Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wibracie w ukladzie wydechowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

B5 AFN-Mam taki problem ze podczas jazdy tak okolo 2 tys obrotow jak jest i dodaje gazu to robi sie glosno w aucie i slychac jakby spaliny w padaly zawirowanie dodam ze auto bylo na podnosniku tlumiki sa dobre,kat jest a czy pusty w srodku to niewiem do glowy przychodzi mi ze to moze byc wina plecionki ale jaki ma objaw konczacej sie plecionki z gory dzieki

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

do glowy przychodzi mi ze to moze byc wina plecionki ale jaki ma objaw konczacej sie plecionki z gory dzieki

Dobrze kombinujesz,plecionka do sprawdzenia ;)

Opublikowano
  • Autor

Bylem u mechanika powiedzial ze plecionka jest dobra i tlumiki sa oki,dalej mnie denerwuje te wibracje a np jakybm mial wyciety katalizator to by takie byly wibracje???

Opublikowano

Bylem u mechanika powiedzial ze plecionka jest dobra i tlumiki sa oki,dalej mnie denerwuje te wibracje a np jakybm mial wyciety katalizator to by takie byly wibracje???

A poduszki pod silnikiem/skrzynią sprawdzone? moze któras z nich poleciała ? :mysli:

Katalizator jak jeszcze jest to smiało wywalaj lub wybebeszaj środek ;)

Opublikowano
  • Autor

Poduszki niesprawdzone ale jakby poduszki byly do bani to by caly czas buczalo tak mi sie wydaje [br]Dopisany: 04 Listopad 2007, 10:50 _________________________________________________Dodam jak auto jest obciazone to bardziej jest odczuwalne buczenie w srodku

Opublikowano

Niekoniecznie wraz z zwiekszenim obrotow silnik bardziej wibruje. Zmien poduszki i powinno byc dobrze

Opublikowano
  • Autor

Zaniedlugo bede zminial olej i zobacze te poduszki

Dzieki koledzy za wasze opinie

Opublikowano

Ja miałem podobny problem tylko przy niższych obrotach. Wymieniłem plecionkę , choć optycznie była w idealnym stanie ( nowa była sztywniejsza od starej ) , po wymianie nareszcie cisza :thumbup:

Opublikowano

B5 AFN-Mam taki problem ze podczas jazdy tak okolo 2 tys obrotow jak jest i dodaje gazu to robi sie glosno w aucie i slychac jakby spaliny w padaly zawirowanie dodam ze auto bylo na podnosniku tlumiki sa dobre,kat jest a czy pusty w srodku to niewiem do glowy przychodzi mi ze to moze byc wina plecionki ale jaki ma objaw konczacej sie plecionki z gory dzieki

wadliwa plecionka daje drgania tylko na wolnych obrotach wiec ja wykluczyl bym,poduszki jak najbardziej ;)

Opublikowano

Czy objawy występują tylko podczas jazdy, czy również na postoju ?

Opublikowano
  • Autor

wibracje wystepuja tylko podczas jazdy

Opublikowano

Czy auto przypadkiem ostatnio nie osłabło ?

Opublikowano
  • Autor

raczej nie bo spokojnie przekracza 140km/h

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja z tym problemem jadę w czwartek do mechanika i chyba będę pozbywał się wnętrzności katalizatora o ile na niego wypadnie... więc dam znać co i jak :)

Opublikowano

u mnie wpada w dziwne drgania na wolnych obrotach ale poduszki ok plecionka też ,tylko zauważyłem ze wieszaki wydechu są wyciągnięte ,jeden nawet mocno

czy może być to przyczyną ?

Opublikowano

Ja byłem w warsztacie i dalej nie wiedzą co się dzieje :/ ale wydaje mi się że po nowym roku pojadę do innego warsztatu może ludzie obeznani będą bardziej... obstawiam na wydech i chyba każę im wywalić środek katalizatora... i zobaczymy czy będą efekty :/

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Markus,

Do jakiego mechanika jeździsz w Rzeszowie? Mam podobne objawy, buczenie i wibracje w pewnym zakresie obrotów. Wydaje mi się też że auto jak się rozgrzeje słabnie, na zimnym silniku przyśpiesza dosyć żwawo. Zastanawiam się nad plecionką i katalizatorem, mam nalatane pewnie ponad 200kkm choć na liczniku 194k ;) ale nie brałbym tego za pewniak. Jak zrobi się cieplej to zacznę coś przy tym grzebać ale na razie to wali lodem tak, że tyłka z domu się nie chce wystawić :kwasny:

Prosiłbym o opisywanie podobnych doświadczeń i jakieś porady!

Opublikowano

Witam koledzy. Czy w Waszych audiczkach jest taki objaw, że kiedy przyspieszacie to w pewnych zakresach obrotów słychać buczenie?Jeśli tak wymieńcie plecionkę.U mnie także wyglądała jak nówka- zero pęknięć, a jednak była już wyrobiona i nie spełniała zadania- nie tłumiła odpowiednio drgań.Wymiana mało kosztowna, ale od tego zaczął bym cały proces poszukiwań przyczyny drgań.Pozdrawiam.

Opublikowano

u mnie wpada w dziwne drgania na wolnych obrotach ale poduszki ok plecionka też ,tylko zauważyłem ze wieszaki wydechu są wyciągnięte ,jeden nawet mocno

czy może być to przyczyną ?

Proponuję sprawdzić Vagiem wolne obroty. Ja u siebie miałem podobny przypadek z drżeniem na wolnych obrotach. Okazało się że zamiast 861 mam około 800. Po regulacji jak ręką odjął. Tak bez Vaga to spróbuj delikatnie dodać gazu tak aby obrotomierz ruszył o pół podziałki lub tak aby pokazywał około 860 obrotów i sprawdź czy drżenie ustąpi. Jeżeli tak to tylko regulacja :th:.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.