Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana filtra paliwa


mar_92

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dbający wymienia razem z wymianą oleju ( 10 tyś km)

Pamiętający wymienia co 15 tyś km

Pamiętający mniej wymienia co 20 tyś km

Ćwok za kierownicą wymienia dopiero wtedy jak auto stanie :evil:

Wymiana w AFN jest banalnie prosta:

luzujesz obejmę trzymającą filtr

nakładasz klucz oczkowy 17 na wyprofilowany łeb na dekielku

trzymając nieruchomo dekielek odkręcasz filtr kluczykiem z łańcuchem

zalewasz czystą ropę do nowego filtra

przykręcasz nowy filtr dalej trzymając nieruchomo dekielek

Cieszysz się nowym filtrem razem z twoim silnikiem, który pomrukuje radośnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku filtr paliwa nie był zmieniany od nowości :decayed: nie mam z nim żadnych problemów, na wiosnę planuję go wymienić, na ten czas fundusze mam ograniczone,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak nie chcesz od razu zalewać ropą to po zamontowaniu możesz odkręcić śrubkę M6 na górze i przez nią wlać ropę strzykawką ja filtr paliwa zmieniam przed każdą zimą koszt nie duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku filtr paliwa nie był zmieniany od nowości :decayed: nie mam z nim żadnych problemów, na wiosnę planuję go wymienić, na ten czas fundusze mam ograniczone,

He he raczysz żartować, 13 lat samochód i filtr paliwa nie wymieniany, ale się ubawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakoś powiedziałem ,, od nowości " według mnie z wyglądu jest tragiczny co może świadczyć o tym że nie był wymieniany baardzo długo, w starej a4 1.6 adp filtr zmieniałem rok temu, ponieważ mało jeździłem, i nie było ani ryski na filtrze, na tym juz prawie nie widać napisów, będę pamiętać o tobie i podczas wymiany zrobię parę fotek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o filtrze knecht :mysli:

Bardzo dobry mam taki założony i w ostatnie mrozy spisywał się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli można tutaj zapytać to czy w Niemczech mają lepsze paliwo że filtry paliwa nie zapychają się tak szybko jak podczas używania paliwa które tankujemy w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno lepsze. Osobiście tankuje w Niemczech i kilka razy w roku w Polsce. Jakiś wielkich różnic nie zaobserwowałem,albo nie zwracalem uwagi , ale gdybym tankowal częściej ? kto wie. A mam autko prawie rok i nie myslalem o zmianie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mojego 1.9 tdi afn 97/98r mam od listopada, filtr paliwa został do wymiany, z tego co wiem to jest baardzo stary, jak kupię drugi to wstawię fotkę starego, i ocenicie ile lat mógł być nie wymieniany,

ok nie zaśmiecajmy tematu bo Moderator się zezłości. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dbający wymienia razem z wymianą oleju ( 10 tyś km)

Pamiętający wymienia co 15 tyś km

Pamiętający mniej wymienia co 20 tyś km

Ćwok za kierownicą wymienia dopiero wtedy jak auto stanie :evil:

Wymiana w AFN jest banalnie prosta:

luzujesz obejmę trzymającą filtr

nakładasz klucz oczkowy 17 na wyprofilowany łeb na dekielku

trzymając nieruchomo dekielek odkręcasz filtr kluczykiem z łańcuchem

zalewasz czystą ropę do nowego filtra

przykręcasz nowy filtr dalej trzymając nieruchomo dekielek

Cieszysz się nowym filtrem razem z twoim silnikiem, który pomrukuje radośnie :good:

A jak wygląda ta obejma?

Mam wrażenie że jej nie mam gdyż u mnie filtr siedzi luźno w tym koszyczku, a podczas pracy silnika strasznie się trzęsie co może spowodować jego przetarcie albo czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wypadła śruba M6 ściskająca tą obejmę i to jest chyba najbardziej prawdopodobne,

albo mocowanie obejmy jest do poprawienia.

Filtr musi byś umocowany w obejmie, inaczej prędzej czy później na wskutek ciągłych drgawek rozszczelnią się przewody paliwowe lub pourywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mocno trzeba dokręcić nowy filtr ?

Wymieniałem sobie niedawno na boscha i widzę że poci mi się w miejscu styku filtra z jego podstawą. Najpierw było tam dosyć mokro, dokręciłem dosyć mocno, jest lepiej, ale ciągle jest wilgotno wokół tej uszczelki przy podstawie...

Jak się wkurzę to wstawię uszczelki z starego knechta - przynajmniej sucho było :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć mocno - ale bez przesady. Chyba z ta uszczelką jest coś nie tak. Wymieniłem na Mann'a i jest suchutko, Knecht tez jest bardzo dobry. Natomiast o filtrach Bosch gdzieś czytałem niepochlebne opinie... może nawet na tym forum...niestety nie pamietam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...