Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie zwija się pas bezpieczeństwa


nitek-n2

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

OD NIEDAWNA JESTEM POSIADACZEM AUDI A4 1,9 TDI Z 1998 ROKU. PROSZĘ O PORADĘ JAK ZARADZIĆ NIE ZWIJAJĄCYM SIĘ PASOM BEZPIECZEŃSTWA, JAK JE ROZWINĘ DO KOŃCA I PUSZCZĘ TO SIĘ ZWIJAJA ALE NIE DO KOŃCA BYWA TAK ZE GDY ZAMYKAM DRZWI TO PRZYCINAM PASY. WKURZA MNIE JAK ONE TAK WISZĄ NIE ZWINIĘTE , PRZEZ TO ZACZAŁEM ICH NIE ZAPINAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego, nie krzycz dużymi literami jeżeli chcesz być dobrze odebrany :wink4: wygląda na to, że po prostu zużył się zwijacz pasa i pozostaje wymienić na nowe, grzebanie przy tym to niezbyt dobry pomysł. Doraźnie możesz przesmarować silikonem w spreju miejsca styku pasów z klamrą na słupku środkowym, zmniejszysz tarcie powinno być nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zużyły się tylko pewnie auto po strzale i napinacze rozwaliły mechanizm. Efekt jaki opisujesz to po nieudolnej ich naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda - pas zapewne został ponownie nawinięty na sprężynę po strzale napinacza - pozostaje wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pas zwija się ale nie do końca to nie znaczy że zwijacz albo pas jest walnięty ostatnio wyczytałem w auto świecie jak na to zaradzić wystarczy spsikać pas silikonem w spraju podobno zmniejsza opory podczas zwijania i pomaga na lekko zużytą sprężynę zwijacza. Mi ostatnio też nie zawsze pas do końca się zwinie albo robi o na samym końcu bardzo wolno i chyba go psikne tym silikonem i sprawdzę. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez moze byc wina zabrudzonego pasa po tylu latach uzytkowania, u mnie pomogło rozwiniecie go na maxa i przeczyszczenie wilgotna szmatka, poczekałem az dobrze wyschnie i pas zaczał sie lepiej zwijac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubranie nie pobrudzi sie od tego??

Nie pobrudzi bo silikon w sprayu jest bezbarwny i bezzapachowy ja dzisiaj wypróbowałem go na swoim pasie i zwija się do końca płynnie i szybko wcześniej zwijał się czytaj wyżej :tongue4: ubranie mam czyste więc to naprawdę działa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...