Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wymiana skrzyni biegów


Marcin_F

Rekomendowane odpowiedzi

od benzyny podejdzie- wszystko pasuje- oprucz ze auto przestanie jeździć... :kox: a jego Vmax bedzie 140km/h -0 wybij to sobie z głowy.

szukaj skrzynko od motoru AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zgrzyta to nie znaczy że skrzynia jest na złom. Pewnie zgrzyta Ci synchro a to się wymienia. Może trochę koszty odstraszają ale dokładasz jakieś 200zł i masz swoją skrzynie naprawioną, a nie wiesz co kupisz więc oceń sam czy warto wymieniać całą skrzynię. Ja w swoim AHU mam skrzynię DVS od Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechaniora i nie bardzo chce się podjąć naprawy ponieważ koła zębate są wtłaczane na wałek i ciężko się je ściąga.

to może jedź do innego mechanika bo niektórzy to najchętniej by wymieniali całe podzespoły zamiast pojedynczych części bo im robić się nie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciężko znaleźć dobrego mechanika, zwłaszcza jeśli chodzi o skrzynię. Ja na szczęście dobrze trafiłem z moją przekładnią bo sprzęt chodzi jak trzeba a od remontu minął ponad rok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciężko znaleźć dobrego mechanika, zwłaszcza jeśli chodzi o skrzynię.

Potwierdzam, nikt nie naprawia skrzyń w A4 za ludzkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówcie tak panowie. szczerze mówiąc jako mechanik - lepiej jest zmienic skrzynie dla osoby która sama tego sobie nie zrobi ze wzgledu na to

demon zamont skrzyni 200-300zł

rozebranie na czesci pierwsze i poskladanie okolo 500zl

łożysko wałka sprzęgłowego które trzeba wyprasowac i nadaje sie wtedy do smieci i trzeba je wymienic 200zł

lozysko tylne w skrzyni biegów to samo sie z nim dzieje kolejne- 200zl

koszt synchronizatora - 200zł

nowy olej okolo 100zł podsumowanie - 1500zł

za około 1000zł kupujesz skrzynie po zrobieniu z roczna gwarancja z tym ze oddaje sie swoja. nie lepiej... i taniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka kolego ale z wymianą synchro i oleju wyszło mnie wsio jakieś 800zł (łączny koszt zakupu i naprawy). Mam swoją skrzynie która po za zgrzytającym synchro jak to mechanik ocenił jest jeszcze "żyleta". Więc mam pewność że się nie rozleci. Kupisz jakiś badziew za 1000zł jak piszesz (można dostać taniej) i pojeździsz z pół roku bo ktoś ci jakiś syf sprzeda. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka kolego ale z wymianą synchro i oleju wyszło mnie wsio jakieś 800zł (łączny koszt zakupu i naprawy). Mam swoją skrzynie która po za zgrzytającym synchro jak to mechanik ocenił jest jeszcze "żyleta". Więc mam pewność że się nie rozleci. Kupisz jakiś badziew za 1000zł jak piszesz (można dostać taniej) i pojeździsz z pół roku bo ktoś ci jakiś syf sprzeda. :kwasny:

też bym tak zrobił.. kupując używaną skrzynię nie wiadomo na jaką się trafi i po jakim przebiegu ona będzie.. a robiąc swoją będziemy pewni że wszystkie części niesprawne są nowe.. lepiej zapłacić raz więcej niż kilka razy trochę mniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki,

wczoraj odwiedziłem mechanika przejechał się moim autem no i.. stwierdził że to auto nie powinno tak jeździć jak jeździ.. auto na podnośnik sprawdzono olej w skrzyni po czym go spuszczono.. no i okazało się że w oleju jest pełno opiłków metalu.. no i tutaj zonk wyleciały jeszcze 3 zęby ;( facet mi powiedział że to zęby z przekładni głównej czy jakoś tak.. dał mi do zrozumienia żebym rozglądał się za używaną skrzynią no i przy okazji sprzęgło też jest do wymiany..

wolałbym naprawić swoją skrzynię niż pchać się w coś niepewnego.. ale czy da się ją naprawić jak już zęby powylatywały??

jeśli miałbym brać używkę to może by podeszła skrzynią od AWXa z B6?? albo jakieś 115 PS? bo jak brać używkę to żeby jak najmniejszy przebieg miała.. wiem że od AFNa podejdzie ale jak właśnie z tymi skrzyniami z B6?? ktoś się w tym orientuje??

proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozbiera na części auta z małym przebiegiem, (chyba że po dzwonie). Nie wierz w przebiegi podawane na aukcji.

Odnośnie pytania od czego będzie pasowała skrzynia to temat był opisywany na forum wielokrotnie, wystarczy poszukać. Podpowiem Ci tylko, że od B6 nie będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozbiera na części auta z małym przebiegiem, (chyba że po dzwonie). Nie wierz w przebiegi podawane na aukcji.

Odnośnie pytania od czego będzie pasowała skrzynia to temat był opisywany na forum wielokrotnie, wystarczy poszukać. Podpowiem Ci tylko, że od B6 nie będzie pasowała.

wiem że temat był opisywany tylko nie znalazłem żadnej informacji na temat tego czy pasi z B6 ale juz mnie kolego uświadomiłeś :hi:.. nie chodzi mi też o to że sprzedawca mi powie jaki przebieg bo nie ma co wierzyć.. tylko wiadomo że im młodsze auto to bardziej prawdopodobne że ma mniejszy przebieg i skrzynię w lepszym stanie..

dzięki za info.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Cie wyjdzie kupić skrzynię która ma pękniętą obudowę i z 2 zrobić 1 jeżeli umiesz to sam zrobić , albo kupić używkę co wyjdzie najtaniej jeżeli jesteś laikiem .!

Bo jak już się zęby pokazały ... to szrot kompletny musi być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Cie wyjdzie kupić skrzynię która ma pękniętą obudowę i z 2 zrobić 1 jeżeli umiesz to sam zrobić , albo kupić używkę co wyjdzie najtaniej jeżeli jesteś laikiem .!

Bo jak już się zęby pokazały ... to szrot kompletny musi być .

gdybym był mechanikiem i miał odpowiedni sprzęt i wiedzę to sam bym się za to zabrał gdybym miał nawet tydzień to składać.. ale kompletnie się na tym nie znam i nie mam nawet garażu :kwasny:

a teraz do rzeczy znalazłem w okolicy skrzynię od Paska 110PS o oznaczeniu DHF, miał ktoś może do czynienia już z nią?? Facet mówił że sprowadzał już sporo skrzyń i jeszcze nikt nie narzekał więc pewnie będę ją brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...