Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] [80 B3 1.8S automat] Skrzynia biegów - mechanizm różnicowy. Awaria


esen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak pisałem w wątku dla noobów mam duży problem z automatem w skrzyni biegów. Szerzej problem opisywałem na forum audi 80:

http://www.audi80.pl/80-b3-18s-automat-1988-zgrzyt-huk-i-skrzynia-chyba-padla-vt45849.htm

Generalnie sprawa wygląda tak, że podczas jazdy do pracy na DTŚ (zaraz przed Silesią), przy zwalnianiu do 70 km/h nagle coś chrupnęło, pomieliło, na ćwierć sekundy zatrzymało przednie koła (dwa razy) i w końcowym efekcie zatrzymałem się na pasie awaryjnym i nie mogłem ruszyć ani do przodu ani do tyłu.

Po krótkim czasie, analizie sytuacji auto nagle odzyskało możliwość ruchu, lecz końcowe objawy wyglądają tak:

- przy przyśpieszaniu - mieli, zgrzyta itp dźwięki gdzieś z przodu (dźwięk podobny jak przy zepsutym dyferencjale w Polonezie)

- przy puszczeniu gazu przód auta dostaje wibracji (mocnych, aż kokpit trzeszczy), kierownica też)

- przy przyśpieszeniu do 90 km/h i puszczeniu gazu wibracji nie ma początkowo, zaczynają się po redukcji na drugi bieg (3 biegowa skrzynia)

- auto trochę jest słabsze, 100 km/h to taka prędkość do której można go rozbujać lecz czuć że silnik jest wysilony

Teraz szukam możliwości naprawy tej skrzyni (podejrzewam mechanizm różnicowy), ale wszędzie gdzie dzwoniłem wszyscy mówią, że ta skrzynia to zabytek jej nie będą naprawiać.

Ewentualnie szukam kogoś kto potrafi zrobić podmianę na manuala (widzę, że na allegro dużo ich jest, podejrzewam, że na lokalnych szrotach też).

Wszystko jest bardzo bolesne, bo tak jak zawsze Audi uważałem za markę taką sobie, tak po zakupie tej 80 mam wrażenie, że każde inne auto to ....

Wygoda i ergonomia taka, że ma się wrażenie jakby konstruktorzy tworzyli to auto dla siebie. No i bezawaryjność (bo podejrzewam, że obecne problemy to również moja wina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...