Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wibracie w ukladzie wydechowym


MarkusTDI

Rekomendowane odpowiedzi

B5 AFN-Mam taki problem ze podczas jazdy tak okolo 2 tys obrotow jak jest i dodaje gazu to robi sie glosno w aucie i slychac jakby spaliny w padaly zawirowanie dodam ze auto bylo na podnosniku tlumiki sa dobre,kat jest a czy pusty w srodku to niewiem do glowy przychodzi mi ze to moze byc wina plecionki ale jaki ma objaw konczacej sie plecionki z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechanika powiedzial ze plecionka jest dobra i tlumiki sa oki,dalej mnie denerwuje te wibracje a np jakybm mial wyciety katalizator to by takie byly wibracje???

A poduszki pod silnikiem/skrzynią sprawdzone? moze któras z nich poleciała ? :mysli:

Katalizator jak jeszcze jest to smiało wywalaj lub wybebeszaj środek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki niesprawdzone ale jakby poduszki byly do bani to by caly czas buczalo tak mi sie wydaje [br]Dopisany: 04 Listopad 2007, 10:50 _________________________________________________Dodam jak auto jest obciazone to bardziej jest odczuwalne buczenie w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem tylko przy niższych obrotach. Wymieniłem plecionkę , choć optycznie była w idealnym stanie ( nowa była sztywniejsza od starej ) , po wymianie nareszcie cisza :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 AFN-Mam taki problem ze podczas jazdy tak okolo 2 tys obrotow jak jest i dodaje gazu to robi sie glosno w aucie i slychac jakby spaliny w padaly zawirowanie dodam ze auto bylo na podnosniku tlumiki sa dobre,kat jest a czy pusty w srodku to niewiem do glowy przychodzi mi ze to moze byc wina plecionki ale jaki ma objaw konczacej sie plecionki z gory dzieki

wadliwa plecionka daje drgania tylko na wolnych obrotach wiec ja wykluczyl bym,poduszki jak najbardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w warsztacie i dalej nie wiedzą co się dzieje :/ ale wydaje mi się że po nowym roku pojadę do innego warsztatu może ludzie obeznani będą bardziej... obstawiam na wydech i chyba każę im wywalić środek katalizatora... i zobaczymy czy będą efekty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus,

Do jakiego mechanika jeździsz w Rzeszowie? Mam podobne objawy, buczenie i wibracje w pewnym zakresie obrotów. Wydaje mi się też że auto jak się rozgrzeje słabnie, na zimnym silniku przyśpiesza dosyć żwawo. Zastanawiam się nad plecionką i katalizatorem, mam nalatane pewnie ponad 200kkm choć na liczniku 194k ;) ale nie brałbym tego za pewniak. Jak zrobi się cieplej to zacznę coś przy tym grzebać ale na razie to wali lodem tak, że tyłka z domu się nie chce wystawić :kwasny:

Prosiłbym o opisywanie podobnych doświadczeń i jakieś porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Czy w Waszych audiczkach jest taki objaw, że kiedy przyspieszacie to w pewnych zakresach obrotów słychać buczenie?Jeśli tak wymieńcie plecionkę.U mnie także wyglądała jak nówka- zero pęknięć, a jednak była już wyrobiona i nie spełniała zadania- nie tłumiła odpowiednio drgań.Wymiana mało kosztowna, ale od tego zaczął bym cały proces poszukiwań przyczyny drgań.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wpada w dziwne drgania na wolnych obrotach ale poduszki ok plecionka też ,tylko zauważyłem ze wieszaki wydechu są wyciągnięte ,jeden nawet mocno

czy może być to przyczyną ?

Proponuję sprawdzić Vagiem wolne obroty. Ja u siebie miałem podobny przypadek z drżeniem na wolnych obrotach. Okazało się że zamiast 861 mam około 800. Po regulacji jak ręką odjął. Tak bez Vaga to spróbuj delikatnie dodać gazu tak aby obrotomierz ruszył o pół podziałki lub tak aby pokazywał około 860 obrotów i sprawdź czy drżenie ustąpi. Jeżeli tak to tylko regulacja :th:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...