Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Porysowana przednia szyba-co zastosować?


bartek.mod

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chciał umyć przednia szybę po muszkach i osioł mył gąbką do naczyń szorstka strona :wallbash::polew: porysował sobie szybę czy jest jakiś sposób by to spolerować czy coś może jakiś środki do tego???? ma ktoś jakieś pomysły poza wymiana na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby czołowej nie powinno się polerować bo zrobi się refleks świetlny lub załamanie pola widzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby czołowej nie powinno się polerować bo zrobi się refleks świetlny lub załamanie pola widzenia..

Jak ktos robil to nie umiejetnie i zlym srodkiem to tak sie dzieje :confused4: ja taki zabieg robilem u kolegi w Borze na przedniej szybie specjalna pasta :wink4:

Opisywalem to na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedy robilem polerke przedniej szyby u goscia co sie zjmuje tym na codzien i nie bylo zadnych refleksow ani tym podobnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się wykonywać polerki szyby czołowej..... najlepiej ją wymienić na nową ale to wiadomo - $$$$$ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się wykonywać polerki szyby czołowej..... najlepiej ją wymienić na nową ale to wiadomo - $$$$$ :gwizdanie:

jak to nie-przecież jak są małe odpryski od kamyczków-jeśli ich wielkość nie przekracza max 15mm-stosuje się specjalny klej i poleruje :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia nie polecam tego robić, ale ktoś chce niech robi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robi to zakład to ma wprawę i odpowiedni sprzęt robiąc to sam narażasz się na zniszczenie szyby chociaż i tak będziesz musiał kupić nową :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile takie polerowanie całej szyby kosztuje? Bo u mnie, dosyć jest porysowana od wycieraczek szyba i odpryski też są jakieś... Niemiec chyba zapominał wymieniać piór wycieraczek...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się wykonywać polerki szyby czołowej..... najlepiej ją wymienić na nową ale to wiadomo - $$$$$ :gwizdanie:

jak to nie-przecież jak są małe odpryski od kamyczków-jeśli ich wielkość nie przekracza max 15mm-stosuje się specjalny klej i poleruje :wink4:

ale czy tuta jest mowa o odpryskach? w takich przypadkach oczywiście, że nawet nawierca się malutki otworek i wypełnia żywicą epoksydową, która jest później utwardzana... a na końcu można wypełniony odprysk przepolerować (chociaż się z tym nigdy nie spotkałem) ale jak mamy całą szybę porysowaną od wycieraczek, piachu itp to polerowaniem się problemu nie rozwiąże.... nie ma tutaj znaczenia czy dobra polerka, czy wolne obroty, czy dobry specjalista od polerowania - w nocy jak się jedzie pod światło jest masakra.... Szyba porysowana, zniszczona od użytkowania nadaje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto pisze o tym że po polerowaniu zrobią się refleksy ten chyba nigdy nie polerował szyby...

Ja polerowałem przy użyciu tlenku ceru (do dostania na allegro, trzeba brać biały a nie różowy) i żeby małą ryskę usunąć to trzeba z godzinę jechać w jednym miejscu a co dopiero żeby zrobić jakieś załamanie na szkle. Jak polerujesz po całej powierzchni to nie ma szans żebyś zrobił soczewkę, musiałbyś chyba kilka godzin stać z polerką mechaniczną w jednym miejscu.

Wracając do wątku szyby w b7 nie powinno się niestety polerować ale nie z powodu tego że mogą wyjść soczewki, a z powodu tego że w nowszych autach na szybie czołowej są różne powłoki, jak np atermiczna, czy antyrefleksyjna i polerka je po prostu usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...