Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie dotyczące FMIC, oraz dalsze mody 173KM / 359NM Dynosoft Wrocław


Tomigsi

Rekomendowane odpowiedzi

Tomigsi, miałbym prośbe

mógłbys zrobic zdjecie jak zamontowałes kolektor od awxa ?

a co tu pokazywać..odkręcasz stary i dajesz nowy..jak coś to mam na sprzedaż kolektor od AWX'a..

no nie tak do konca .. trzeba wywalic EGR i zalozyc [dokupic przejsciowke kolektor-> rura od IC ... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomigsi, miałbym prośbe

mógłbys zrobic zdjecie jak zamontowałes kolektor od awxa ?

ciekawy temat dołanczam sie do prosby

spanky mógłbys jakos rozwinąc temat co to za przejściówka?? i co daje kolektor od awx??

adamoo daj jakąś fotke tego kolektora,może będę zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomigsi, miałbym prośbe

mógłbys zrobic zdjecie jak zamontowałes kolektor od awxa ?

ciekawy temat dołanczam sie do prosby

spanky mógłbys jakos rozwinąc temat co to za przejściówka?? i co daje kolektor od awx??

adamoo daj jakąś fotke tego kolektora,może będę zainteresowany

mowi sie ze ma lepsze rozprowadzenie tlenu ...

a przejsciowka potrzebna jest do zamotowania rury od IC w miejsce w ktorym pierwotnie znajduje sie EGR w AWX/AVF.

p.s kiedys widzialem taka przejsciowke na allegdrogo za 50 zł ... poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomigsi, miałbym prośbe

mógłbys zrobic zdjecie jak zamontowałes kolektor od awxa ?

hehe dobre , przecież ja kolektora nie mam od AWX, nadal jest seria, a nie powiem też był w planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, to coś mi sie ... :)

ja własnie kupiłem kolektor i myslałem ze u kogos podpatrzę jak to jest rozwiazane :decayed:

przejsciówke chyba trzeba bedzie samemu zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s kiedys widzialem taka przejsciowke na allegdrogo za 50 zł ... poszukaj

Spanky, jak byś miała gdzieś tego kolesia z allegro to daj znać. Szukałem ale nie mogę znaleźć. Taka gotowa przejściówka rozwiązała by jeden problem więcej :>[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 23:11_________________________________________________

heh, to coś mi sie ... :)

ja własnie kupiłem kolektor i myslałem ze u kogos podpatrzę jak to jest rozwiazane :decayed:

przejsciówke chyba trzeba bedzie samemu zrobic

trzeba podpatrzeć u kolegów z A3 :polew: nazywają to RACE PIPE:

http://forum.a3-club.net/showthread.php?t=160.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky, jak byś miała gdzieś tego kolesia z allegro to daj znać. Szukałem ale nie mogę znaleźć. Taka gotowa przejściówka rozwiązała by jeden problem więcej

popytaj forumowych tunerów [Rogal,rob555,ctv] ... moze maja na stanie ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomigsi, miałbym prośbe

mógłbys zrobic zdjecie jak zamontowałes kolektor od awxa ?

a co tu pokazywać..odkręcasz stary i dajesz nowy..jak coś to mam na sprzedaż kolektor od AWX'a..

Adamooo masz jeszcze ten kolektor ssący od awx na sprzedaż???pisałem na priv ale nie otrzymałem odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manusiek28, Tomigsi jak wygląda sprawa sprzęgła w waszych furkach? czy przy takiej mocy (160-170km) jest sens zakładania czegoś mocniejszego? pytam bo moje zaczyna się ślizgać i nie wiem czy zakładać ori, czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manusiek28, Tomigsi jak wygląda sprawa sprzęgła w waszych furkach? czy przy takiej mocy (160-170km) jest sens zakładania czegoś mocniejszego? pytam bo moje zaczyna się ślizgać i nie wiem czy zakładać ori, czy może coś innego?

jak się slizga to dawaj koło jednomasowe + sprzęgło VR6 lub 1Z (tak powyżej 160km to już potrzebna jest taka operacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się slizga to dawaj koło jednomasowe + sprzęgło VR6 lub 1Z (tak powyżej 160km to już potrzebna jest taka operacja)

Do avg też podejdzie taki zestaw bez przeróbek :mysli:

Jestem przed wymianą sprzęgła i nie wiem czy nie założyć coś mocniejszego, a prawdę mówiąc to nie wiem co by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manusiek28, Tomigsi jak wygląda sprawa sprzęgła w waszych furkach? czy przy takiej mocy (160-170km) jest sens zakładania czegoś mocniejszego? pytam bo moje zaczyna się ślizgać i nie wiem czy zakładać ori, czy może coś innego?

w moim przypadku to jest zestaw od 1z / ahu , czyli koło zamachowe jednomasowe+docisk i tarcza sachs , byłem zmuszony na zmianę bo dwumas zaczynał wpadać w drgawki przy większych mocach

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_173km359nm_dynosoft_wroclaw-t31862.0.html

jak się slizga to dawaj koło jednomasowe + sprzęgło VR6 lub 1Z (tak powyżej 160km to już potrzebna jest taka operacja)

od vr6 nie podejdzie tarcza sprzęgła inny jest wałek w skrzyni , takie zmiany nie w audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przejścia kolektor AWX/AVF/ASZ/ARL -> rura wykonuje dla Nas EL-TEC (http://www.el-tec.pl/)

Mają kolektor na wzór, mają wzorniki żeby wykonać flansze itp. Trzeba tylko ustalić jakiej ma być średnicy rura i jakiej długości. Dobrze jak zaznaczycie żeby rura na końcu od strony, z której nachodzi wąż była lekko rozszerzona.

Można powołać się na Mnie, ale Wojtek bedzie pamiętał o co chodzi..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przejścia kolektor AWX/AVF/ASZ/ARL -> rura wykonuje dla Nas EL-TEC (http://www.el-tec.pl/)

Mają kolektor na wzór, mają wzorniki żeby wykonać flansze itp. Trzeba tylko ustalić jakiej ma być średnicy rura i jakiej długości. Dobrze jak zaznaczycie żeby rura na końcu od strony, z której nachodzi wąż była lekko rozszerzona.

Można powołać się na Mnie, ale Wojtek bedzie pamiętał o co chodzi..

Pozdrawiam

zorientowałem sie i chcą 150zł w el-tec za taka przejściówkę (chyba spróbuje sam ja zrobić z aluminium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorientowałem sie i chcą 150zł w el-tec za taka przejściówkę (chyba spróbuje sam ja zrobić z aluminium)

cena niezła :mysli:

Koledzy a czy kolektor od AUDI A4 2.0TDi 2005-2007r będzie pasował? Numer 03G129713. Wygląda jak ten z AWX:

436544839te4.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorientowałem sie i chcą 150zł w el-tec za taka przejściówkę (chyba spróbuje sam ja zrobić z aluminium)

cena niezła :mysli:

Koledzy a czy kolektor od AUDI A4 2.0TDi 2005-2007r będzie pasował? Numer 03G129713. Wygląda jak ten z AWX:

436544839te4.th.jpgthpix.gif

Tylko ze jest w druga strone EGR skierowany :) Wiec nie bedzie pasowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sory za to potanie Tomigsi ty masz jednomas,docisk i sprzeglo od silnika 90KM i wszystko jest ok, nieslizga sie przy takiej mocy 170KM i 360NM nie wiem czy dobrze zrozumialem ale nie moge tego zatrybic :mysli:

W takim razie co byscie polecili dla mnie do mojego AWX zeby sprzeglo dalo rade bo chce zmienic pompki i tubinke i wycisnac z 200KM ok 430NM??? Chcialem odrazu przed korekta grzebnac sprzeglo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jest w druga strone EGR skierowany :) Wiec nie bedzie pasowac

:slina: Przeoczyłem tą dosyć istotną sprawę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto z montażu kolektora ssącego awx do afn

kolektor

aVYlpCi.jpg

przejściówka (sam ją zrobiłem jest trochę brzydka ale jak się odkuję sprawię sobie ładniejszą z EL-TEC)

gxTcPii.jpg

a tak wygląda na silniku ,EGR wywalony

http://www.postimage.org/image.php?v=gxTddeJ

co do wrażeń to nie czuję zbytniego przyrostu mocy (zrobiłem to bo mam w planach pompę 11 i mocniejsze sprzęgło)....ale fajnie było sie pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...