Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czujnik paliwa a nastawnik N146


tomekkarauda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Spawa wygląda tak . Mam boxa i wszystko było ok audi jezdziło i paliło super ,wag pokazywał błąd czujnika temp paliwa, więc go wymieniłem na nowy . No i po wymianie wyskoczył mi błąd nastawnik N146 i kontrolka świec żarowych . Kostki sprawdziłem i kable, wszystko wygląda ok nic w pompie nie grzrbałem .Dodam jeszcze ze tylko na boxsie wywala błąd N146 bez niego jest ok . Pytanie czy box się zepsuł ,czy jest może inna przyczyna . z góry dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wy***ał boxa. Przez niego masz utrudnioną diagnozę.

Może masz tylko nastawnik do czyszczenia a może to coś poważniejszego.

Sam sobie tego boxa wrzuciłeś czy z nim kupiłeś samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko było dobrze do czasu jak zmieniłem czujnika temp. paliwa jezdziłem na boxie nie było błędu N146 . Nic nie szarpie ani nie szarpało na boxsie ,dymił trochę ale i szedł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymił bo dostawał większą dawkę paliwa to normalne.

Wywal boxa (chociaż na jakiś czas) i pojedź na sprawdzenie nastawnika i pompy. Wcześniej zrób logi, będzie można zobaczyć co się dzieje.

Tak to się wróży :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle się zrozumieliśmy bez boxsa jest wszystko ok nie ma zadnego błedu.... kupiłem go razem z boxsem auto z Niemiec .w tej chwili jest wywalony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście nie załapałem :embarrassed:

Jak bez boxa jest ok to nie ma czym się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie martwie tylko chciałbym jezdzić na tym boxie tylko ten błąd i kontrolka mrugająca mi nie daje ... ale chyba nie mam wyjscia i trzeba się przyzwyczaic do przyspieszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ...Jak tylko kupiłem podłączyłem wag i błąd już był . tylko ten jeden zero innych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kompletnie nie łapie Twojego rozumowania. Piszesz ze masz wszadzonego Boxa :thumbdown: i wywala Ci te bledy a bez niego jest ok. Rada jest prosta: Wywal to gówno co robi takie zamieszanie i ciesz sie sprawnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie chipa jak chcesz moc ,box albo sprzedaj albo wyrzuć na smieci jak jest popsuty i tyle , i tak cie nic nie kosztował wiec nie ma problemu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go nie zakładam , auto teraz chodzi super równo i nie zmienia rytmu pracy z boxem było rużnie ,no i nie kopci ... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm reakcja spalania zachodzi przy udziale tlenu. Auto nie kopci jak spalanie jest efektywne czyli spala się wszystko. Jeśli jest za mało tlenu w stosunku do paliwa to oprócz NOx , CO2 , CO i innych tlenków powstaje jeszcze sadza (węgiel "C") i wtedy kopci na czarno. Jeśli miał by być box to musiało by być więcej tlenu. Nie wiem jak to dokładnie wygląda ale jeśli jest więcej paliwa to przy spalaniu wydala się więcej ciepła.

PS. czysto "chemiczne" rozważania.

Jak box ma regulację "przyrostu mocy" to daj na minimum i zobacz a jak nie to to wywal. Mniej audi skopci na setkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa boxy np v-tech które podłacza sie pod pompe i pod przeplywomierz i wtedy box dostaje info o masie powietrza mierzonego ale te boxy sa droższe niz np chip u witka wiec po co i tak nie są lepsze niz chip zrobinony pod dane auto na hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tą sadzą . Jak nieraz mocniej na biegu jałowym dałem gazu to na podjezdzie zostawała ładna kupka sadzy ,pod rurą wydechową . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na źle ustawiony nastawni, ktoś montując tego psełdo BOX-a przy uszkodzonym czujniku temperatury paliwa ruszył nastawnik bo mu pewnie mało było. A tera bez BOX-a i dobrym odczycie z czujnika temperatury paliwa, wartość z nastawnika jest poza wymaganym przez sterownik zakresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Radosław bez boxa jest wszystko ok nie ma błędu nastawnika , ani czujnika temperatury paliwa , a sadza była na boxie ,teraz nie dymi i nie ma sadzy ,nie ma o czym mówić box na smietnik.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...