Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz


Śmierć z nieba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dołączyłem do wszystkich szczęśliwych posiadaczy BRD którym padł pompwtrysk. Sprawa wygląda tak: jechałem sobie w niedziele spokojnie ok 110km/h i nagle ni stąd ni zowąd auta wpada w tryb awaryjny, po zgaszeniu już nie odpalił( auto 2007r 130 000,00 tys.km). Więc laweta i aso, dziś dostałem info że padł wtrysk nr 1 cena naprawy ok 2800,00 brutto z rabatem. Pierwsze o co spytałem to o "Dobrą Wole Producenta" - niestety audi nie stosuje tej metody w przypadku wtryskiwaczy siemensa, gdyby sytuacja stała się w Passacie to nie był by problemu. Byłem tak wk***i*ny na audi, że najlepiej podpaliłbym je i wjechał do salonu - niestety mnie nie stać. Postanowiłem odwlec zakup auta dla żony i naprawić a4 i tu moje pytanie jak duża jest szansa że w najbliższym czasie padnie kolejny wtrysk i czy jest możliwość podmiany zepsutego na gwarancję nowego ( czy każdy wtrysk ma unikatowy nr?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wtryskach jest data produkcji i numer serii...

znajomemu jakis czas temu w pasztecie kucnął wtrysk. dorwał nówkę ori jumaną gdzieś na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przechodziłem tą sytuację dwa razy i za każdym razem ASO AUDI robiło to w ramach dobrej woli a nie jakiś tam rabat tylko wszystko na ich koszt szło to znaczy producent pokrywa koszt częśći pompki a serwis pokrywa robociznę ale są stawiane warunki a mianowicie wszystkie przeglądy w aso muszą być zrobione i prawie dokładnie co do kilometra lub dnia i jeszcze troche innych absurdalnych wymagań jak np. mały przebieg a co to znaczy mały 50 ? 100? 200 tys km. według mnie to jest oczywiście absurd powinni wymieniać bez gadania ale u nas to taka Polska pier.... rzeczywistość. Ja miałem niby spełnione te warunki to poiwedzieli że wymienią na swój kosz ale latka i kilometry lecą więc nie wiem jak to będzie narazie jest oki ale mi do wymiany zostały jescze dwa te wspaniałe cuda simensa. Więc kolego przyciśnij ich troche niech ruszą du... nie daj się zbyć jak nie drzwiami to oknem ale suma sumarum może zabraknąć cierpliwośći. Powodzenia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dołączyłem do wszystkich szczęśliwych posiadaczy BRD którym padł pompwtrysk. Sprawa wygląda tak: jechałem sobie w niedziele spokojnie ok 110km/h i nagle ni stąd ni zowąd auta wpada w tryb awaryjny, po zgaszeniu już nie odpalił( auto 2007r 130 000,00 tys.km). Więc laweta i aso, dziś dostałem info że padł wtrysk nr 1 cena naprawy ok 2800,00 brutto z rabatem. Pierwsze o co spytałem to o "Dobrą Wole Producenta" - niestety audi nie stosuje tej metody w przypadku wtryskiwaczy siemensa, gdyby sytuacja stała się w Passacie to nie był by problemu. Byłem tak wk***i*ny na audi, że najlepiej podpaliłbym je i wjechał do salonu - niestety mnie nie stać. Postanowiłem odwlec zakup auta dla żony i naprawić a4 i tu moje pytanie jak duża jest szansa że w najbliższym czasie padnie kolejny wtrysk i czy jest możliwość podmiany zepsutego na gwarancję nowego ( czy każdy wtrysk ma unikatowy nr?).

Mam dla Ciebie nie wesoła wiadomość :( Jeśli padła Tobie jedna pompka w BRD i wymieniłeś tylko ją na nową, niestety bardzo prwdopodobne jest to, że w najblizszym czasie padną kolejne. Podobną historię z pompkami miał mój brat też w BRD 170 KM. Wymienił jedną a za dwa tygodnie padła kolejna :wallbash: teraz wyminił wszystkie i juz ponad miesiąc smiga autem bez problemów. W załatwieniu pompek bardzo pomógł kolega TOM77 za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fu*k, ale żeś mnie pocieszył, już piszę pw do Toma77. Tak na marginesie za rok kończę leasing na a4 i chyba po 8 latach wierności AUDI przesiądę się BMW, AUDI podpadło mi strasznie. pozdrawiam c.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw kazda marka ma problemy z TDI , czasy ich bezawaryjnosci juz dawno sie skonczyly :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja, ale powiem ci że brat ma e46 2.0 z 2003 zrobione na 190ps i jak do tej pory chodzi jak marzenie 0 problemów, a tata X5 3.0sd 310ps i też bajka. Ogólnie to następny chyba na gasoline, diesel przestał już być ekonomiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pytałem w ASO o pompowtryskiwacz do AJMa i jest to koszt jedyne 2300zł/szt

Można na allegro kupić nowy za jakieś 850zł-1000/szt nie wiem skąd aż taka różnica,

ja ostatnio zmieniałem wszystkie 4 szt pompek na używki ale mi się udało znaleźć cały motor na części, pompki były w dobrym stanie za ...600zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to loteria , i nigdy nie wiesz co kupujesz do póki nie zamontujesz

Do BPW w ASO pewnie ok 2000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak sie sprawa dalej potoczyla. jako uzytkownik BRD zbieram doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadzili nowy wtryskiwacz od czwartku znowu jeżdżę autem zapłaciłem 2800 zł brutto (dobrze że auto mam na firmę to odejdzie vat a reszta w koszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2800 za jeden wtryskiwacz?

:yes2:

heh, czyli 4 wtryski kosztuja ponad 10K pln... chyba kogos zdrowo po... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w twoim wozidle padnie pompeczka to jakbyś nie patrzył - 2 tysie musisz szykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pieknie... :blink: mysle, ze jak mi padnie to sie nawet nie wk%$^ie. z kazdej strony jestem bombardowany problemami z tymi wtryskami wiec musze podejsc do tego jak do konczacego sie paliwa w baku. Albo jak do wymiany oleju, ot element eksploatacyjny :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2800 to koszt całkowity razem z wiązką, śrubami, oringami i robocizną, jeżeli nie zależy ci na fakturze to można wyrwać nowy wtrysk BRD za 1200 zł, mi zależało na fv i zrobiłem wszystko oficjalną drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdybym robil to tez bym chcial fv. samochod tez mam leasingu. a robiles to w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...