Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Niedziałające czujniki parkowania - tył


Born_Again

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dłuższych poszukiwaniach odpowiedniego wątku na forum sprawdziłem organoleptycznie które z czujników parkowania w moim aucie nie działają. Okazało się że wszystkie czujniki z przodu są sprawne (cykają po uruchomieniu) niestety żaden z czujników z tyłu nie daje znaków życia. Czy to możliwe że nie działają wszystkie 4 czujniki? Czy może być inna przyczyna?

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam Artur

[mod]popraw sobie oznaczenie modelu w profilu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg osoby u której podpięliśmy auto pod komputer czujniki są odłączone Rozumie że bez pozbierania zderzaka się nie obejdzie! Czy ma ktoś może na forum schemat montażu tylnych elementów Gdzie znajduje się podłączenie czujników Być może ktoś kiedyś zmagał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ;)

Mam problem z czujnikami parkowania z tyłu, a mianowicie gdy wciskam wsteczny bieg słychać dłuższy sygnał.. i na tym koniec, przy dojeżdżaniu do przeszkody nic nie pika :(

Wie ktoś co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ;)

Mam problem z czujnikami parkowania z tyłu, a mianowicie gdy wciskam wsteczny bieg słychać dłuższy sygnał.. i na tym koniec, przy dojeżdżaniu do przeszkody nic nie pika :(

Wie ktoś co może być nie tak?

podepnij autko pod VAG`a ;) i zobacz co ci za bledy "wypluje" :) kolega jw mial poprostu odpiety i dlatego nie dzialal tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ;)

Mam problem z czujnikami parkowania z tyłu, a mianowicie gdy wciskam wsteczny bieg słychać dłuższy sygnał.. i na tym koniec, przy dojeżdżaniu do przeszkody nic nie pika :(

Wie ktoś co może być nie tak?

podepnij autko pod VAG`a ;) i zobacz co ci za bledy "wypluje" :) kolega jw mial poprostu odpiety i dlatego nie dzialal tył...

Trzeba go mieć hehe :wink4: Jak będę w Polsce to sprawdzę. Dziwi mnie tylko że jest sygnał po wciśnięciu wstecznego biegu :mysli: i później kicha :( a to pierwszy samochód w kombi i trochę z parkowaniem się przestawić nie mogę :P

___________

Vag pokazał błąd czujnika prawego wewnętrznego. Nie miałem jednak czasu na sprawdzenie czy tylko się odpiął czy też popsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepnę sie pod temat bo mam podobny problem i kilka pytań,może ktoś pomoże.

Mam a4 b6 z 2003r z czujnikami parkowania z tyłu.Czasem po wbiciu wstecznego biegu czujniki od razu zaczynają piszczeć ciągłym sygnałem.

Tak jakbym znajdował sie przy samej przeszkodzie,choć tak nie jest.Nie dzieje sie tak zawsze,powiedzmy co drugi raz.

Zderzak jest lekko uderzony,przytarty można powiedzieć w miejscu zewnętrznego prawego czujnika.

Wydaje mi sie że ten właśnie czujnik może być uszkodzony.Czy mogę jakoś sprawdzić jaki mam numer ten czujnik bez demontażu całego zderzaka ? Czy może w b6 z tego roku jest tylko jeden rodzaj ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wygląda następująco, podzielę to na dwa wątki:

1 - Przy wrzuceniu wstecznego (multitronic) czyli R nie słychać nic, zrobiłem jak ktoś już tutaj radził, żeby jeszcze raz wrzucić wstecznym na zapłonie i podsłuchać czy jest pykanie - przy każdym czujniku nie ma żadnego pykania. Czy ktoś wie co może się dziać?

2 - Mało tego jak idiota :facepalm: nacisnąłem jeden z czujników i tym samym wcisnąłem go. Czy najprościej mówiąc - zepsułem go, czy to da się naprawić?

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie złota łopata ci się należy za odkopanie wątku.

Czujniki cykają bardzo cicho i w normalnych warunkach gdzieś na ulicy możesz ich nie słyszeć

to po pierwsze

Po drugie cykanie wcale nie oznacza że czujnik jest sprawny bo może cykac a będzie ewidentnie uwalony.

Po trzecie żeby sprawdzić system podpinasz się Vagiem lub VCDSem i sprawdzasz błędy i wiesz czy cos się dzieje z systemem czy nie. Bo nawet nie napisałeś czy coś mu dolega czy nie a wyłącznie coś o cykaniu co nic nie mówi o ewentualnym uszkodzeniu...

Jeśli wepchnąłeś czujnik to nie nie zepsułeś go po prostu wypchnąłeś z jego zaczepów--- to dobra wiadomość

Zła jest taka że żeby go z powrotem zamontować musisz zdjąć zderzak (rozumiem że tylny bo nie napisałeś który czujnik wepchnąłeś) i wcisnąć go na miejsce bo zamontowanie czujnika na założonym zderzaku jest prawie niewykonalne w zależności jeszcze który czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie złota łopata ci się należy za odkopanie wątku.

Czujniki cykają bardzo cicho i w normalnych warunkach gdzieś na ulicy możesz ich nie słyszeć

to po pierwsze

Po drugie cykanie wcale nie oznacza że czujnik jest sprawny bo może cykac a będzie ewidentnie uwalony.

Po trzecie żeby sprawdzić system podpinasz się Vagiem lub VCDSem i sprawdzasz błędy i wiesz czy cos się dzieje z systemem czy nie. Bo nawet nie napisałeś czy coś mu dolega czy nie a wyłącznie coś o cykaniu co nic nie mówi o ewentualnym uszkodzeniu...

Jeśli wepchnąłeś czujnik to nie nie zepsułeś go po prostu wypchnąłeś z jego zaczepów--- to dobra wiadomość

Zła jest taka że żeby go z powrotem zamontować musisz zdjąć zderzak (rozumiem że tylny bo nie napisałeś który czujnik wepchnąłeś) i wcisnąć go na miejsce bo zamontowanie czujnika na założonym zderzaku jest prawie niewykonalne w zależności jeszcze który czujnik

Nie mam VAGa i nie mam jak sprawdzić - rozumiem, że pierwszym odruchem jest szukanie pomocy na forum :) dlatego naprędce opisałem problem.

Co do czujnika (ostatni po stronie pasażera TYŁ) to zauważyłem, jeszcze że nie palą się światła cofania (rozumiem, że czujniki i światła są jakoś powiązane - jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę i nie znam się). Powiem jeszcze tyle, że jakieś parę dni temu wymieniałem żarówkę w tylnej lampie i może tam czegoś nie docisnąłem - nie wiem - domyślam się tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pierwszym odruchem powinno być podpięcie auta pod VAG, bo inaczej to tylko możemy wróżyć.

Po drugie czujniki mogą nie działać z powodu braku sygnału ze świateł cofania.

Przed wymianą żarówki wszystko działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinieneś znaleźć kogoś kto posiada VAGA ewentualnie podjechać na jakiś lokalny SPOT zazwyczaj ktoś posiada lapciaka z jakimś Vagiem żeby zaczytać błędy.

Brak wstecznego i brak sygnału z czujników parkowania może być spowodowany uszkodzeniem czujnika biegu wstecznego.

Podepnij to i zdiagnozuj pod komputerem bo tak to można tylko wróżyć bez konkretnych błędów zaczytanych z wozu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - dzięki tak zrobię, podepnę VAGa i sprawdzę. Pozdrawiam...



Zła jest taka że żeby go z powrotem zamontować musisz zdjąć zderzak (rozumiem że tylny bo nie napisałeś który czujnik wepchnąłeś) i wcisnąć go na miejsce bo zamontowanie czujnika na założonym zderzaku jest prawie niewykonalne w zależności jeszcze który czujnik

Nic nie trzeba zdejmować - wystarczył koc, trochę miejsca pod blokiem i chuda ręka :wink: Wszystko jest na swoim miejscu. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat - może ktoś coś doradzi

przy wrzuceniu wstecznego nie działają czujniki -- wcześniej jak miałem padnięty jeden czujnik to reszta działała, wymieniłem jakieś 2 tygodnie temu ten padnięty i wszystko było ok, a teraz nie działa żaden

możliwe że padają wszystkie naraz ?? czy może moduł?

wrzucam screeny z VAG-a

wyłączony wsteczny

http://www.directupload.net/file/d/4088/6d2v8bqe_jpg.htm

włączony

http://www.directupload.net/file/d/4088/l7kahobc_jpg.htm

błąd

http://www.directupload.net/file/d/4088/i8jhnid8_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - dzięki tak zrobię, podepnę VAGa i sprawdzę. Pozdrawiam...

Zła jest taka że żeby go z powrotem zamontować musisz zdjąć zderzak (rozumiem że tylny bo nie napisałeś który czujnik wepchnąłeś) i wcisnąć go na miejsce bo zamontowanie czujnika na założonym zderzaku jest prawie niewykonalne w zależności jeszcze który czujnik

Nic nie trzeba zdejmować - wystarczył koc, trochę miejsca pod blokiem i chuda ręka :wink: Wszystko jest na swoim miejscu. Pozd

arwiam...

Czytaj ze zrozumieniem !

W sedanie jest tak jak napisałem w zależności który.

podepnę się pod temat - może ktoś coś doradzi

przy wrzuceniu wstecznego nie działają czujniki -- wcześniej jak miałem padnięty jeden czujnik to reszta działała, wymieniłem jakieś 2 tygodnie temu ten padnięty i wszystko było ok, a teraz nie działa żaden

możliwe że padają wszystkie naraz ?? czy może moduł?

błąd

http://www.directupload.net/file/d/4088/i8jhnid8_jpg.htm

Uwalony tylny lewy czasem zdarza się że padają . Mi padły dwie używki z forum po zaledwie kilu tygodniach kupiłem nowe i

system chodzi już dwa lata bez awaryjnie

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - dzięki tak zrobię, podepnę VAGa i sprawdzę. Pozdrawiam...

Zła jest taka że żeby go z powrotem zamontować musisz zdjąć zderzak (rozumiem że tylny bo nie napisałeś który czujnik wepchnąłeś) i wcisnąć go na miejsce bo zamontowanie czujnika na założonym zderzaku jest prawie niewykonalne w zależności jeszcze który czujnik

Nic nie trzeba zdejmować - wystarczył koc, trochę miejsca pod blokiem i chuda ręka :wink: Wszystko jest na swoim miejscu. Pozd

arwiam...

Czytaj ze zrozumieniem !

W sedanie jest tak jak napisałem w zależności który.

podepnę się pod temat - może ktoś coś doradzi

przy wrzuceniu wstecznego nie działają czujniki -- wcześniej jak miałem padnięty jeden czujnik to reszta działała, wymieniłem jakieś 2 tygodnie temu ten padnięty i wszystko było ok, a teraz nie działa żaden

możliwe że padają wszystkie naraz ?? czy może moduł?

błąd

http://www.directupload.net/file/d/4088/i8jhnid8_jpg.htm

Uwalony tylny lewy czasem zdarza się że padają . Mi padły dwie używki z forum po zaledwie kilu tygodniach kupiłem nowe i

system chodzi już dwa lata bez awaryjnie

tylko dziwna sprawa, bo jak padł tylni prawy to reszta działała, a teraz kaplica n wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...