Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zmiana podświetlania zegarów licznika Audi 1996r. (co o tym myślicie???)


Jarekt87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio przeglądałem stronkę http://forums.vwvortex.com/ i tam znalazłem ciekawy modzik odnośnie starszego modelu zegarów A4 B5 .Mam parę fotek do tego.

Tutaj mamy wyciągnięta tarcze i odwróconą żeby było widać ten czerwony kolor.

ecb155433eae39cfm.jpg

Następnie koleś zmył jakimś rozpuszczalnikiem część tego czerwonego barwnika.

6ebcf23317d45508m.jpg

Pozostało tylko na podświetlaniu kontrolek oraz wskazówek. Tylko na tej małej tarczce jak pisał popełnił błąd bo tez starł ten barwnik z okolicy wskazówki i trochę słabo mu się podświetlają co będzie widać na kolejnych zdjęciach .

Tutaj jedna fotka pokazująca rozebrany licznik.

ae5f781583d92f1cm.jpg

Tutaj mamy efekt końcowy.Oryginalne żarówki zostały zastąpione białymi Ledami.

12a2c7fe75b6cf8dm.jpg

faa93d8255c66e58m.jpg

Trochę skromny ten opis ale tylko to było na tej stronce.

Teraz mam kilka pytań. Jak wyciągnąć wskazówki żeby ich nie połamać?? Jeśli już je wyciągnę to czy nie będę musiał ustawiać ich na nowo.Czy nie będą błędnie wskazywały parametrów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podaję to jest na 7 i 8 stronie.Być może będziesz musiał zarejestrować się żeby to obejrzeć. http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3601410-Geoff-is-bored-so-here-s-a-timeline....running.-56k-grab-a-drink./page7&s=9c9de1188270a943a960591ab9323701

Właśnie zastanawiam się nad tym podświetlaniem wskazówek. Podejrzewam, że być może ten koleś zmył ten barwnik z podświetlania wskazówek i dlatego tak wszyło.Muszę gdzieś poszukać jakiegoś rozprutego licznika od audi i po próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda git! też muszę spróbować. Mam jakieś stare zegary w domu, to zobaczymy czy coś z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze rezanie licznika przedlif z fisem:

Potem jeszcze tylko ledy białe i ramki ala RS4 i bedzie git malina ;)

Świeci na żółto. Zostawiłeś tam żarówki? I wogóle tak nierównomiernie jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też robiłem swoje zegary i pod wskazowki zamontowałem male diody czerwone SMD od listw led 5cm z allegro. kupa roboty ale efekt super ;) oczywiście musiałem topić trochę zegary lutownicą żeby czerwone światło nie dostawalo się na cyferki. Niedługo może założę moda do garażu jak co i gdzie :P i jeszcze kilka innych modow odmładzających typu podświetlane klamy itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana podswietlenia na bialy git, tyle ze na 100% wymagana zmiana podswietlenia na led - standardowe zaroweczki daja zolta poswiate. Ale te zmieniajacy kolor wskazowki to juz odpustem mocno pachnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej byłej B5 miałem zegary na niebiesko i zmieniałem tylko diody smd + wymiana tarcz na niebieskie na wskażniku mil i na termometrze , wyglądało nawet kozacko chociaż nie ukrywam że waliło troszke po oczach .

img2288b.jpg

img2290t.jpg

img2297p.jpg

...panel klimatronika był wtedy jeszcze w trakcie rezania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...