Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio pobiera z dużo prądu-pada akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Często rozładowuje mi się akumulator choć jest nowy-kupiłem w listopadzie. Wcześniej bylem przekonany iż jest to efekt problemów z odpalaniem i często hehłałem silnik aż padł aku.

Teraz z odpalaniem nie mam problemów, a mechanik sprawdził i okazało się że coś pobiera prąd( wskazania amperomierza to 0,7A ). Po sprawdzeniu okazało się że to moje radio. I faktycznie jak miałem stare radio wszystko było ok nawet stary aku nie zawodził. Potem zmieniłem radio i zaczął padać regularnie aku. Mam nowy i też pad po dwóch dniach stania to mogę zapomnieć aby był tam prąd. Co zrobić aby radio nie brało tyle prądu? Czy to awaria radia czy może złego podłączenia? Dodam że działa bez zastrzeżeń. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pradu pobieraja wszystkie odbiorniki w instalacji z podpietym radiem (nie wlaczonym) a ile bez podlaczonego radia ? Elektrycy samochodowi uwielbiaja stwierdzac ze przyczyna rozladowania akumulatora jest jest radio,wzmacniacz, kondensator itp. Tylko co w sytuacji kiedy instalacja audio w samochodzie sklada sie z kilku wzmacniaczy, monitorow ,odtwarzaczy dvd itp , i przy akumulatorze fabrycznym nie ma zadnych problemow (oczywiscie pod warunkiem ze uzytkujemy go "z glowa" ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ALPINE iDA-X311/311RR. Podłączyłem tak samo jak było podłączone poprzednie radio a tam wszystko grało. Jak było podpięte radio przy wyjętym kluczyku wskazywało 0,7A, po opięciu kostki radia pokazało 0,2A.

Co to jest to ori? Nie jestem biegły w tym temacie! :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie możesz je włączyć bez przekręcania kluczyka.

Podłącz żółty kabel na stałe zasilanie, a czerwony do kabelka, na którym pojawia się +12 po przekręceniu kluczyka.

Jakie to radio?

IMAGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet bez kluczyka działa jak tylko wkładam panel. Z tym ori to się splamiłem. No trudno kiedyś trzeba było się nauczyć. :hi:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2010, 23:18_________________________________________________Co to IMAGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imago to firma radia (z biedronki) podłączone na stałe ciągnie 1A i potrafi rozładować aku jednej nocy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam jak pisałem ALPINE iDA-X311/311RR, wcześniej mialem nie orginalne radio. Więc podłączyłem taksamo. Pokąbinuje z tymi kablami jak radzicie i zobaczymy jakibedzie efekt.

Dzięki wielkie :hi:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 07:26_________________________________________________No zmieniłem kable i terazradio włącza się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce. jest oki noc przestał i aku cały bez problemu odpalił. Ale jak zawsze coś za coś, teraz radio nie zapamiętuje stacji radiowych. Czy na to też jest rada? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zawsze coś za coś, teraz radio nie zapamiętuje stacji radiowych. Czy na to też jest rada? :rolleyes:
Podłącz żółty kabel na stałe zasilanie, a czerwony do kabelka, na którym pojawia się +12 po przekręceniu kluczyka.

A na pewno tak podłączyłeś czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia firmy ALPINE pobierają prąd na podtrzymanie ustawień

i nic na to nie poradzisz (no chyba że będziesz odcinał prąd ale pokasujesz ustawienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...