Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komunikaty Pół FIS


freestyle01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym zapytać o znaczenie pewnych komunikatów również tych rysunkowych, których nie znalazłem w opisie w podwieszonym poście.

Ten znaczek pojawił mi się dziś, podczas jazdy razem z pojedynczym sygnałem dźwiękowym co to oznacza? Jak klikam przycisk "check" to po sprawdzeniu na wyświetlaczu pojawia się przycisk "OK" więc nie rozumiem czy dlaczego pojawił się ten rysunek z sygnałem dźwiękowym.

302az38.jpg

Ta informacja oznacza że serwis był robiony 14000 km temu? Czy za 14000 trzeba go przeprowadzić? SERVICE czyli zmiana oleju czy wszystkich płynów?

A 349 TAGEN? Co oznacza?

160u39j.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przekroczyłeś prędkość, którą wcześniej (być może przypadkowo) ustawiłeś na FISie :wink4: jest gdzieś opisane na forum jak to usunąć :gwizdanie: a tak BTW to masz pełnego FISa tylko czerwonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam pełnego ponieważ nie pokazuje mi opcji spalania tylko zasięg km możliwych do zrobienia na paliwie, które mam obecnie zbiorniku.

Prędkości raczej nie mogłem ustawić bo nie mam takiej nawet chyba takiej opcji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na manetce przy kierownicy masz przyciski do przełaczania funkcji, wszystko nie wyswietla sie na raz, to są poszczególne funkcje, jesłi nie masz przełacznika to masz zmieniony licznik, ale wtedy to by chyba cyrki pokazywał tak jak w przypadku B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to my bad -> masz pół FISa (myślałem, że w B6 już takich dziwactw nie było :decayed:) a co do kontrolki to tu masz potwierdzenie

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=114903.0;highlight=fis

niedługo pewnie ktoś Ci napisze jak to usunąć, ale nie wiem czasem czy nie przyciskiem RESET (w dolnej części prawej manetki) gdy zapali się kontrolka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na manetce od wycieraczek nie mam przycisku do regulacji FIS-a zaraz zrobię wam dokładne zdjęcia, spróbujcie odpowiedzieć na moje poprzednie pytania.

Pozdrawiam![br]Dopisany: 17 Sierpień 2010, 16:04_________________________________________________W jaki sposób ustawia się tą prędkość i jak to zmienić?

Nacisnąłem chyba przycisk od FIS-a podczas jazdy i wtedy może ustawiło tę prędkość.

Miałbym jeszcze prośbę o objaśnienie tego drugiego screenu z "SERVICE"

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis też się ustawia samodzielnie (w B6 chyba VAGiem tylko) i jest to takie przypomnienie po prostu, że za 14 000 km musisz to zrobić :wink4: a co wymienić to już powinieneś sam wiedzieć (olej + filtry co najmniej) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ususnac ta predkosc musisz na wylaczonym silniku przytrzymac RESET i poczekac na to co pokaze sie na FIS. Potem przyciskiem na manetce zmniejszasz predkosc do 0km/h. Uaktywniles te opcje jadac i jednoczesnie naciskając CHECK.

Co do komunikatu o serwisie, to masz jeszcze 14000km do zmiany oleju, lub 349 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli SERVICE to tylko zmiana oleju?

A pozostałe płyny sprawdza się poprzez chceck? Jakby któregoś było mało to nie wyświetli się "OK" ?

Na manetce od wycieraczek nie mam przycisku "RESET" nie wiem czy taki istnieje.

Załączam zdjęcia wnętrza. Dalej nie wiem jak usunąć sygnał prędkości.

smcaw1.jpg

2ujnkmv.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz manetkę "zwykłą" - nie ma ani przycisku reset, ani takiego podwójnego do przełączania funkcji... dziwna sprawa... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj na forum, bo chyba tutaj o tym czytałem

ALBO :kox:

Rozpedz sie do takiej predkosci, ktorej nigdy nie osiagniesz i wtedy nacisnij CHECK. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś pomoże: w B5 (w B6 może jest podobnie) żeby nie świeciło się to powiadomienie wystarczy, że wyłączysz zapłon albo przy prędkości wyższej niż 5 km/h przyciśniesz na czas dłuższy niż 1 s przycisk automatycznego testowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko nie związane z FIS-em od czego jest w takim razie ten przycisk na manetce od wycieraczek? Nie wiem dokładnie do czego służy bo samą częstotliwość wycierania ustawia się dźwignią.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko nie związane z FIS-em od czego jest w takim razie ten przycisk na manetce od wycieraczek? Nie wiem dokładnie do czego służy bo samą częstotliwość wycierania ustawia się dźwignią.

Pozdrawiam!

tym przyciskiem ustawiasz częstotliwość interwału wycieraczek w ich pierwszym położeniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę kontrolkę prędkości ustawia się przyciskiem "check" podczas jazdy, po przekroczenie danej prędkości FIS to sygnalizuje. Po wyłączeniu zapłonu ta opcja się kasuje.

Ciekawa czy jest jakaś opcja ukryta pod przyciskiem z kluczykiem, jak się go naciśnie podczas jazdy.

Mam jeszcze takie pytanie

SERVICE w FIS-ie to tylko zmiana oleju?

A pozostałe płyny sprawdza się poprzez chceck? Jakby któregoś było mało to po prostu nie wyświetli się "OK" yulko wyświetli się brak któregoś z nich ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakby któregoś było mało to po prostu nie wyświetli się "OK" yulko wyświetli się brak któregoś z nich ?

Dokładnie tak. System automatycznego testowania sprawdza stan określonych funkcji i elementów samochodu. Przy włączonym zapłonie odbywa się to w sposób ciągły, również podczas jazdy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak zgasisz silnik wszystko wraca do normy :gwizdanie: mówię o sygnale przekroczenia prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa czy jest jakaś opcja ukryta pod przyciskiem z kluczykiem, jak się go naciśnie podczas jazdy?

Informacja SERVICE na FIS-ie informuje tylko o tym ile pozostało km lub dni do wymiany oleju?

Jeśli będzie niedomiar któregoś z płynów do FIS na zasygnalizuje, ale czy uniemożliwi dalszą jazdę?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja SERVICE na FIS-ie informuje tylko o tym ile pozostało km lub dni do wymiany oleju?

Tak.

Jeśli będzie niedomiar któregoś z płynów do FIS na zasygnalizuje, ale czy uniemożliwi dalszą jazdę?

Będziesz mógł jechać dalej.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...