Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS vs Instalacja LPG - spalanie chwilowe i średnie


djbinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie oto pytanie: Gdy posiadamy auto z zamontowaną instalacją sekwencyjną oraz komputer pokładowy to czy jest możliwe aby FIS wskazał nam spalanie chwilowe i spalanie średnie w momencie gdy jedziemy na LPG a nie PB? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam tak właśnie wszystko założone i FIS pokazuje zarówno chwilowe jak i średnie spalanie LPG. Przełączając na PB spalanie spada stąd domniemam, iż FIS pokazuje realne wartości. Kilkakrotnie porównywałem to też z tankowaniem i nie było różnicy.

Z tego co mi mówił gazownik wszystko zależy od zainstalowanego komputera gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie FIS pokazuje spalanie średnie i chwilowe zarówno na LPG jak i na benzynie, z tym że wskazywane wartości pokrywają się ze zużyciem benzyny, do gazu muszę doliczać ok. 1-1,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu piszecie :polew: FIS pokazuje zuzycie paliwa na podstawie czasów wtrysku PB on nie wie czy jest PB czy LPG wazne sa czasy wtrysku. Jezeli po przełaczeniu na LPG pokazuje wyższe wartosci to oznaka ze instalacja jest źle zestrojona i ze ma na LPG ubozsza mieszanke i dlatego ECU wydłuza czasy wtrysku PB. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób jest obliczane spalanie chwilowe? To zależy od biegu i obrotów? No i nasuwa mi się drugie pytanie: Czy FIS wskazując spalanie chwilowe bierze pod uwagę czy w samochodzie jedzie tylko jedna osoba, czy na przykład cała rodzinka z załadowanym bagażnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wojtek26 napisał wyżej na podstawie czego obliczane jest spalanie. Jak masz większe obciążenie w samochodzie to i więcej paliwa silnik potrzebuje a więc czasy wtrysku też się wydłużają. Jeśli chcesz zobaczyć jak to działa to podepnij VAG'a i w czasie jazdy obserwuj jak zachowuje się czas wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jest tak jak Wojtek pisze i niedorabiajcie innych teorii, jesli FIS pokazuje inne spalanie na PB i LPG to znaczy że instalka jest źle ustawiona :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak Wojtek pisze, to czy to oznacza że spalanie PB i LPG jest takie samo ???

Przecież spalanie LPG zawsze jest wyższe od PB.

Właśnie zrobiłem na tej instalacji 10000 km i będę jechał na przegląd więc jeśli mój FIS pokazuje inaczej będą to musieli wyregulować?

Proszę wytłumaczcie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój FIS powinien pokazywać na benzynie i na gazie te same wartości spalania, do gazu dolicz sobie 20% i wyjdzie ci realne zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecu silnika i FIS niewiedzą że silnik pracuje na LPG a sterownik LPG musi tak je oszukiwac (przeliczać czasy wtrysków z PB na LPG i korygować zaleznie od temperatury i ciśnienia gazu tak żeby czasy wtrysków PB na PB i PB na LPG były identyczne to jest miernikiem dobrej konfiguracji i to powoduje że komputer spalanie pokazuje takie samo a rzeczywiście jest wyzsze o róznice w wartosci energetycznej PB a LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...