Problem w tym, że jestem w Niemczech do końca lutego. Tutaj samochód praktycznie cały czas stoi nieużywany ale zastanawiam się czy dam radę nim dojechać do Polski i czy będzie to bezpieczne. Mam do przejechania jakieś 1500km.

Drugie pytanie, to czy może być to przyczyna tego, że silnik ciężko odpala przy temperaturze zaledwie -1 (za mała dawka paliwa na starcie czy coś)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekow moze byc masa.

Wszystko zalezy skad leci.

Jak mozemy Ci powiedziec czy dojedziesz jak nie wiemy skad leci???

Raczej marne szanse by to bylo powodem zlego odpalenia.

Nie mozna olac wycieku gdyz ropa bardzo ladnie rozpuszcza weze i potem okaze sie ze jest problem x 3..

Podnies maske zdejmij oslone i zobacz skad leci.

Jezeli to nastawnik a raczej tak bo 75% to wycieki spod niego to mozesz dojechac spokojnie jezeli weze nie sa naruszone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 22:39, peter0193 napisał:

Witam. Odświeżam temat, bo zdaje się, że mam podobny problem. Dzisiaj zauważyłem plamę ropy pod silnikiem. Wydaje mi się, że kapie z pompy. Problem w tym, że jestem w Niemczech do końca lutego. Tutaj samochód praktycznie cały czas stoi nieużywany ale zastanawiam się czy dam radę nim dojechać do Polski i czy będzie to bezpieczne. Mam do przejechania jakieś 1500km.

Drugie pytanie, to czy może być to przyczyna tego, że silnik ciężko odpala przy temperaturze zaledwie -1 (za mała dawka paliwa na starcie czy coś)?

Jak najbardziej wyciek oznacza, że układ zasilania jest nie szczelny więc może być przyczyną ciężkiego rozruchu. Zwróć uwagę na gumowe węże, które przez wyciek ulegają uszkodzeniu, gdyż znajdują się pod pompą wtryskową.  Znajomemu taki wyciek w trasie doprowadził do rozszczelnienia układu chłodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki uszczelniajcie swoje pompy jak ciekną. Nie chodzi tu o to że szkoda ropy tylko ropa rozpuści wam węże płynu chłodniczego i będziecie mieli niepotrzebną robotę i wydatek na węże. 

Znajomemu w AFN ciekła pompa, uszczelnił a po pół roku poddał się jeden z węży przy pompie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hezen napisał:

Chłopaki uszczelniajcie swoje pompy jak ciekną. Nie chodzi tu o to że szkoda ropy tylko ropa rozpuści wam węże płynu chłodniczego i będziecie mieli niepotrzebną robotę i wydatek na węże. 

Znajomemu w AFN ciekła pompa, uszczelnił a po pół roku poddał się jeden z węży przy pompie wody.

Najgorsze sa zamienniki ww wezy.

Ori wytrzymal pare mcy w kapieli ropnej zamiennik zas pare tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów.

Podepnę się pod temat. Mam nie wielki wyciek właśnie spod nastawnika czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego fachowca w Łodzi, ciężko pali nie raz muszę moją niunię z plaka odpalać.

nie jest to zbyt miłe.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...