Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ściągnąć dolną zewnętrzną listwę drzwi?


myrmex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zima się skończyła i odsłoniła mi dzisiaj "piękny" widok rdzy na drzwiach (zaraz za dolną listwą). Od wewnątrz też już widać postępy niestety. Chciałem ją dzisiaj ściągnąć ale po odkręceniu dwóch śrubek coś jeszcze trzyma.

Przeszukałem forum i google i niestety nie znalazłem konkretnej podpowiedzi a że nie chcę nic urwać czy zniszczyć to proszę Was forumowiczów o podpowiedź/schemat ściągnięcia listw.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu śrubek wysuwasz listwę w swoją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Będę próbował. Rdza aż podniosła listwę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afroo

Dzięki za wrzucenie filmiku mega pomoc

Też miałem problem z demontażem tej listwy wiedziałem o śrubach i przesunięciu ale nie wiedziałem w którą stroną i jak.

A tu filmik i wszystko jest jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cały kanał na yt Wolf Auto Parts. Bardzo dużo pomocnych filmików demontażu przeróżnych elementów. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cały kanał na yt Wolf Auto Parts. Bardzo dużo pomocnych filmików demontażu przeróżnych elementów. :thumbup1:

Dzięki za info na pewno będę tam zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też się zapiekła trochę, szarpałem się z nią że auto prawie jeździło po parkingu. Trzy razy do ściągnięcia podchodziłem ale się udało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A listwę da się gdzieś dorwać? Jakiś zamiennik? W Aso 500zł kosztuje wiec trochę drogo...

Próbował ktoś regenerować tę listwę, malować, prostować itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak - co się stało?

na allegro bez problemu kupisz używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak - co się stało?

na allegro bez problemu kupisz używkę

Jak już kupiłem auto to listwa po stronie pasażera była spuchnięta i odchodziła po środku od góry, wewnątrz oznaki korozji na listwie, pewnie dostała się, woda, sól, mróz rozsadził dodatkowo w zimę. Nie rzuca się to aż tak w oczy ale już przyszedł czas żeby to wymienić.

Na allegro można kupić, ale nie ma ich wiele i ceny też są dosyć wysokie, 150-200zł, czasami za 300-400zł całe drzwi można kupić, a tu za samą listwę tyle.

Najlepiej byłoby kupić zamiennik, ale nigdzie nie znalazłem, poszukam jeszcze na ebay itp. Chyba ze ktoś ma namiary na źródełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko do b6 masz 3 rodzaje listw - nie wiem jakie Ty posiadasz

oem dodatkowo mogą być malowane lub nie

Da się zardzewiałą reanimować, ale bez cięcia, rwania i szarpania się nie obejdzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rodzaje listew, ok, ale mocowania są chyba takie same? Ja mam akurat zwykłą (nie s-line) malowaną w kolor lakieru, z wierzchu wygląda idealnie, jedynie napuchła i przyrdzewiałą od środka. Może jedno mocowanie puściło dlatego odstaje, hmmm, nie chcę zdejmować bo i tak do lakiernika poleci, tylko czy lakiernik ją ogarnie, czy będzie trzeba nową :) Osobiscie wolałbym jakąś oemową nową z nowymi mocowaniami komplet kupić żeby sie juz z tym więcej nie rypać ;) tym bardziej że to jedyny mankament lakierniczy na całym aucie i cały czas siedzi mi w głowie że muszę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 4 rodzaje które pasują do drzwi B6.

B6 - całkowicie płaska

B7 - wyprofilowana dołem

S-Line - wypukła

S4 - bardzo wypukła

Zwykłą listwę z B6 można dostać za około 50 zeta , fabrycznie były szare lub pomalowane w kolor budy. Listwy S-Line latają w necie od 100 do 200 za sztukę. Listwy S4 - 200 - 300 za sztukę. Wszystkie one od wewnętrznej strony mają takie same wsuwki oraz po dwie śrubeczki do montażu.

Nie ma zamienników ale na allegro jest tego od groma (oprócz S4 które są rarytasem i komplet 4 sztuk w idealnym stanie nadal kosztuje 1000 - 1200 pln).

Edytowane przez R7 JAREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShatyMK, a którą konkretnie Ci trzeba? W przyszlym tygodniu może będę miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShatyMK, a którą konkretnie Ci trzeba? W przyszlym tygodniu może będę miał

Prawe przednie drzwi (pasażera) dolna listwa. Jak byś miał jeszcze malowaną w czerń LY9B to byłoby miodzio :)

Nie znalazłem zdjęcia samych drzwi na szybko, wrzucam takie z którego coś można chociaż z daleka zobaczyć. Jak trzeba to jutro cyknę w dzień z bliska.

https://goo.gl/photos/wM1nHhyDyirBY15q7

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShatyMK, a którą konkretnie Ci trzeba? W przyszlym tygodniu może będę miał

Prawe przednie drzwi (pasażera) dolna listwa. Jak byś miał jeszcze malowaną w czerń LY9B to byłoby miodzio :)

Nie znalazłem zdjęcia samych drzwi na szybko, wrzucam takie z którego coś można chociaż z daleka zobaczyć. Jak trzeba to jutro cyknę w dzień z bliska.

https://goo.gl/photos/wM1nHhyDyirBY15q7

Zobaczę w jakim będzie stanie. Jeśli ci się nie pali to odezwij się koło piątku na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę, szukam listwy lewy przód kolor LZ9W (czarna perła). Może ktoś ma do opchnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rodzaje listew, ok, ale mocowania są chyba takie same?

ok, ale piszesz o kwotach 150-400zł stąd pytanie

samemu jakbyś się uparł to wyprujesz metal z listwy i na klej być to poskładał, ale lakiernik to raczej Ci podziękuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...