Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Po montażu TIPa słychać DV, czy to normalne?


peya81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po montażu Tipa z nierdzewki słychać u mnie jak pracuje zawór DV. Dźwięk jest w miarę cichy, ale słyszalny:

dokładnie taki jak na tym głupim filmie, tylko cichszy:

co dziwne na postoju tego nie słyszę, tylko jak jadę. Wciskam gaz do np. 4 tys, w momencie wciśnięcia sprzęgła słychać łyyyhyhy

Wszystkie wężyki od TIPa (do DV też) sprawdzone 3 razy, na każdym założona metalowa opaska. VAG po przejechaniu ok. 200km nie wykazuje błędów, auto chodzi jak burza. Proszę podpowiedzcie czy to normalne, czy raczej nie? A jeśli lipa to gdzie szukać usterki. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być psssyt a nie furczenie-jeśli po naciśnieńciu gazu i odjęciu-jest furczenie a nie normalny odgłos wypuszczanego powietrza-uszkodzona DV-ewentualnie wężyk idący od zaworu DV do zaworu ciśnieniowego pod kolektorem ssącym

po założeniu TIPa-na pewno usłyszysz ,jak pracuje DV-ale jak opisałem-furkotanie,to odgłos cofającego się powietrza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to odglos przypominajacy pssssssssyt jak w subaru/evo tylko ciszej to normalne jesli furkotanie to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dziwne na postoju tego nie słyszę, tylko jak jadę.

na postoju nie słychac bo tubo na jałowym nie pompuje więc nie ma co sie cofać :wink4:

ja po montazu tipa i stozka miałem furkotanie , po wymienie DV na nową jest pssssyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peya81 miałem tego Tipa zamontowanego u siebie i nie słyszałem żadnego furczenia

furczenia czy pssss?

bo to zasadnicza roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniusiek28 Tip jest ok, to wiem. Interesy z Tobą to przyjemność :hi:

Niestety nie ma psssyt tylko dokładnie taki odgłos jak na filmiku takie ciche łyyhyhy, niestety bardziej mi to wygląda na furkotanie. Od góry wszystkie wężyki i złączki sprawdziłem 3 krotnie.

Od montażu tipa przejechałem tak na prawdę 2,5 tys km, ale 2,3tys to z przyczepą kampingową, gdzie jechałem bardzo, bardzo delikatnie. Po odpieciu przyczepy i pierwszym daniu w pi.kę usłyszałem ten dziwny odgłos. Później tak przejechałem już 200km, ale VAG nic nie wywalił, a osobiście nie zauważyłem spadku mocy. Może padła DVka, która jeszcze nie była wymieniana :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padła DVka, która jeszcze nie była wymieniana :mysli:

może nie tyle padła co jest na wykończeniu , pisałem ci że u mnie tez furkotało ale z autem nic sie nie działo , zapier.dalało az milo , logi ok , vag ok.

na moje 100% wina DV. nie masz sie czym przejmować , chcesz mieć psyt zmień na nówke :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś założy TIP i zostawi ori puszkę to niestety nic nie usłyszy :)

testowałem TIP + stożek = było pięknie, głośna praca DVki

natomiast TIP + ori puszka = pomyślałem że padło mi DV, nic nie słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moskal pewnie masz rację, pewnie jest na wykończeniu, bo ten dźwięk jest cichutki, ledwo słyszalny. W pon. po pracy postaram się kupić DVke:) Dam znaka co i jak.

Pucek dokładnie też tak słyszałem, dlatego trochę się zaskoczyłem, że słychać to tiutiutiu :hi:

Pozdro Chłopaki[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2010, 20:09_________________________________________________Wymiana DV'ki na nową załatwiła sprawę :hi: :hi: :hi:

Przy okazji w Kraku w Autospecjalu mają chyba na nią jakąś promocję, bo zapłaciłem 138zł. Jak kiedyś przed chipem chciałem ją na wszelki wypadek zmienić, to chcieli 200zł. Pojeździła pół roku i padła, na szczęście 60zeta w kieszeni ;) Dzięki za pomoc Koledzy :hi:

Wkrótce kolejna zagwostka z autem mojej Kobity :( ale to już na nowy post. Pozdro, temat to zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana DV'ki na nową załatwiła sprawę :hi: :hi: :hi:

ale ja sie znam na tych autach , fiu fiu :kox: :kox: :kox::polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...